Svadeni.cz | Posedlost penězi | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Posedlost penězi

Současná společnost nám říká, že bohatý muž je úspěšný muž. To je do jisté míry pravda, avšak někteří z nás začínají být penězi posedlí natolik, že si jich váží víc než sama sebe. Co je pro vás důležitější? Vy nebo číslo na vašem bankovním účtu?

Peníze. Chceme je, protože si za ně můžeme koupit skvělé a krásné věci. Kde bychom byli, kdybychom měli neomezené příjmy? Obklopeni spousty věcmi bychom seděli na křesle a neměli co na práci. Nebyli bychom šťastní, protože kdo má vše, ten po ničem netouží. A tak ani nemá motivaci cokoli dělat. Můžeme si to jednoduše demonstrovat třeba na příkladu elektřiny. Toužíte po ní? Pochybuji, máte jí dost. Jinak byste si nečetli tento článek. Ale když by vás na týden odpojili od sítě, to by se hned přemýšlelo jinak. Jen si to představte, nic nefunguje. Chladnička, sporák, televize, notebook, dokonce i mobil se vám vybije a světlo nesvítí. Hrůzná představa.

Elektřiny máme tedy dost, ale několik bankovek v peněžence navíc by pravděpodobně uvítala většina z nás. Většinou máme zkrátka pocit, že peněz je málo. A přemýšlíme nad tím, kde by se jich dalo sehnat víc. Ti šťastnější z nás, kterých ale moc není, jsou z hloubi duše přesvědčení, že mají financí dostatek. A pak je tu skupina lidí, kteří mají nadbytek. Vězte, že to také není žádný klid a pohoda, protože musíte přemýšlet, co s tím svým balíkem uděláte, aby se vám co nejvíce zvětšil. A navíc získáváte pocit, že se vás ostatní snaží co nejvíce oškubat.

Většina z nás si tedy myslí, že máme peněz málo. Když máme něčeho nedostatek, přisuzujeme tomu větší hodnotu, než jakou to ve skutečnosti má. Nejezte celý den, večer zajděte nakoupit jídlo a uvidíte, že si domu přitáhnete obrovské množství věcí, které byste najezení nekoupili. Jednoduše proto, že dočasně (tedy do najezení) přisuzujete jídlu větší hodnotu.

Přesně tohle mi kup, líbí se mi. :)Váš hodnotový žebříček se v průběhu života mění podle vaší aktuální situace. Vždy jej ale podstatnou částí bude ovlivňovat vaše dětství. Tedy, pokud jste vyrůstali v rodině, kde si rodiče stěžovali na nedostatek peněz, budete v souvislosti s touto komoditou (peníze jsou druh zboží) pociťovat negativní emoce, které máte zafixované. A to i tehdy, když jich sami budete mít dost.

K tomu si přidáme poznatek, který již znáte, pokud čtete mé články. Jednoduše můžeme říci, že u ostatních lidí předpokládáme podobné prožívání jako u nás. Tedy pokud přisuzujeme majetku vysokou hodnotu, předpokládáme, že to ostatní dělají také. Už vidíte, kam směřuji?

Když se muž, jehož rodiče si během jeho dětství stěžovali na nedostatek peněz, najde ženu, bude se jí snažit dokázat, že on má peněz hodně. Myslí si totiž, že tím v ženě vyvolá pozitivní emoce. Ano, vyvolá, pokud je dotyčná zlatokopka. Pakliže není, bude jí sice příjemné, že se o ní dotyčný tak stará, ale nic moc z toho nevyvodí.

Spousta mužů se v dnešní době doslova skrývá za peníze. Podvědomě se domnívají, že jejich majetek je pro ostatní přitažlivější, než oni sami. A to se týká nejenom dospívajících, ale bohužel i naší střední generace. Čeští muži „zamrzli“ v představě, že peníze jsou přitažlivé. Ne, přitažliví jste VY. Peníze jsou pouze jednou z částí vaší osobnosti.

Čili, udělejme si takové zjednodušené schéma, které nám pomůže pochopit, proč se někteří muži za peníze skrývají, a proč naopak některé ženy peníze až moc vyhledávají.

