Narcista vám může ze života udělat peklo

Muži stejně jako ženy mohou mít spoustu povahových rysů, které nejsou pěkné a které mohou být pro dlouhodobý rovnoprávný vztah přítěží. Pokud si do života necháte vlézt kupříkladu narcistu, můžete očekávat velice nepříjemné chvilky.

I nafoukanec může působit příjemně

Narcistická porucha osobnosti se vyznačuje přemírou nafoukanosti, nabubřelostí a nedostatkem empatie. Tito lidé jsou pro život ve vztahu zcela nepoužitelní, ale i přesto valná většina z nich v nějakém typu vztahu žije. Jak je to možné?

Narcisové sice nejsou schopni relevantním způsob pociťovat vůči jiným bytostem empatii, ale zároveň jsou to skvělí manipulátoři, kteří dokáží i přes svůj případný nevábný vzhled zaujmout kdejakou ženu. Dámy, které takovému podvodníkovi skočí na lep, poměrně brzy zjistí, že udělaly chybu, které budou dost možná do konce života litovat.

V případě, že se nechcete připojit k této nemalé skupině takto podvedených žen, měla byste se umět naučit poznat narcistního muže pomalu po čuchu. I když se takovýto muž umí většinou dobře přetvařovat, přeci jen se jeho nezdravé osobnostní rysy mohou často projevit.

1.     Je neomylný – každý chlap, který vás bude přesvědčovat o tom, že chyby nedělá a nikdy dělat nebude, by vám měl být podezřelý. Nemusí se jednat pouze o tupce, ale právě i o člověka s narcistickými sklony.

2.     Arogance z něj jen číší – k neomylnosti patří bezesporu i arogance.

Kdo má vždycky pravdu a nikdy nemine, ten má přeci právo na zvláštní zacházení.

3.     Rád se chlubí věcmi, které nikdy nevykonal – většina narcistů jsou schopni vám dokola opakovat o svých životních úspěších, které jsou ale z valné většiny případů buďto zcela vymyšlené, nebo minimálně hodně nafouknuté.

Na vaše touhy kašle – vzhledem k tomu, že narcis není schopen akceptovat jiné názory než ty své, pravděpodobně bude vždy po jeho. Vaše pocity nebo touhy mu budou ukradené.

Komentáře