Na prvním rande si dávejte pozor na svá gesta

První rande je jedinečné a žádné další nebude tak unikátní, jako právě tato schůzka. Dost možná to bude tím, že ta první jsou často zároveň i poslední. Ukázat ženě, že nejste hodni její lásky, se dá mnoha různými způsoby. Špatným výběrem oblečení, vůní, přílišnou drzostí či kupodivu i gesty.

Gesta patří k primátům stejně tak neodmyslitelně jako srst a často hovoří za člověka mnohem lépe, než tisíce slov. Když je budete volit neobratně nebo vyloženě zle, můžete za to nakonec zaplatit vysokou cenu.

Oční kontakt je důležitý

Komunikace neprobíhá pouze skrze ústa, případně pomocí rukou, ale mluvit za nás mohou i naše oči. Dokáží prozradit nervozitu, strach i radost. Žena nemusí být zkušenou psycholožkou, aby na vás nedokázala poznat, jak se zrovna cítíte. Tohle nijak nezamaskujete a nestyďte se za svou nervozitu, ona na tom nebude jistě lépe. Přeci jen, první schůzka je vždy trochu napjatá. Alespoň ze začátku.

Velkou chybou by bylo uhýbat očima během komunikace. Může to brát jako nezdvořilost, a to vy určitě nechcete. Pokud máte problémy udržovat přímý oční kontakt, existuje jeden výborný trik, který by mohl pomoci.

Sledujte prostor v oblasti kořenu nosu, mezi obočím. Tak nepozná, že se jí nedíváte přímo do očí, ale soustředíte se trochu jinam.

Nepřibližujte se za každou cenu

Hodně mužů dělá chybu v tom, že je nedočkavá. Často se to projevuje snahou se ke svému protějšku lísat až příliš. To je v pořádku, když jste pár, ale v případě první schůzky je to nezdvořilé.

Samozřejmě, že během procházky, nebo sezení na lavičce se můžete snažit přiblížit a pokusit se třeba i o polibek, ale buďte maximálně opatrní a decentní. Žena to může brát z vaší strany i jako obtěžování. Raději ji nechte, aby se přiblížila sama.

Pozor na ruce křížem

Kříž není jen křesťanský symbol, ale může znamenat i negaci toho druhého. A to když ho vytvoříte rukama. Nemusíte to udělat schválně, jedná se o standardní pózu, kterou každý z nás udělá sem tam nevědomky. Ovšem tato póza je docela dobře čitelná, a jakmile ji budete předvádět na prvním rande, je dost možné, že dalšího se už nedočkáte. Alespoň ne se stejnou ženou.

Komentáře