Jak na první rande

Chystáte se na první rande a první rande a nechcete nic pokazit? Tak to je velmi pravděpodobné, že už se s dotyčnou neuvidíte. Muži totiž berou první rande často velmi vážně, snaží se vyvarovat chyb, a ve svém důsledku jsou akorát nezajímaví nudní patroni. Raději se podívejme, jak by takové správné první rande mělo vypadat.

Znáte tajemství prvního rande? 

Úspěšné rande pro většinu z nás znamená, že se s dotyčnou ženou uvidíme znovu. Na škále úspěchu, kde na jedné straně je znuděný odchod ženy a na druhé sex již na rande, se pohybujeme tedy alespoň někde uprostřed. To je první důležitá věc, kterou si musíme uvědomit. Na rande je potřeba směřovat k cíli „sex / vztah“, nikoli k „chci ji znovu vidět“. Od toho se odvíjí pak i naše chování.

Druhou důležitou informací je společenské postavení a zkušenosti ženy, což budeme velmi zjednodušeně reflektovat v jejím věku. Vzniknou nám dvě kategorie, tedy žena do 30 let a žena nad 30 let. První kategorie nás zajímá více, proto se jí budu věnovat mnohem podrobněji.

Předem upozorňuji, že nebudu již podrobně rozebírat rady, které jsem zmínil v jiných článcích, jež naleznete v souvisejících.

Ženy do 30 let

Jak jsem zmínil už v úvodu, při schůzce se ženou do 30 let dělá většině mužů problém správné vystupování. Rozumějte, mladé ženy zve na rande spousta mužů. Většinou tyto ženy mají již zcela logicky několik (desítek) schůzek za sebou.

Muže, které na nich potkaly, rozdělují do několika kategorií:

 • zajímaví (chci se s nimi vidět znovu)
 • s výhodami (bohatí, dobře postavení – chci se s nimi vidět znovu)
 • nudní (nechci je vidět znovu)
 • blázni (nechci je vidět znovu)

Naším cílem je dostat se výhradně do první kategorie. Druhá vám sice zajistí postup, ale nebude to zadarmo.

Jak se na rande obléci apod. už určitě víte. Stejně tak víte, kam ženu pozvat, a kam určitě ne. Jak jsem však již dříve sepsal v článku „Co ovlivňuje úspěch prvního rande?“přibližně polovinu celkového úspěchu ovlivňuje vaše vystupování. A jak píšu na začátku článku, pokud si dáte za cíl mít se ženou sex či vztah, stačí vám pouze polovina celkových bodů k úspěchu.

Z haldy teorie lze vyvodit jednoduchý závěr: Vaše vystupování obrovskou mírou ovlivňuje, zda se s ženou uvidíte znovu či nikoli. Proto se budeme zabývat výhradně a pouze tím, jak na prvním rande vystupovat.

Zahoďte běžné otázky

Obvykle vypadá první rande tak, že se sejdou dva lidé, vzájemně se představí a začne kolotoč otázek, které nemají daleko k pohovoru. To je běžné nudné rande, ze kterého vyjdete jako nudný chlápek. Takže takto to nepůjde. Místo toho zkusíme něco jiného.

Když dorazíte na rande, mějte připravenou již nějakou historku, nejlépe něco, co se vám stalo po cestě a je to vtipné.

„Ahoj. Ty jsi Danča, že? Já jsem Marek.“ Všechno řeknete s úsměvem či s lehkým smíchem. Poté plynule navážete: „Teda, musím ti říct, že to byla vtipná cesta. Normálně jsem potkal chlápka, který vypadal přesně jako Moss z IT Crowd. Znáš to, ne? Nějakej maník ho zrovna žádal o autogram a ten člověk se mu snažil vysvětlit, že není z toho seriálu. Ale byl to cizinec a mluvil jen anglicky. Musel jsem tomu maníkovi česky vysvětlit, že tohle fakt není Moss. … A jaká byla tvoje cesta?“

Teď vám asi žena řekne, že cesta nebyla nic moc, popřípadě vám řekne nějakou svojí historku. Můžete to s ní trochu rozebrat, ale vyhněte se dalším nudným otázkám. Až téma vyčerpáte, vyberte si jednu z možností:

 1. Komentujte místo, na kterém zrovna jste. Pokud se tam pohybujete častěji, nebojte se ženě ukázat nějaké zvláštnosti, popřípadě řekněte vaší historku, která se k místu váže.
 2. Mluvte o historii místa, na kterém zrovna jste. Snažte se do toho vnést emoce. Pokud se k místu váže něco o lásce, skandálu či sexu, je to ještě lépe.
 3. Komentujte současné dění, nejlépe na popové scéně, pokud se v něm orientujete (nebojte si třeba v rámci přípravy pročíst pár článků z bulváru, mladé ženy takové věci ocení).
 4. Komentujte módu, zvláště výstřelky typu piercing, tetování apod. Žena se vám určitě bude chtít pochlubit, kde už něco takového má nebo by chtěla mít.
 5. Jakmile žena načne nějaké téma, při kterém se vám vybaví jiné téma, buď si to téma zapamatujte, nebo ženu přímo přerušte (ale jen pokud mluví, aby se nemlčelo).

Ve všech případech nezapomínejte na to, že byste měli být alespoň trochu vtipní a hlavně emotivní.

