Překonejte strach z oslovení (3)

Především mladým svůdcům se zezačátku stává, že se utápí v nervozitě při oslovovaní ženy. Dnes tu máme cvičení na to, jak se zklidnit a překonat konečně onen strach z nervozity.

Kdysi jsem četl knihu „Rétorika v praxi“ od Thomase Wiekeho, která se zabývala technikami řečí působivého projevu. Mimo jiné v ní byla poznámka o tom, co je to tréma a nervozita. Je to energie, která se hromadí jinak, než bychom chtěli. Naším úkolem bude přeměnit tuto nežádoucí energii, uvolnit se. Díky tomu, že se zbytečně nebudete nervovat, získáte pro ženy charisma.

Ovládejte svůj dech

Náš dech je klíčem k veškerým procesům těla. Pokud se naučíme ovládat ho, velmi zmírníme dopady nervozity. Až půjdete po ulici, soustřeďte se právě na své dýchání. Jděte tak akorát, abyste se dýchali klidně. Poté zkuste po každém nádechu zadržet dech na 5-10 sekund, klidně vydechnete, chvilku počkejte a znova nádech. Jakmile toto několikrát uděláte, přestane být nervózní a začnete se kontrolovat.

Zapojte celé tělo

Po dechovém cvičení zapojíme celé tělo tak, abyste působili na ženy co nejpřitažlivěji. Narovnejte se. Hlavu vzpříma. Myslete na nějaký veselý zážitek tak, abyste se začali usmívat. Pokud to u vás nezabírá, rozhlédněte se kolem sebe, až najdete dívku, která vás přinutí se usmívat. Měl by to být však sebejistý úsměv, a ne úšklebek vyjadřující pohrdání.

Celkově byste se měli nyní cítit uvolněně, sebejistě. Usmívejte se na okolní dívky. Určitě vám to budou oplácet.

„Ahoj!“

Nyní dozrál čas na to oslovit ženu. Pro začátek stačí, když jí řeknete: „Ahoj,“ jakmile kolem vás projde. Když to nejde, jen na ní kývněte hlavou a oslovení proveďte v duchu. Takto to udělejte u několika dívek, a posléze si sami všimnete, že již ono magické slovíčko vyslovujete. Dělejte to čím dál hlasitěji a sebejistěji, až začnete s dívkami vesele komunikovat.

Oslovení

Nyní se již můžete pustit do samotného oslovování dívek. Nezáleží na tom, zda se jich budete ptát na cestu nebo to, kolik je hodin. Hlavním cílem je oslovit ji. Nic více, nic méně.

Postupně si s ní začněte povídat. Na úvod se jí třeba zeptejte, kolik je hodin, pak konstatujte, že v tom případě máte ještě čas, a pokračujte dle své libosti. Zjistíte, že některé ženy se s vámi budou vybavovat rády. Jiné naopak před vámi začnou utíkat. Nenechte se vyvést z míry. Když nechce, tak ji nechte být. Je zbytečné ztrácet s nějakou čas, když jich za rohem čeká 20 dalších, které již čekají, až se s nimi dáte do hovoru.

Buďte na ně klidně drzý, však jsou to lidské osoby jako vy. Postupně si můžete začít vybírat, které oslovíte, a které ne. Začnete zkoušet různé typy oslovení a zjistíte, které vám sedí nejvíce. Hlavně však zjistíte, že jste se zezačátku báli úplně zbytečně. Začnete si na dívky brát telefonní čísla, začnete je zvát na schůzky… Zkrátka se z vás stane spokojený muž.

Nepřemýšlejte nad tím, proč má někdo tolik žen, zatímco vy jste sám. Přemýšlejte nad tím, jak to udělat, abyste se zlepšili. 

Komentáře