Příliš plaší na oslovení ženy?

Příliš plachý chlapec. Chlapec, který se chce stát skutečným mužem. Chlapec, který má potíže oslovit ženu, o kterou má zájem. Tak velký zájem, že neví, co říct. A to se děje dnes a denně. Skutečně, existují muži, kteří mají problém oslovit ženu, o niž mají zájem. Ale co s tím? Co by - existuje přece dost návodů na zvýšení sebevědomí!

Bojíte se oslovit ji?

Ale podívejme se na ty návody zblízka. V čem spočívá jejich přístup? Měli by jste natrénovat rozhovor s ženou - na kamarádkách, prodavačkách a stařenkách ve frontě na rohlíky. Slovy ruského generalisima Suvorova: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.". Logiku to má, tak v čem je problém?

Důvod vašeho problému je váš vysoký zájem o danou ženu, o kterou nechcete přijít. Hledáte způsob, jak ji získat, aniž by jste riskovali neúspěch. A protože šance, že o vás nebude mít dostatečně vysoký zájem, jsou značné, vyloučíte možnost přímého oslovení, které by její zájem o vás ukázalo jasně a rychle.

Pánové, když v rámci tréninku mluvíte s výše zmíněnými ženami, ani o jednu z nich nemáte zájem.

Proto netrénujete nezbytné sebeovládání (potlačit strach z odmítnutí) - nejste pod tlakem emocí, protože vám nehrozí odmítnutí. Proto tolik lidí utíká k podobným návodům - šetří jejich ego. A opravte mě, jestli se pletu, ale nemluvili jste už za svého života s lidmi i dříve? 

Do některých z návodů na zvýšení sebevědomí se přidávají aditiva jako vylepšení vzhledu, pozitivní myšlení, chování gentlemana, atd., což je vše fajn, ale i tak na ni stále musíte promluvit.

A už jste si všimnuli, že všechny ty kursy na získání sebevědomí končí jedním a tím samým, tím čím začali? Tím, že máte oslovit ženu, o kterou máte zájem, ale nejste si jisti jejím zájmem o vás. Jednou to udělat musíte, tak se přestaňte zdržovat. Abych parafrázoval pana Spocka, logika říká, že když ji neoslovíte, určitě ji nezískáte, ale když ano, je tu šance, že uspějete.

Jděte za ní, pozdravte ji, popovídejte si třeba o něčem, co se děje ve vašem okolí, aby jste jí mohli složit poklonu za úsudek, ne za vzhled, pobavte ji a pak si řekněte o telefon. To je vše. Přestaňte předpokládat, že každá žena o vás může mít kladný zájem - tak to není. Každý muž je někdy odmítnut. Jenom hlupáci si odmítají přiznat pravdu.

Pamatujte, strach zabíjí myšlení.

Komentáře

existence sebevědomí
 od autora zah

  Zdravim všecky.
  Když sebevědomí není a je to opodstatněné, je to v pytli.

  Podle mě je třeba připravit si podrobný scénář(ale tak, abychom zůstali samy sebou), což poslouží jako záchytný bod pro případ, kdyby improvizace selhala. Improvizace je na tom to pěkné. Skutečnými reakcemi se člověk ukáže. Problém je v tom, že člověk má strach oslovit vyvolenou, aby se u ní neshodil. Také aby ji neotravoval. - to je podle mě problém sebevědomí. S podrobně připraveným scénářem se konverzace může odvíjet tak, že dotyčný z něj nepoužije ani slovo. Když ho bude perfektně umět, nakonec ho dost možná ani nepoužije. Bude vědět, že on je pro příjemný rozhovor vybaven. Po chvilce rozhovoru bude strach ten pryč a dotyčný bude mít možnost bez nervů hovořit.

  U někoho se vyplatí mít scénář sestavený sebou samým, někomu víc pomůže od někoho jiného(nejlíp od dobrého kamaráda nebo se i podívat po různých tématech na netu) - tento výběr či kombinace obou scénářů je individuální.

  Podle mě se nevyplatí vsugerovat si, že na onu ženu kašlu, protože povede-li se mi to, můžu udělat nebo říct něco co nechci.
  Zdá se mi lepší uvědomit si, že až žena ode mne odchází po 5min, nemá smysl jít za ní i s 2hod scénářem. Tak to prostě v životě chodí. Přijde někdo jiný bez scénáře, ani si ji nemusí všimnout a ona za ním přijde sama. Prostě nám není souzená. - nesmysl. každá holka se dá sbalit kýmkoli. Jen ten kdokoli musí splnit všecky ideální podmínky. Jednak je nadlidský úkol dané podmínky za kterých můžu ženu znovu oslovit objevit, jednak je ještě těžší splnit dejme tomu za 2 roky to, co jiný dělal celý život.

