Je sex na prvním rande skutečně takový přešlap?

Mít sex na první schůzce bylo ještě před třiceti lety pro naprostou většinu páru něco nepředstavitelného, ale dnešní doba je jiná a zběsile se souloží i na prvním rande. Je to však něco, co by se mělo odsuzovat, či se naopak jedná o normální věc?

To si asi musí rozhodnout každý sám, ale je fakt, že hlavně ženy by si měly rozmyslet, jestli pro ně bude mít soulož hned na prvním rande pouze benefity, nebo mohou i tratit.

Po dobré konverzaci dobrá soulož

První rande slouží obvykle k tomu se navzájem trochu proklepnout. Jedná se v podstatě o takové sofistikovanější výzvědy.

Potenciální budoucí partneři tak na sebe prozrazují, čím se živí, jaké mají koníčky, případně vzdělání. Je to docela klasika, bez které to nejde. A právě tyto rozhovory určují, jestli se dvojice uvidí ještě příště, nebo to zabalí už po prvním rande a už se dost možná neuvidí nikdy.

Když to neklapne, oba se po nějaké době rozjedou domů obvykle obohaceni o nepříjemný pocit z toho druhého. Ovšem když si rozumí, je dost pravděpodobné, že ten den ještě společně spočinou v jednom loži.

Dle mnoha studií, takřka každý druhý třicátník zažil sex na prvním rande. To znamená, že je to zcela běžnou normou, kterou praktikuje kde kdo. A taky proč si nezaskotačit, když je dost kondomů.

Je to zdravé, člověk alespoň o něco lépe pozná toho druhého a na případné druhé rande bude o to větší důvod se těšit.

Nemusí to mít vždy dobrý konec

Ne vždy to ale může dopadnout takhle. První společná sexuální zkušenost může pro oba být zklamáním a může to nakonec narušit další budování vztahu. Během prvního sexu po druhém nebo třetím randeti už se ale pár bude lépe znát a i přes počáteční nezdar mohou mít větší motivaci zkoušet to dál.

Navíc existují muži, a není jich málo, kteří si o ženách, které jsou svolné hned na prvním rande, myslí svoje. Sice se s nimi vyspí, ale další budoucnost s nimi pak už kvůli tomuto aktu neplánují. Ti pak také mohou fungovat jako pomlouvači a ženu v jejím okolí označovat za lehkou. Tito pánové jsou naštěstí pouze výjimkami, ale najdou se.

Komentáře