Jak na líbání

V dnešní době, kdy už je anál takřka standardem a čím dál tím více milenců inklinuje k hrátkám s rozličnými nástroji, které se standardně používají k trestání či drezuře vypadá líbání jako praktika, která patří do jiného století.

To samozřejmě není vůbec pravda. Líbání je ve vztazích, a často i nemilostných, velice důležitým činitelem a nemá žádné zastoupení. Když se partneři přestanou líbat, je to velký důvod k obavám, jelikož takový vztah nemusí mít příliš dlouhou výdrž

Pusa není lidský výmysl

Nejen lidé, ale i celá řada jiných pozemských tvorů se ráda vzájemně dotýká svými ústními otvory. Je však pravdou, že v rámci namlouvacích či dokonce sexuálních aktivit toto dělá pouze druh homo sapiens.

Většina kultur na zemi nějakým způsobem využívá líbání. Na rty snad všechny, na tváře valná část z nich. Je samozřejmě nutné mezi těmito rituály rozlišovat. Pusa na tvář obvykle nemívá erotický charakter, zatímco kontakt jazyku s jazykem druhé osoby a vzájemné předávání slin je už erotické až běda.

A není se čemu divit. Rty patří mezi jedny z nejvíce erotogenních oblastí na lidském těle. Jejich stimulace je nám velmi příjemná, díky čemuž vášnivý polibek může vést až k pohlavnímu styku.

Polibky posilují vzájemné pouto

Neexistuje snad intimnější věc, než je líbání, přesněji klasické francouzské líbání na rty.

Člověk se jím oddává tomu druhému a zároveň mu tak vyjadřuje velkou náklonnost. Navíc se tím zvyšuje vzrušení, takže se doporučuje líbat se i během sexu. Hlavně dámy se tak mohou snadněji dopracovat k orgasmu.

Zároveň však vzájemné předávání slin může zvyšovat imunitu. V ústech je prý mnohem více bakterií než třeba v řitním otvoru. Je to sice trochu nechutné přirovnání, ale alespoň je tak možné udělat si snadněji obrázek o tom, co všechno to v puse vůbec přenášíme. Díky předávání bakterií je sice možné onemocnět, ale právě si i více zocelit své zdraví.

Komentáře