Kontrolujte konverzaci

Žena se určitě bude místy snažit dotlačit vás k typickým nudným otázkám, kterým se chcete vyhnout. V takovém případě jí dejte najevo, že vy jste ten, kdo kontroluje konverzaci:

„Ale prosím tě, vážně musím odpovídat na takové otázky? Jestli tě to tak zajímá, sepíšu ti svůj životopis, až budeme manželé.“

„Hele, brzdi. Na pracovní pohovor jsem ještě moc mladej.“

Buďte uvolnění

Muži často přikládají rande příliš velkou důležitost. Při tom jde pouze a výhradně o nezávazné setkání dvou osob. Nemá cenu se zbytečně stresovat, buďte uvolnění. Nebojte se ženu dobírat, dělat si z ní legraci, flirtovat s ní, provokovat jí. Zkuste jí chytit za ruku, pohladit jí. Když neuhne, udělali jste krok vpřed a můžete pokračovat. Když uhne, hned si z ní udělejte legraci: „Á, stydlivka. Vsadím se, že jsi ještě žádnýho chlapa nedržela.“

Nezapomínejte, hlavní je uvolněnost, smích, příjemné a netradiční vystupování. Cílem je, aby žena dorazila domů a řekla si minimálně: „To je ale zajímavej chlápek. Ale vždyť já o něm vlastně nic nevím.“ Mnohem lepší ale bude, když si řekne: „Sakra, takhle se mnou ještě nikdo takhle nezatočil.“

Ženy nad 30 let

Velmi krátce se ještě zmíním o druhé kategorii. Hlavní rozdíl oproti mladším ženám je v tom, že tyto ženy již tolik neocení škádlení a kočkování. Pokud mají dítě (a že většinou mít budou), zajímají se o vás spíše jako o potenciálního otce, než jako o muže pro trávení krásných chvil. Proto si zde můžete dovolit dotazníkovou formu seznámení. Od tématu zbytečně neodbíhejte, působili byste nevyspěle.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora HS

  Jak je to u zen nad 30 let, ktere jeste dite nemaji? Dite nemaji, takze si jeste muzou uzit krasne chvile, ale na druhou stranu vedi, ze za kazdou investici do nespavneho muze zaplati daleko vic nez kdyby jim bylo 20.

  Tato skupina zen je ve spolecnosti dost zastoupena, navic jeji podil ve spolecnosti se bude zvysovat, takze bych ji v takovych clankach neignoroval ( alespon mala zminka by tu mela byt ).

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Přiznám se, že takovou ženu neznám (nebo si alespoň v tuto chvíli na žádnou nevzpomínám). Za to znám dost nezadaných žen nad 30 s minimálně jedním dítětem.

   Postupoval bych u nich stejně jako u jiných žen nad 30. Takové ženy opravdu už nebudou hledat výstřelky. Ale to mohu radit pouze teoreticky. Na tuto otázku by ti spíše odpověděl někdo ve fóru, kdo se na takové ženy zaměřuje. Já jsem na mladší. [S03]

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora HS

    Tady patri tzv. manazersky typ zen, ktere priblizne do triceti budovaly hlavne karieru a co se tyka partnerskeho zivota, tak pri vyberu partnera brali ohled, zda-li jim umozni venovat se kariere. Casto se stava, ze kolem 30 zmeni zebricek hodnot a tim padem se z vhodneho partnera stane partner, ktery nevyhovuje jejich planum, coz se rozhodnou resit rozchodem a nalezenim noveho partnera.

    OK, beru, ze takove zeny nebudou chtit vytrelky, ale na druhou stranu nemusi ( a cekal bych, ze ani nebudou ) hledat partnera pres dotaznik. Navic si muzou uzit 2 roky svobodneho randeni, coz u matky ( nebo otce ) s ditetem nejde.

    Jinak nevim, zda-li se najde nejaky svudnik, ktery je zameren na tyto zeny, protoze je tu realna hrozba, ze tyto zeny hledaji budouciho manzela a otce svych deti a to je situace, kdy je svudnik chycen, coz pravy svudnik nerad. ;)

    Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora History

  Pěkný článek. Zajímala by mě ale jedna věc.

  Takovýhle typ vystupování nesedne každému a i když se o něj pokusí, začne to vypadat přirozeně až po několikáté. Ono zase nejde moc dlouho chodit okolo těch základních informací, ke kterým se žena chce dostat a pokud bude jen na chvilku ticho, tu šanci využije.

  Tak by mě zajímalo, jak dlouhé rande zvládneš s tímhle "energetickým" přístupem? Myslíš, že holce bude stačit hodina s tím, že o tobě prakticky nic nebude vědět, protože se tomu budeš záměrně vyhýbat?

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Máš pravdu, tenhle článek už je trošku pokročilejší. [S03] Když se žena pořád vyptává, je nejlepší ty její otázky "odpálkovávat", jak jsem to v článku uvedl.

   V praxi tě tenhle přístup ani moc energie nestojí. Většina žen totiž nejraději mluví o sobě. Ony se tě neptají ani tak proto, že by chtěly sondovat, jako spíše protože jim to velí jejich přirozenost (když ale mluvíš ty, tak většinou poslouchají). Stačí ti tedy trochu umět ovládat konverzaci a většinu dokážeš přesměrovat tak, jak chceš.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora History

    A je tu článek o ovládání konverzace? [S07] Žádný jsem nenašel a žádný si nepamatuji, a to jsme četl všechny.

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora RaShCZ

     Je tu na to takový už dost starý článek. Dej si vyhledat "držení a přesměrování".

     Reaguj na tento komentář