Poloha zezadu

Klasická poloha zezadu, neboli „doggie style“, je oprávněně jednou z nejoblíbenějších milostných pozic vůbec. Je velmi intenzivní a dráždivá, ale zároveň i velmi příjemná a vzrušující jak pro pány, tak i pro dámy. V tomto článku se zaměříme na správné provedení, výhody a nevýhody. Taktéž odhalím několik tipů k okořenění této polohy.

Jak vylepšit polohu zezadu

Provedení

Poloha zezadu probíhá následujícím způsobem: Žena si klekne na kolena a poté se opře rukama o zem, takže „stojí na všech čtyřech“. Muž k ní přistoupí zezadu, taktéž si klekne a vnikne penisem do pochvy. Žena se může v této poloze opírat o zem buď dlaněmi, nebo lokty. Takto vypadá výchozí pozice u polohy zezadu.

Zpestření

Základním ozvláštněním polohy zezadu je změna úhlu, pod jakým penis vniká do partnerčiny pochvy. Prakticky by se dalo říct, že čím je ostřejší úhel, tím méně intenzivní je samotný průnik. Pravý úhel v této poloze zaujímají aktéři v případě, kdy jsou oba ve výchozí variantě polohy, tedy žena je opřená o zem dlaněmi a muž za ní klečí ve vzpřímené pozici na kolenou. Pokud se žena sníží na lokty a vyšpulí více zadeček, jsou již aktéři ve vztahu k sobě v tupém úhlu a průnik je intenzivnější a zároveň i hlubší.

Záleží na každé ženě, v jakém úhlu je jí milování v pozici zezadu nejpříjemnější.

Pomocí přizvednutí nebo hlubšího předklonu se dá prožitek snadno korigovat. Zajímavou alternativou je také úplné vzpřímení ženy jen na kolena, kdy ruce používá ke hlazení a dráždění sebe, nebo partnera. Provedení této obměny je citelně náročnější, než provedení výchozí polohy. Pro ženu bývá namáhavé setrvání ve skoro vzpřímené pozici bez možnosti opory (toto je možno vyřešit opřením o zeď) a pro muže zase bývá problém udržet penis v pochvě při rychlejším a intenzivnějším přirážení. Opakovaným trénováním se však tato varianta dá vypilovat k dokonalosti. 

Další možností je obměna pozice nohou ženy. Může je mít buď více roztažné, nebo u sebe. S nohama více od sebe bude opět průnik hlubší, pro muže ne však tolik intenzivní jako s nohama u sebe.

Krom penetrace do ženiny pochvy je možné v této pozici vniknout penisem i do jejího zadečku. Tato praktika je velmi oblíbená především u mužů, protože penis je v tomto případě velmi silně stimulován.

Pokud se rozhodnete pro klasické milování s průnikem do pochvy, můžete se i přesto věnovat análnímu otvoru své partnerky. Velmi příjemné je jemné hlazení a poklepávání, nebo můžete zkusit zasouvat prst dovnitř, ovšem tato technika se nemusí líbit každé ženě.

V čem je poloha zezadu lepší, než ty ostatní?

Tato poloha skýtá na rozdíl od těch ostatních možnost vynikající kontroly maximálního i minimálního průniku penisu do pochvy, i rychlosti zasouvání. Je také oblíbenou polohou submisivních žen, jelikož muž v této pozici přebírá celkovou iniciativu a žena je mu tím pádem plně podřízena.

Jako při jedné z mála poloh je také drážděna horní stěna pochvy, což ženám působí velké potěšení. Dalším velkým plusem doggie style pozice je relativně dobrá volnost rukou obou aktérů. Pánové mohou své partnerky hladit a plácat po zadečku během přirážení, nebo je hladit po zádech, po stehnech… Záleží na tom, co vaše partnerka preferuje.

Pokud chcete ženu hladit i zepředu, budete muset zvolnit tempo, nebo změnit styl přirážení a mírně se předklonit. Dámy se samozřejmě mohou dráždit po celou dobu soulože, osobně vřele doporučuju masturbaci a hlazení bradavek. Některým mužům se také v této poloze líbí, když jim žena zespod hladí, škrabká, nebo jemně mačká varlata.

Když to nejde vydržet

V takovém případě je nejlepší radou zvolnit tempo kopulace, nebo hloubku přírazů. Vzhledem k tomu, že milování v této poloze je zcela v režii muže, nepředstavuje zpravidla oddálení ejakulace v tomto případě žádný větší problém. Variantou je také úplné zastavení. Muž má poté možnost se přitisknout k partnerčiným zádům a pouze jí dráždit prsa nebo klitoris, dokud nad sebou opět nezíská kontrolu.

Plusy

§ intenzivní stimulace G bodu

§ vhodná poloha při BDSM hrátkách

§ velmi dobrá kontrola hloubky průniku

§ volnost rukou k dráždění partnerky

Mínusy

§ u některých žen bolestivost

§ nedostatečná intimita

§ nevhodná poloha pro dominantní ženy

§ problémy s dosažením orgasmu u vaginálně méně vzrušivých žen

Závěr

Na závěr bych k poloze zezadu řekla toto: Doggie style buď milujete, nebo nemáte rádi. Je to velmi erotická, chlípná a spíše drsnější poloha, která není „to pravé ořechové“ pro každého. Pokud vám příliš neimponuje, zpravidla se to časem ani cvikem nezlepší. Nejlépe si tuto milostnou pozici užijí dominantní muži a ženy, které mají nejraději vaginální dráždění. Tak jak tak ale zůstává tato poloha příjemným a intenzivním způsobem okořenění soulože. 

Dodatek pro muže (Xen)

Poloha zezadu by neměla chybět v žádném vztahu. Ženy jsou od přírody submisivní, a i ty dominantnější mají čas od času chuť, abyste se jich zmocnili. Je to hodně animální, ale zároveň pro ženy velmi vzrušivé. Jen si musíte dát pozor, abyste si tuto polohu od ženy vyloženě nevynucovali, musí na ni být na obou stranách nálada.

Než se pustíte do akce, je třeba ženu hodně lubrikovat. Nasliňte ji, nebo třeba použijte lubrikační krém. Pokud to neuděláte, začnete do ženy během přirážení tlačit vzduch. Až ho tam bude hodně, ženu to začne bolet a posléze flatuluje (vzduch z její pochvy ujde a bude to znít, jako kdyby měla větry). Totéž se stane, pokud přirážíte téměř na celou délku penisu. Řešením je hodně lubrikantu a případně občas penis celý vytáhnout, aby vzduch ušel. Popřípadě jí také můžete strčit kromě penisu do pochvy také prst. Některé ženy na to trpí více, jiné méně.

A na závěr ještě dodávám, že ne všechny varianty, které Alyx popisuje, jdou u všech žen. Záleží na tvaru její vaginy a délce a tvaru vašeho nástroje. Pokud by vám některá varianta nešla, zkuste jinou.

P.S. Opět musím zmínit, abyste to, co strčíte ženě do zadečku, poté nestrkali do její pochvy.

Komentáře