  Dále je tu teorie, že žena prostě k sobě nechce nikoho, kdo jí má nejradši. Ta ale bere šanci každému na tu největší vysněnou lásku. Ta je moc krutá, takže se jí ani nezabývám. Život má sice cenu i bez toho, ale bez lásky ztratí oheň, pohon. aspoň u mě to tak je. Navíc, jestli někdo zklame, může se z něj stát vnitřní troska. Svojí vyvolenou nemůže a přišel tím o smysl života nebo teď žádné věci v životě nedávají smysl. Nebaví ho nic, při čem přichází do styku s lidmi. Stává se tudíž zbytečný a proto i nadbytečný pro život na této planetě. To, že žena nechce niko kdo ji má opravdu moc moc rád, uvrhuje každého muže do zbytečnosti na této planetě.
  S ženami jde jen o to strávit s nimi příjemné chvíle.Upřimě se s nimi pobavit.

  Každá žena bude ráda, bude-li mít možnost se s někým pobavit. Jen vy nesmíte být tím, kdo kazí zábavu a zároveň nebýt tím, kdo není sám sebou.

  Nejdřív se zabouchnout a pak začít mluvit, to je prostě smůla a štěstí zároveň. Teprve po delší době se vidí jak dlouho Vás to spolu bude bavit. Zabouchnutý mluvící na ženu. Má-li nervy, působí čsto jako magor a tudíž nikoho neohromí.

  Trochu jsem se rozepsal. Pardon, už se mi to nechce po sobě číst. Mějte se moc hezky.

  Holky nestojej za nervy i když to je dělá pěknými. Chtěl jsem napsat, že bych pro tu svou obětoval všecko na světě. To by platilo ale jen věděl-li bych, že ona mě má stejně ráda tak, jako já ji. Nejvíc. Možná se na světě žádná největší láska ještě nedala dohromady, protože by to zničilo svět. Já aspoň nikoho takového neznám.

  Reaguj na tento komentář
V zásadě
 od autora skokan

  s článkem souhlasím. Ale myslím, že přece jenom někomu můžou tyhle tréninkové metody pomoci,a to těm lidem, kteří mizerně komunikují obecně. Samozřejmě pokud jde o zvládání emocí, tam to nepomůže. Asi je to o tom, najít tu správnou polohu, kdy je člověk uvolněný, ale zase, né úplně , že na ženu kašle, to pak se k ničemu nepřinutí, nebo jak správně píše kolega nade mnou, může plácat hlouposti. Fakt to asi chce to obrnění hroší kůží, že člověk přijímá odmítnutí, stejně jako když nedostane rohlíky v obchodě:-). Bohužel citlivější povahy to mají od přírody těžší....
  Jinak tyhle metody, mimo jiné, které nepovažuješ za dobré, doporučuje jistý B. Přecechtěl na svém webu( snad to není reklama:-),jak se celkově díváš na jeho web, pokud ho znáš?

  Reaguj na tento komentář
  Re: V zásadě
   od autora SomeoneCZ

   Jj, v tomhle směru mám k "citlivým" povahám dost necitlivý přístup. Buď budou "sedět doma na zadku" a utápět se v sebelítosti, jak to mají těžké, anebo se zvednou a půjdou oslovit ženy, aby na vlastní oči viděli, že to jde a že lze mít úspěch. IQ, předpokládám, mají dost vysoké na to, aby jim tyhle souvislosti došly.

   Žena Tě bude testovat i během vztahu a myslíš, že Ti dá vždy alespoň týden, dva, předem, aby jsi se mohl na test psychicky připravit? Ani omylem. Test číslo jedna: dokážeš ji oslovit? ;-)

   Aby jsi její testy zvládnul, musíš být schopný zareagovat správně, a to hned - stejně, jako ji oslovit. I když to pro někoho není na první pohled zřejmé, obě věci spolu úzce souvisí. Když na ni nemáš, tak na ni nemáš - dříve nebo později to vyjde najevo a ona kvůli tomu odmítne budoucnost s Tebou.

   Uznávám, že jsou lidé, kteří potřebují slyšet, že to v zásadě dělají dobře a že jednou se povede. A právě těm Qark a další ochotně vycházejí vstříc s podobnými návody. Z důvodů uvedených v článku. ale i z pohledu testování, musíš být schopný udělat správné rozhodnutí okamžitě. Pokud ale budeš citlivé povahu (donekonečna) "vodit za ručičku", tak se jejich situace nezlepší, protože důležité věci, které rozhodují o budoucnosti vztahu, se vůbec nenaučí. Považuji za důležité mezi ně nespadnout, když nejsi jeden z těch, kterým se bohužel nedá pomoci.

