Ženy si cení vztahů, muži práce

„Současná společnost je pouhou tečkou na obrazu dějin vývoje lidského rodu. Stovky tisíců let života v tradičních rolích naprogramovaly mozek mužů a žen. Právě z tohoto původního naprogramování pochází většina současných problémů a nedorozumění v partnerských vztazích.

Jsou muži stále lovci a ženy ochránkyně?

Muži si vždy zakládali na své práci a úspěších a vymezovali se jejich prostřednictvím. Ženy si zakládaly na kvalitě vztahů a na nich stavěly svou sebeúctu. Muž byl lovcem a tím, kdo řeší problémy – to byl jeho prvořadý úkol. Žena byla ochránkyní „hnízda“ a zajišťovala přežití dalších generací.

Veškeré výzkumy hodnotových preferencí uskutečněné v devadesátých letech dvacátého století dokazují, že sedmdesát až osmdesát procent mužů všude na světě stále považuje za nejdůležitější součást svého života práci a sedmdesát až osmdesát procent žen pokládá za nejdůležitější rodinu. Důsledek těchto hodnotových preferencí je následující: Je-li žena nespokojená ve svých osobních vztazích, nemůže se soustředit na práci. Je-li muž nespokojený v práci, nemůže se soustředit na vztahy.

Je-li ve stresu žena, pomůže jí posedět a popovídat si s manželem.

Muž ve stresu by toto chování chápal jako vměšování se do procesu rozhodování a řešení problému. Žena si chce povídat a mazlit se, muž touží sedět na skále nebo upřeně hledět do ohně. Ženě připadá, že muž se málo stará a zajímá, žena muži připadá obtížná a pedantická. Toto odlišené vnímání je odrazem rozdílného uspořádání a odlišných priorit mozku muže a ženy. Ženy často říkávají, že partnerský vztah je mnohem důležitější pro ně než pro jejich partnery. Je tomu skutečně tak. Porozumíte-li podstatě tohoto rozdílu, budete oba spokojenější a nebudete chování partnera chápat jako nevlídnost či obtěžování.“

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Manžele Allana a Barboru Peaseovi je téměř zbytečné představovat. Jejich knihy jsou poučné a zároveň vtipné. To je důvod, proč se staly bestsellerem. Kniha „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“ navazuje na předchozí úspěšný titul „Proč muži lžou a ženy pláčou“. Opět se vydáváme do nitra mužské a ženské psychiky, abychom si názorně ukázali rozdíly mezi muži a ženami. Zjistíte, proč mají ženy problémy s parkováním, proč snadno poznají lháře, proč se muži rádi dívají na fotbal, proč je pro muže důležitý sex a pro ženy láska a mnoho dalších informací. Tato kniha vám dá odpověď na mnohé. Pokud se chcete o rozdílech mezi muži a ženami dozvedět zábavnou formou, určitě by kniha neměla chybět ve vaší knihovně.

Knihu můžete objednat zde

Komentáře