Nevěra může vyrašit i v na první pohled šťastném vztahu

Nevěra je jako zlé zaklínadlo, před kterým se snaží každý vyvarovat. Vždy se předpokládalo, že lidé jsou si nevěrní ve vztazích, kde nefunguje sex, případně se spolu lidé už vůbec nebaví.

Ta mrška však může řádit i ve vztazích, které se dají ve většině ohledů označit za spokojené, a to i samotnými partnery. Tak proč jeden z nich bude mít dříve nebo později nutkání tento vztah narušit?

Příčinou může být nuda

Lidé z nudy dělají různé blbosti, třeba začnou sledovat pohyb mraků po obloze čí hůře, aktivně se zajímat o politické dění v zemi. Znuděný člověk však má i roupy být nevěrný. Tyto tendence se však netýkají pouze mužů, kterým je obvykle přisuzována největší podíl viny v případě rozpadu vztahu, ale i žen. Zkrátka je jedno, co kdo nosí ve spodkách, jakmile začne být vztah až příliš všední, začnou se mnozí lidé poohlížet po troše rozptýlení.

Dle výzkumů amerických vědců k tomu dochází i v případě, že ve vztahu funguje sex. Většinou se předpokládalo, že dysfunkční sex je obvyklým spouštěčem pro hledání nového povyražení, hlavně u mužů. Nyní to však vyplývá, že stejně velkou motivací k nevěře je i naprosto obyčejná nuda.

Jak tomu předcházet?

Předejít těmto potížím se dá jednoduše, a sice eliminováním přemíry nudných chvilek. To se samozřejmě snadno řekne, ale hůře realizuje.

Když jsou partneři v příliš mnoha ohledech nekompatibilní, není to někdy vůbec možné.

Pokud je muž aktivní sportovec, rád se pohybuje venku, je velmi komunikativní a jeho žena je přesný opak, není divu, že po vychladnutí prvotního vzplanutí začne mít vztah takových lidí potíže. A postelové aktivity to nezachrání, stejně tak ani partnerská poradna.

Nejlepším způsobem je tak nikdy nezačínat vztah s nikým, kdo je až příliš odlišný. Říká se sice, že protiklady se přitahují, ale na jak dlouho? Pro každého je určitě lepší hledat svého životního partnera ve vodách, ve kterých se sám pohybuje a cítí se dobře. Je daleko pravděpodobnější, že tak najde někoho, s kým si bude stoprocentně rozumět nejen na lůžku.

Komentáře