Jak vylepšit svůj vzhled

Mnoho mužů trpí různými komplexy ze svého vzhledu. Někdo má nadváhu, někdo se hrbí, jiný trpí akné. Na většinu problémů však existují jednoduchá řešení, která buď neznáme, nebo nechceme znát. Pojďme se nyní stručně podívat na nejčastější problémy.

Tělo jako celek

Neduhy jako nadváha, špatné držení těla apod. souvisí především se sedavým způsobem života. Někdy k tomu připojují i genetické předpoklady, nicméně záleží jen a jen na vás, jak budete vypadat. Většina problémů má svůj původ v povoleném svalstvu. Nejlepší, co můžete v takovém případě udělat, je začít navštěvovat posilovnu či chodit na plavání.

Ani byste nevěřili, kolik mužů se trápí svým ochlupením. Ať již téměř žádným, či nadměrným. Lze to vyřešit žiletkou, či po dohodě s lékařem či kosmetičkou. Nicméně vězte, že některé ženy velmi přitahuje, pokud se chlap od ostatních něčím liší. A těm ostatním to rozhodně nevadí natolik, že by vás za to zavrhovaly. 

Problémy s obličejem

Především v období puberty patří pohled do zrcadla mezi věci, které nejvíce podrážejí sebevědomí. Ano, mluvím o akné

. Jeho léčba je velmi těžká, protože toto postižení může mít mnoho příčin. Většinou jde však věc přechodnou a tak uvedu pouze všeobecné zásady. Nemá cenu si obličej mýt příliš často, přehnaná hygiena pokožku narušuje. Stačí třikrát denně. Mýdlo používejte jen, pokud je to nezbytně nutné. Můžete zkusit používat pleťovou vodu, někomu to pomůže. Vyhněte se stresu, rozčilování a dalším emotivním zážitkům. Zkuste do svého jídelníčku přidat více zeleniny a ovoce. Naopak vynechejte čokoládu a oříšky. Ovesné vločky jezte s mírou. Kupte si vitaminy se zinkem a užívejte je. Detailněji pojednává o akné článek „Pánové, nebojte se akné“.

Problémy s vlasy

Často se mastící vlasy či lupy trápí asi největší množství lidí. Oba problémy najednou vyřeší kvalitní šampon. Na druhou stranu speciální přípravky, kdy 40ml stojí 200,- se mi neosvědčily. Babské rady říkají, že proti lupům pomohou uvařené otruby (slupky z obilných klasů), či oleje (např. dětský olejíček), které nanesete na hlavu a po hodině smyjete.

Pány ve středním věku zase často trápí vypadávající vlasy. Kupodivu jsem slyšel, že některé ženy to považují za známku „zralosti“. Pokud nechcete předčasně dozrát, tak si pořiďte přístroj na masáž pokožky hlavy. Jde sice o dosti drahou záležitost, ale hodně lidem to pomohlo.

Kouření

Většinu neduhů způsobuje nesprávná životospráva. Ať již trpíte jakýmkoli problémem, tak se na něm zpravidla větší či menší mírou podílí kouření. Já jsem kouření z vlastní vůle zanechal a od té doby cítím neustálé velmi pozvolné zlepšování mého fyzického stavu. Mimochodem, víte, že doporučená denní dávka všech vitaminu je u kuřáka několikanásobně vyšší než u nekuřáků?

Oblékání

Ano, i toto patří k našemu zevnějšku. Pochybuji, že by si někdo na sebe ve 30 stupňovém vedru vzal kožich. Nicméně dnes je móda velice tolerantní a nosit se dá prakticky cokoliv. Takže se nebojte prozkoumat svůj šatník a případně probrouzdat internetem po nějaké inspiraci.

Perlička

Trochu jsem pátral, jak by měla vypadat správná životospráva. Taková, s níž by se naše tělo dokázalo správně vypořádat s vnějšími vlivy a naše vizáž byla bez chybičky. Tak čtěte dobře. Měli bychom jíst bylinné pomazánky nejlépe vlastní výroby, k tomu tmavé pečivo. K pití bylinné extrakty, nebo vodu, trochu džusu. Nikdy nic nesmažíme, pouze dusíme. Olej používáme výhradně na saláty, kam přijde 1 lžička na litr zálivky. Masa jíme velmi málo (jednou až dvakrát týdně) a když už, tak dušenou rybu. Co vy na to? Mně osobně vyhládlo, jdu si dát něco pořádně tučného.

Minianketa na závěr: Zeptal jsem se několika žen, co považují na mužích za nejodpornější věc. Téměř všechny se shodly, že špinavé, či zarostlé nehty. Muži s drápy se holt nechytají.

Komentáře