5 tipu jak se stát přitažlivější

Pojďme si připomenout, proč nás někteří lidé přitahují a jiní ne, proč z některých lidí nebudou nikdy dokonalí samci a samičky, a kde jsou hlavní chyby v našich seznamovacích strategiích.

Kde děláte chybu?

Odpovědi přínáší výzkumy v oblasti faktorů ovlivňujících naše reakce na druhé. Lze říci, že existuje několik základních kategorií, které mají co dočinění s naším úspěchem u opačného pohlaví.  

1. Tělesná přitažlivost

Tomu se prostě nelze vyhnout. Bylo prokázáno, že s lidmi, které považujeme za fyzicky atraktivní, jednáme vlídněji, vstřícněji a s větší ochotou. To v praxi znamená, že vyhořelou "Jarušku" ze studijního oddělení, k zápisu předmětu i mimo úřední hodiny spíše ukecá čistý, na první pohled slušný a opečovaný mladík, než než někdo, kdo je jeho pravý opak. Podle K.K. Diona bývají prohřešky nepříliš hezkých dětí považovány za daleko závažnější a jsou i přísněji trestány. U dospělých to platí úplně stejně. Košiláč v kravatě, který se dovede usmát, dostane s vysokou pravděpodobností menší pokutu, než pupkáč v tílku zakydaným od hořčice. Život je někdy nefér, ale neklesejte na mysli. Pokud vám pánbůh nenadělil vysoustruženou figuru, 

dbejte alespoň o hygienu, navoňte se, hezky se oblečte. Být "krásný" od narození je dar. Ale být krásně udržovaný je vaše volba.

2. Podobnost a komplementarita 

Kdo by nechtěl mít vztah s tou nejvýstavnější samicí? Skutečnost je ale taková, že nás přitahují lidé, o kterých máme dojem, že se nám podobají. Učitelé nadržují žákům, v nichž se takzvaně vidí. Osobnosti s podobnými postoji se vzájemně vnímají jako sympatičtější a inteligentnější. To např. vysvětluje, proč se i příslušníci vykmínované hordy holých lebek na srazu v Duchcově vzájemně považují za studnice moudrosti a ctnosti. Nutno podotknout, že důležitost podobnosti se může v čase měnit. Pánové Kerchoff a Davis se ptali snoubenců, jak důležitá je podle nich ve vztahu vzájemná podobnost. Páry, které spolu byly méně než 8 měsíců, ji přičítali velký význam. Ten však postupem času klesal. Při sběru loveckých vavřínů nejsou samozřejmě důležité jen postoje, ale i podobnost v oblasti dosaženého vzdělání, zájmů, ale i kultury. Zamilovat se do snědého italského hřebce s vyrýsovanými pažemi a základní školou na sběru jablek ve Španělsku sice lze, ale z hlediska úspěšnosti vztahu, s japonskou univerzitní knihomolkou to nevypadá na happy end. Ač to zní upjatě a kastovnicky, vybíráme si zkrátka holky z podobných sociálních poměrů, třídy, s podobným vzděláním, zájmy a koníčky. IT nadšenci by tedy opravdu měli spíše lovit na fantazy srazu nebo na CESu, než ukecávat farní kuchařku na kroužku paličkování. 

3. Blízkost

V 60. letech zkoumal T. M. Newcomb vztahy mezi vysokoškolskými studenty na koleji. Nejprve předpokládal, že se nejvíce dají dohromady ti, kteří mají podobné postoje a hodnoty (tak, jak jsme si o tom řekli v předchozí části). Na vznik přátelství se podobnost z hlediska hodnot projevila jen minimálně, a to zejména proto, že osoby se stejnými zájmy a postoji se nemají možnost vůbec setkat. V kolejním prostředí se vazby vytvářejí u lidí, kteří se prostě často setkávají a tráví spolu hodně času. Může tedy být fajn, že stejně jako vaše vyhlídnutá kůstka rádi šnorchlujete, inhalujete vonné tyčky a volíte Zelené. Problém nastane v momentě, když se nemáte šanci v každodenním životě potkávat. Nejvíc kamarádů, a také největší potenciál při vábení dívčího pokolení, mají lidé, kteří bydlí u výtahu nebo u vchodu do kolejních prostor. Ze zkušeností z válek víme, že ženská vedle sebe prostě potřebuje chlapa, který je s ní a dovede společně sdílet a trávit čas. To, že má manžela hrdinu na bitevním poli, jí přijde sexy jen chvíli, pokud vůbec. Pocit, že budou ženy obdivovat naše nadsamčí výkony je patrně největší chyba, jaké se mužská populace stále dokola dopouští. Ženy většinou neocení, že jste vylezli severní stranu Eigeru, nebo byli v práci celý víkend proto, abyste dostali prémie. Dostanete je tím, že jste posekali bez keců trávu, vynesli koš a byli o víkendu spolu. 

4. Náklonnost

Máme rádi lidi, kteří mají rádi nás. Platí to i naopak. Z tohoto důvodu se vyplatí ženám lichotit, chválit je a ocenit každou drobnost. Aronson mluví ještě o vypečenější fintě – nejvíc doceníme osobu, která nám v počátku nakloněna vůbec nebyla, ale časem jsme si ji dokázali získat. Máme pak dobrý pocit z dobře odvedené práce, protože jsme si museli její pozornost zasloužit. Dá se to vzít i z druhé strany. Dívku svých snů nelze od počátku bezmezně adorovat. Někdy se vyplatí paradoxní strategie, kdy jí na rozdíl od ostatních dokážeme citlivě zkritizovat, projevit svůj autentický názor nebo jí dokonce mírně urazit. Získá tak pocit, že jste upřímní a nemá vás tak snadno v hrsti. Následná pochvala pro ni bude daleko cennější. V případě, že jste jí setřeli, a neudělali ze sebe úplného hulváta, bude omluva vypadat jako projev přímočarosti, po níž následuje citlivý a pečující přístup. 

5. Omylnost

Tento bod platí zejména u našlápnutých a úspěšných frajírků, kteří si myslí, že opanováním vesmíru padne veškeré poddanstvo na kolena. Mnoho lidí má pocit, že musí za každou cenu vypadat dokonale. Tuto chybu dělají daleko častěji ženy, než muži. Svou přehnanou péčí o zevnějšek a distingovaným vystupováním ze sebe spíše dělají nedostupné a nedobytné pevnosti. Projev drobné slabosti, zakopnutí, polití šampusem nebo drobný trapas nevyzní vždy jako aféra, po níž je člověk na odstřel. Občasné chyby, omyly a zádrhele z nás dělají obyčejné lidi, kteří jsou najednou přístupnější. Díky tomu může mít nešikovný matla s mezírkou mezi zuby nečekaný úspěch, protože se ho nikdo nemusí bát oslovit. Pokud nejsme úplná jelita, drobné nedostatky mohou působit třeba i roztomile.

6. Jeden TIP navíc :-)

Zkuste použít Feromony pro muže, nebo Feromony pro ženy.

Sami jsme to testovali a máme od našich zákazníků jen ty nejlepší recenze jak to zafungovalo..

Feromony pro muže
Feromony pro ženy

Komentáře