   Ohledně Qarkova webu, jako srovnání můžu uvést právět tenhle článek, nebo "Jak ji přebrat - fakta a skutečnost" vs. "Jak přebrat holku" na Qarkově webu. Chybí mu tam spousta informací, které ale pro ego potencionálního "uchvatitele" nevyznívají právě nejlichotivěji.

   V tomto momentu prosím Qarkovi příznivce, aby se nejprve podívali na můj blog, obsah, literatura. Seznam se bude rozšiřovat, ale aby jste viděli, že se nepovažuji za jediného, nejlepšího, kdo má patent na chytré nápady, i když ty třeba původně s ženami nesouvisí.

   Podívali? Tak pokračujeme. Můj osobní názor je, že Qarkovi znalosti ohledně žen nejsou až tak rozsáhlé - prostě a jednoduše neví vše, co mám ve svých článcích. Tím mu nechci upírat, že pro své čtenáře píše poutavě a ví toho poměrně dost. Existuje spousta takových, kteří nejsou ani zdaleka tak dobří jako on.

   Nicméně, podívej se na Teorii zájmu, The System od DocLove, anebo i na pickupery, ačkoliv k nim mám zásadní výhrady, všichni tam máme nějaký model. U Qarka jsem viděl jenom rady. Ví toho sice dost, ale také má ještě hodně co dohánět.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: V zásadě
    od autora Bruno

    Velice souhlasím. Ale KDO projde všema testama? Na jeden se můžu naučit, ale abych prošel všema?

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: V zásadě
     od autora SomeoneCZ

     Nejde o naučení se všech možných variant. To ani nejde - je jich příliš mnoho. Jde o přístup k věci. Pak bude jedno, jaký test na Tebe vytáhne.

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re: V zásadě
      od autora bruno

      To je právě moje otázka. Když něco testujou, musí mít, byť podvědomě, nějakej koncept. Mě právě přijde, že "triky" o kterých se tady často bavíme, vlastně nefungujou. Funguje to, co je za tím. Zajímalo by mě, co když nějaký pravidlo, třeba "zatelefonovat až za týden" nebo " nebrat mail nebo nenechávat vzkazy na záznamníku" prostě poruším..ale proto, že mě to zrovna nebaví a ne proto, že bych byl příliš nedočkavej. Jsou tyhle zkoušky tak striktní ?

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re: V zásadě
       od autora SomeoneCZ

       Nemusí mít koncept u všeho - stačí jim, dívat se jak reaguješ v různých situacích. TZ je to, co stojí v pozadí triků. Když se jí nebudeš řídit, její zájem neporoste. Když půjdeš proti ní, bude klesat. Záleží na kumulativním efektu. Ale jakmile jednou klesne pod nulu, adios.

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: V zásadě
        od autora Martin

        Jak trefne.Presne tohle jsem si o vikendu prozil,presne jsem se videl.Emoce mi nedovolili reagovat adekvatne tak jak bych reagoval,kdybych byl v pohode.Nechtel jsem ji rict neco ostryho,jazyk se mi pletl,proste sem byl ten,co se jeste snazi zoufale zachranit beznadejne...no a ted vlastne vidim jasnym okem vsechny ty testy,co na me zkousela a co jsem udelal a neudelal,rekl a nerekl [S01] ach jak pravdive,tohle sem si mel precist predtim,ale asi by to nepomohlo...

        Reaguj na tento komentář
   Re: Re: V zásadě
    od autora cplx

    kdyz se bavime o qarkovi, jakej mas nazor na prispevky od Oki98 na qark.net?

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: V zásadě
     od autora SomeoneCZ

     Myslíš pickupera Oki98? Věří v ty samé nesmysly jako ostatní pickupeři - ale co s tím naděláš? Napíšeš diskuzi jako je u TZ1, ale když oni na argumenty, které ty nesmysly ukazují, nechtějí slyšet. Můžeš jenom doufat, že alespoň pomůžeš ostatním. Tak uvidíme na blogu, až vyjde článek o Pickupu - už je hotov tak ze 70%. Aktuálně k jiné diskuzi můžu dodat, že tam bude vysvětlen i "zázračný" úspěch Neila Strausse. To zase bude pozdvižení na vsi....:-D

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re: V zásadě
      od autora cplx

      presne toho, uz se tesim na tvuj clanek a poradne bourlivou debatu. tz rules.

