RECENZE: Čtyřhodinový pracovní týden

Hodně lidí si stěžuje, že kvůli množství práce nemají volný čas pro sebe, svou rodinu, přátele a své záliby. V této recenzi vám přestavím průvodce vysněným životním stylem, který vám poradí kroky k tomu, jak všechny tyto věci vyřešit a mít dostatek času na vše, co je pro vás důležité.

Čtyřhodinový pracovní týden

„Luxusní životní styl, ještě před dvaceti lety vyhrazený pouze milionářům, je dnes dostupný každému – a rychle rostoucí subkultura „nových bohatých“ to dokazuje. Stačí jen chytře využívat všech možností, které nám moderní svět nabízí, a osvojit si několik nových návyků.“(1)

O čem je kniha Čtyřhodinový pracovní týden

Kniha je návodem k tomu jak se stát „novým bohatým“. Je o tom jak nemarnit celé dny jen v práci, ale naučit se pracovat efektivněji po krátkou dobu a zbytek dne mít volno na svou rodinu, přátele či jiné koníčky. Timothy Ferriss se ve své publikaci snaží čtenáře přesvědčit o tom, že peníze mají hodnotu jen tehdy, pokud máte vůbec čas si je řádně užít.

Pokud strávíte celé mládí v kanceláři, tak vám nejsou peníze k ničemu. Proto Ferriss sestavuje 9 návyků, které bychom měli okamžitě opustit, a 11 zásad umožňujících dosáhnout (nebo zdvojnásobit) ziskovost během tří měsíců. Uvádí i spoustu dalších rad k tomu, abyste byli ve svém životě spokojenější.

Hodně se mi již uvedených 9 návyků, které bychom měli okamžitě opustit. Je mezi nimi například:

Přečtení tohoto díla vám bude trvat delší dobu. Jednak protože má kniha kolem 400 stránek, takže je dost silná, a za druhé, protože je velice náročná ke čtení. Je v ní spousta rad, které musíte pochopit a zapracovat do svého života, jinak je vám to čtení k ničemu. Navíc se budete určitě k některým kapitolám ještě vracet, protože si postupem času uvědomíte, že jste danou radu mohli do svého života zapracovat ještě lépe. Pročíst publikaci vám bude trvat i 2 měsíce či déle, pokud budete obsah důsledně dodržovat.

Pro koho je kniha určená

Doporučila ji všem pracujícím, kteří nemají dostatek času sami pro sebe či pro své blízké a chtějí s tím něco dělat. Nebo také těm, kteří si myslí, že jejich práce není dostatečně oceňována jejich šéfem. Dále je určena pro lidi, kteří se chtějí naučit pracovat efektivněji po krátkou dobu a zbytek dne trávit koníčky. Naučte se omezovat plýtvání časem na minimum. Změňte pár svých návyků podle tohoto průvodce vysněným životním stylem a budete oceňovanějšími a tím pádem také spokojenějšími.

Závěrečné shrnutí knihy

+ mnoho užitečných rad do života inspirovanými vlastními zkušenostmi
+ je přehledná
+ vyšla už v 35 zemích

- má dvojitý obal přičemž ten horní snadno ztratíte či poškodíte
- občas náročnější text
- kniha je dost silná a těžká

Osobně dávám knize 80%.

Knihu si můžete objednat v našem e-shopu.

(1) FERRISS Timothy: Čtyřhodinový pracovní týden. 1.Vyd. Brno: Jan Mevil Publishing 2010. 978-80-87270-02-8.

Komentáře