Jak to vidí slečna (1)

Tak jo pánové, jsem opravdu zpět. Sice mi to chvilku trvalo, ale za to mám pro vás dost zážitků. Ale nejdříve otázka. Co se stane, když někdo bude na ne moc znalou holku zkoušet pickup? Skončí s ním sama u stolu při vyprávění historky a čeká, až ji konečně políbí. Nebo něco víc?

Jak mě balil urážkou

Jak už to tak bývá, vztahy dlouho nevydrží. I můj vztah s Petrem, se kterým jsem končila minulý seriál, dlouho nevydržel. Měli jste pravdu, nebavilo mě ho ke všemu pořád dokopávat.

Pro ty, kteří mě neznají, mé jméno je Terry. Teda jméno, spíše přezdívka. Kdysi jsem potkala pána šéfredaktora na nádraží a od té doby jsem tu měla svůj seriál. Teď je čas na pokračování. Trochu jsem se od posledních článků změnila. Jsem o rok starší, takže už můžu řídit auto. Také jsem studovala techniku svádění.

Ale to až po zážitku, který vám chci dneska popsat.

Dříve jsem moc do hospod nechodila. Ale jak člověk dospívá, tak místo báboviček na pískovišti je pro něj najednou důležitější alkohol. Mám ráda mojita různých příchutí. V lednu tohoto roku jsme slavili právě mojitama. Sešly jsme se čtyři kamarádky a slavily jsme narozeniny. Osmnáctka je velká událost. I když ne moje. Kamarádka slavila, a dostala od rodičů dost peněz na to, abychom se mohly mojitama opít. Měla jsem přespat u ní, takže vše vypadalo více než dobře. Žádné limity, maximálně strach z kocoviny.

V průběhu večera se ale situace pozvolna měnila. Začaly jsme se bavit o klucích a mě najednou štvalo, že už nemám Petra. Ach jo. Zemřu jako stará panna. Holky mezitím daly do jukeboxu několik písniček. Když začaly hrát, vytáhly mě tancovat. Čtyři přiopilé puberťačky tancující v baru zaručeně vzbudí pozornost, věřte mi. Když jsem tancovala mezi sedačkami s Karolínou ploužák na Ewu Farnou (no co, byla jsem NAMOL!), už jsem viděla, jak po nás chlapi šilhají. Ani se to nesnažili skrýt. Po našem tanečním představení jsem se nabídla, že skočím na bar objednat další pití. Když jsem tam došla, oslovil mě muž:

„Pěkný taneční číslo.“

„Jo? Díky. Trénujeme na olympiádu.“ Jo, bylo to myšleno trochu nepřátelsky. Otravoval.

„Tak to se budete muset hodně zlepšit. Porazily jste mi pivo.“

„Fakt? O tom nevím.“

„Se nedivím, zavadila si mi zadkem o stůl. Teda jestli se tomu dá říkat zadek.“

„Co?“ Opravdu jsem nechápala. Co má proti mému zadku? Podle mě ho mám hodně pěknej

„No víš co. Prospělo by ti trochu cvičit.“

„Tak to si děláš srandu, ne?“ A už jsem se otáčela, že odejdu. Původně jsem to jinak řekla trochu sprostěji… 

On mě chytil za loket a řekl: „Ale notak. Dělal jsem si legraci. Ve skutečnosti jsi mi nic neporazila.“ A začal se smát.

„Takže ty mě tady urážíš jen tak ze srandy jo? Deb**e.“ Fakt jsem byla teďka vytočená. Úplně mi zkazil náladu.

„Teda, ty se umíš ale čertit.“ Smál se na celé kolo. Připadala jsem si totálně znemožněná

„Hele víš co ty …“ Víc jsem neřekla, protože jsem si najednou uvědomila, že mě hladí po zádech. Co to má jako být?

„Tak promiň. Jen jsem ti chtěl říct, že se mi líbilo, jak tam tancuješ. To je všechno.“

„A to to nemůžeš říct normálně?“

„Já to řekl. Ale tys mě odsekla!“ Úžasný. Takže najednou jsem já ta špatná. Ale musela jsem uznat, že má tak trochu pravdu. Skutečně jsem ho chtěla odkopnout.

„Hele, raději to necháme být.“ Už mě to s ním přestávalo bavit. Holky na mě určitě čekají a já se mezitím hádám s cizím chlapem.

„Dobře. Ale chci od tebe jako omluvu tanec.“ Řekl to s takovým sebevědomým úsměvem, že mě ani nepadlo odmítnout.

„No tak jo. Ale až za chvíli.“ Chtěl ještě něco říct, ale já už odcházela za holkama. Smůla hochu…

Když jsem dorazila ke stolu, holky se mě zeptaly, kde jsem tak dlouho byla. Řekla jsem jim o mém nápadníkovi a o tom, že si pro mě za chvilku přijde. „Jen si s ním chvilku zatancuju a pak se vám zase budu věnovat.“ Jo, to jsem nevěděla, že se pěkně pletu. Ale to už se do tohohle článku nevejde. Tak příště.

Komentáře