      Reaguj na tento komentář
AA - approach anxiety
 od autora avxxx

  V terminologii "pickuperu" se tomu rika approachanxiety.com . Praxe je podle me jediny zabijak strachu, clovek si na to proste musi zvyknout. je to tak jako se vsim, clovek je dostatecne silny stroj na vyporadani se temer se vsim... Kdyz budete trochu hledat na netu, je kolem toho cela teorie proc takovy strach vubec vzniknul a podobne :) hodne stesti [S03]

  Reaguj na tento komentář
Přínosný článek
 od autora FrantaMistral

  Přínosný článek.Mně osobně by sebevědomí zvýšilo,kdyby se o mne ucházela nějaká opravdu atraktivní žena.Vím,že je to z říše snů,ale kdyby se to opravdu stalo,mé sebevědomí by vyletělo do závratných výšin.Otázka je,jak rychle by pak padalo dolů.To by byl panečku sešup[S04]

  Reaguj na tento komentář
  Re: Přínosný článek
   od autora Lvíče

   Přesně to se stalo mně dřív a od tý doby mám sebevědomí v pohodě :) Ale dovolím si podotknout, že aby se o mě vůbec ucházela, nesměl jsem jí dát najevo nesebevědomí :)

   Reaguj na tento komentář
  Re: Přínosný článek
   od autora Bruno

   Sebevědomí se jmenuje sebevědomí proto, že vychází pouze s Tebe a nikoho( ničeho) jinýho ( snad jen s pomocí mužských předků). Když ženská zjistí, že ji máš jako trofej, okamžitě Tě nakopne.
   Taky mi přijde, že hodně krásnejch holek má pyšno-princeznovský chování a když teda připustí své postavení trofeje, bude to pro Tebe velmi krutej obchod a vylezeš z toho jako žebrák. To je můj názor, můžu se ale mýlit.

   Reaguj na tento komentář
ty emoce
 od autora Flegg

  Velmi dobře napsaný článek, taky co jiného od autora tohoto typu čekat[S03]. Nejlepší je poslední odstavec, tam je recept pro všechny nesmělé.

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Gaulois

  Ještě horší než příliš plaší jsou příliš zamilovaní. Nejen strach, ale jakékoliv emoce omezují racionální úsudek a pokud se nedokážete dostatečně ovládat, nemáte žádnou šanci být úspěšní. V takové chvíli platí, co řekl francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte: "Nad láskou se dá zvítězit jedině ústupem".

  Reaguj na tento komentář
plagiat???
 od autora Mato

  ze by niekto kopiroval z tohoto webu? [code]alios.profusehost.net/content/view/50/21/[/code]

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Inge

  Kdepak plaší, maj v hlavě piliny a neuměj se ani pořádně vyžvejknout. Natož třeba nromálně zavolat.

  Reaguj na tento komentář
Super!
 od autora Carl114

  Myslím si, že tento článek Vám nijak sebevědomí nepřidá, ale zato mluví pravdu. Prostě kdo se boji tak zkuste se na ní třeba jen podívat a ne tím způsobem, že hned jak Vám uvidí uhnete, ale prostě se na ní podívejte pěkně do očí a třeba se pousmějte (né, že vyceníte zuby jak blbci). To je vše pokud to zvládnete tak prostě zaní dojděte a povídejte si. Asi jak říkal autor článku, když nic dělat nebudete nic nebude. Tak jděte a zkuste to. Buď to vyjde nebo ne. A pokud se necítíte skuste si říct, že o nic nejde když to nevyjde skusím to příště na jinou vžnit je to zábava ;)[S03]

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Juris

  Začíná to divně, ale snad je to k věci:

  Prošel jsem si (sedmiletou) nešťastnou láskou a nakonec mě to úplně zlomilo. Přestal jsem bojovat jak o ni, tak o kohokoli jiného. Prostě jen existuji, chodím do práce (ještě před čtvrt rokem do školy) a ve volném čase sportuji. A teď o tom, proč vlastně píšu:

  Nepřestal jsem vnímat svět kolem sebe, a tak si všimnu, když o mě někdo projevuje zájem. Je to velmi zvláštní, ale i přesto, že vyvíjím absolutně nulovou aktivitu a mezi více lidí chodím jen jednou týdně, nemohu přehlédnout, jak zhruba jednou za měsíc někoho zajímám. Párkrát už se dokonce stalo, že rozhovor začala ona (Myslíte, že si mám cvaknout lístek? Chodí tu revizor?), já jsem jen odpovídal v jednoduchých větách, a přesto už se ji nepovedlo v mluvení zastavit (končila větami: Tak já už budu muset jít, je to moje zastávka. A prosímvás, vy bydlíte na koleji, že? Nemáte tam klavír? Já bych potřebovala chodit cvičit, a nikoho tam neznám, tak jestli bysme se třeba nemohli nějak domluvit...). Přitom dobrá třetina těch žen nevypadá zle. Když odhadnu, že každá druhá není úplně špatná, ve výsledku je to jen jedna za půl roku. Já vím, že to není bůhvíco, ale plyne z toho, že člověk nemusí v ohledu kontaktu s opačným pohlavím řešit vůbec nic a nakonec se to pořeší samo.

  Sorry, jestli je to nějak nevhodné, nebo jestli se vám zdá, že to sem moc nepatří. Jen jsem chtěl trochu podkopat domněnku, že co neudělá chlap, to nebude, čili: Jak nikoho nesbalím, bude konec... Není to pravda. V určitých momentech stačí akorát nehledět na druhou stranu a trochu k věci občas reagovat na debatu.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora SomeoneCZ

   Jenom jednou za měsíc? Vždyť to dělá pouhých dvanáct příležitostí za rok, z nichž se ti navíc Tíbí líbí pouhá jedna třetina. To jsou čtyři ženy za rok... jaro, léto, podzim a zima:-)

   Když se projdu frekventovanou ulicí a oslovím všechny, které podle mne nebudou vypadat zle, budu mít výběr, o jakém se Ti ani nezdá;-)

   Dále vezmi do úvahy její osobnost a skutečný zájem o Tebe. Jenom proto, že Tě osloví ještě nebude slečna Správná a jenom proto si ji ještě nemusíš být schopný udržet v dlouhodobém vztahu. Na to potřebuješ zkušenosti, které s tempem 4 oslovení za rok nezískáš.

   Nevhodný příspěvek to není, dokonce to sem na web patří, ale sám jsi ukázal, že pokud nebudeš aktivní při lovu, klidně zapomeň na dlouhodobý vztah se slečnou Správnou. Na to potřebuješ větší zkušenosti, které Ti poskytne pouze aktivní přístup.

   Reaguj na tento komentář
   Máš asi pravdu
    od autora Juris

    a dost možná ve všem, co píšeš.

    Však já taky netvrdím, že to co dělám je nejlepší cesta. Ba dokonce možná (pravděpodobně) je to jedna z těch nejhorších. Ale reagoval jsem hlavně na to, jak se traduje, že "všecko stojí a padá na chlapovi". To zkrátka opravdu není pravda.

    Reaguj na tento komentář
    Re: Máš asi pravdu
     od autora SomeoneCZ

     V zásadě jsou dva přístupy, jak číst mé články:

     a) Buď je tak nějak jenom přečíst,
     b) nebo se nad nimi i důkladně zamyslet.

     Píšu v nich o testování - jak muž pozná slečnu Správnou a její kladný zájem. Jestliže testuješ, pak také chceš, aby pro vztah něco dělala i ona;-) S takovým přístupem pak neskončíš s přítelkyní, která z něj jenom bere - tedy "všecko nebude stát a padat na chlapovi" :-)

     Reaguj na tento komentář
   Dodatek...
    od autora Juris

    A jestli větou "...sám jsi ukázal, že pokud nebudeš při lovu aktivní..." myslíš můj sedmiletý vztah, tak tady musím napsat, že tehdy jsem aktivní byl. Ale asi to holt byla ta, kterou jsem mít nemohl. :-)

    Reaguj na tento komentář
    Re: Dodatek...
     od autora SomeoneCZ

     Těžko takhle posoudit, proč Tě nechala. Ale vedle aktivního lovu jsem také psal něco o zkušenostech;-)

     Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora witch

  njn, jenže každej není Surovov. Občas může platit "těžko na cvičišti, nikdo na bojišti" . Vot v čom sobaka zaryta[S02]

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora SomeoneCZ

   Patomu, što oni neznájut, v čem ďjelo:-)

   Reaguj na tento komentář
jen takova malickost
 od autora cplx

  ->Someone
  cetl jsi Dunu?

  Reaguj na tento komentář
  Re: jen takova malickost
   od autora Lvíče

   A kdo ji nečetl? :)

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Anka

  Vždyť přece nic horšího než kopajdy vás nečeká. Stejně ji musíte oslovit a stejně se s ní musíte sejít, to je nad slunce jasný.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   Ona mě kopajdy, já do ní karatem [S04][S04][S04][S03][S02][S01][S01][S01]

   Reaguj na tento komentář