Poloha lžiček

Poloha lžiček bývá v sexu často opomíjena, což je velká škoda. Tato milostná pozice má mnoho kladů: je něžná, pohodlná, velmi intimní a při správném provedení při ní můžete zažít mnoho slasti. V následujícím článku se dozvíte, jak tuto polohu správně provádět, jak si ji ozvláštnit a v čem vlastně tkví její erotické kouzlo.

Proč se milovat v poloze lžiček

Provedení

V praxi se poloha lžiček provádí jednoduchým způsobem. Žena si lehne na levý, nebo pravý bok a lehce pokrčí nohy v kolenou. Muž se k ní zezadu vleže přitiskne tak, aby svým tělem přiléhal těsně k tělu partnerky. Aby došlo k bezproblémovému zasunutí penisu do pochvy, je třeba, aby byla žena v této poloze o něco výš než muž. Takto vypadá základní pozice v poloze lžiček.

Zpestření

Ozvláštnění této polohy spočívá převážně v obměně pozice pánve ženy a jejích nohou. Muž má možnost ženě horní nohu přidržovat zdviženou pod kolenem, nebo za kotník. Takto se bude měnit hloubka průniku a také dráždění různých částí pochvy.

Některým ženám je příjemné si vrchní nohu opřít chodidlem za spodní nohu, nebo ji jednoduše přehodit dozadu na stehno partnera a takto ho těsně obemknout. Tímto způsobem je pro změnu více stimulován klitoris, přičemž k umocnění požitku se mohou použít i ruce obou aktérů. Průnik penisu je pak o něco hlubší, nikoliv však intenzivnější.

Zajímavou variantou je způsob, kdy žena semkne nohy těsně k sobě a mužův penis tím pádem do ženy proniká jen úzkou štěrbinkou. Takto je soulož intenzivnější a dráždivější, může být ovšem potíž ve vypadávání penisu z pochvy.

Oblíbeným zpestřením polohy lžiček také mnohdy bývá použití rukou jak muže, tak i jeho partnerky. Žena má možnost si během sexu hladit bradavky, nebo dráždit klitoris. Sem dosáhne snadno i její partner. Mimo to si ještě může různě hrát s jejími ňadry, hladit ji po bocích, po bříšku, i po zadečku. Stačí zapojit fantazii a užívat si naplno blízkost toho druhého.

V čem je poloha lžiček lepší, než ty ostatní?

Její nespornou výhodou je intimita a nenápadnost. Této polohy se dá využít v případě, že vás přepadne erotická touha a v pokoji nejste jen sami dva. Zároveň je jednou z nejvhodnějších poloh pro ranní milování, kdy jsou ještě oba aktéři rozespalí a roztoužení.

Tato poloha je rovněž mnohem romantičtější a láskyplnější, než většina ostatních. Můžete se něžně líbat, stačí natočit hlavu ke svému protějšku. Muž také může šeptat ženě do ouška romantická, nebo nemravná slůvka. 

Obecně jde o jednu z nejméně náročných poloh na provedení. Zároveň je velmi šetrná k ženským pohlavním orgánům, díky čemuž je výbornou volbou i v pozdním těhotenství.

Když to nejde vydržet

Zde skutečně stačí jen pronikat penisem do pochvy mělčeji, nebo nechat ženu, aby pouze svírala poševní svaly a při tom si dráždila klitoris. Takovéto občasné pauzy v kopulaci lze zpříjemnit například něžným líbáním, nebo hlazením celého těla.

Další variantou oddálení ejakulace způsob, kdy muž vyjme penis z ženiny pochvy a dráždí jím její vagínu zvenčí.Takovéto tření je příjemné, ale zároveň ne natolik dráždivé, aby při něm muž náhodně dospěl k orgasmu.

Plusy polohy

§ velmi snadné provedení

§ intimita a nenápadnost

§ volnost rukou a možnost líbání během soulože

§ ideální pro těhotné ženy

§ možnost vzdychání partnerce do ouška

Mínusy polohy

§ zhoršená možnost pohybu

§ pomalá a mělká kopulace

§ může být problémová pro muže s menším penisem

Závěr
Poloze lžiček by se dle mého názoru měli čas od času věnovat všechny páry. Nic tím nezkazíte, právě naopak, prohloubíte tímto způsobem vaše milostné pouto. Koneckonců důvěra a intimnost k milování patří od nepaměti. Nenechte se odradit poměrnou pasivitou a něžným počínáním v této milostné pozici, vždycky přece můžete snadno přeřadit na vyšší rychlost a zvolit akčnější polohu.

Dodatek pro muže (Xen)
Lžičky jsou skutečně velmi intimní a odpočinkovou milostnou polohou. Hodí se například tehdy, když jste večer unaveni na větší akci, ale zároveň máte na ženu chuť. Nebo také tehdy, když v sobotu ráno ležíte s partnerkou v posteli a chcete jemně nastartovat příjemný víkend.

Velkým plusem polohy je předehra. Začínáte tak, že je k vám partnerka zády, a vy se tak můžete jemně pustit do jejího krčku či oušek. Ženám se to hodně líbí. Samotné milování pak není tolik intenzivní jako v jiných polohách, ale vytváří mezi vámi intimní pouto, jak ostatně píše Alyx.

Máte-li náruživou partnerku, můžete z polohy lžiček velmi jednoduše přejít do jiné polohy. Ale to poznáte sami. 

Komentáře