Posedlost penězi

Toto nastavení je, ještě jednou zdůrazňuji, podvědomé. Tedy muži zpravidla nevědí, proč mají tendenci chlubit se penězi, a ženy nevědí, proč je přitahují právě majetní. Obě pohlaví si mohou vytvořit své vlastní zdůvodnění (obranný mechanismus racionalizace), nicméně ke skutečné příčině málokdy dospějí.

Podle mých zjištění se posedlost penězi týká hodně mužů, zvláště hodných kluků. Ostatně proč si myslíte, že je podle vás nejprve nutné vybudovat kariéru či školu a pak se teprve zabývat ženami? Protože si nepřipadáte sami dost dobří na to, abyste mohli mít ženu. Pakliže si jí najdete, budete mít tendenci za ní všechno platit. Jak už jsme si vysvětlili v článku „Koupím ti vše a budeš jen má“, tudy cesta nevede.

Pokud se vám zdá váš vztah k penězům jiný než neutrální, zapřemýšlejte nad tím, jaký vztah k nim měli vaši rodiče. Sledujte emoční stopu dle článku „Emoční inteligence (7) - Pouta“ a zjistíte, jaké emoce máte ve spojitosti s penězi zafixované. Může to být smutek, agresivita, rozpolcenost atd. Tohle je téma, které se týká každého z nás prakticky denně.

Jednou asi půl hodiny po milování jsem řekl přítelkyni, že mi dluží malý obnos za společný výlet. Přestože jsme takto byli dohodnutí a řekl jsem to neutrálně, naprosto jí to zkazilo náladu. Jiná má přítelkyně měla pro změnu tendenci neustále mi kupovat drahé dárky. Problém obou je v podstatě stejný, nedokázaly si vybudovat neutrální vztah k penězům.

Dobrá zpráva pro všechny zní, že ať už je váš vztah k penězům jakýkoli, s trochou snahy si dokážete vybudovat neutrální postoj, který je zdravý. Stačí si jen problém uvědomit a sám sobě stanovit mantinely.

Na závěr musím zmínit ještě jeden postřeh. Když se trochu zamyslíte nad reklamami kolem sebe, zjistíte, že drtivá většina z nich se vám snaží prodat daný produkt s tím, že se při jeho používání budete cítit „bohatší“ (od krásných kuchyní v reklamách na čistící prostředky, přes reklamy na cigarety, po reklamy na auta). Aspoň vidíte proč a na koho tato taktika zabírá.

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  Emoční inteligence (7) - Pouta
  Vyjádření našich emocí není vždy takové, jak bychom si je my či lidé okolo nás představovali. V některých situacích reagujeme zkrátka jinak, než se všeobecně sluší. Vadí nám to v ...

  Koupím ti vše a budeš jen má
  Mnoho nezkušených mužů dělá ve vztahu s ženou velkou chybu. Nosí ženě neustále dárečky, kupují jí oblečení a platí za ní veškeré výlohy s jedním cílem – chtějí, aby ...

86%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 18 (poslední ze dne 9. 6. 2012 1:44:48)
posledni komentare  "Posedlost penězi"
Radek 31.05.2012 16:21
31.05.2012 17:22
Re: Radek 31.05.2012 20:21
Re: Re: 02.06.2012 12:11
Re: Re: Re: Radek 09.06.2012 01:44
Juss 31.05.2012 16:24
Re: 31.05.2012 17:40
Re: Re: Reaper 31.05.2012 19:39
Re: Re: Re: 02.06.2012 12:40
Re: Re: Re: Re: Reaper 04.06.2012 17:40
Re: Re: Re: Re: Re: 05.06.2012 10:48
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ax 05.06.2012 13:32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: xvisible 07.06.2012 13:32
white 01.06.2012 20:01
Za pravdu se každej zlobí :) Fram 04.06.2012 18:33
Re: Za pravdu se každej zlobí :) white 04.06.2012 23:12
Re: Re: Za pravdu se každej zlobí :) 05.06.2012 10:42
Re: Re: Za pravdu se každej zlobí :) Fram 06.06.2012 19:41
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2019 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak