Jak mu sdělit, že je čas na společné bydlení?

Společné bydlení je velkým krokem pro každý milostný vztah. S tím mají často problémy hlavně muži, kteří mohou brát společné bydlení takřka skoro tak vážně, jako uzavření manželství. Z toho důvodu byste na toho svého neměla v tomto ohledu příliš tlačit a udělat to tak, aby on sám uznal, že je nejlepší čas povýšit váš vztah na vyšší úroveň.

Hlavně žádné naléhání

Mnoho žen si prostě v určitý okamžik vztahu usmyslí, že společné bydlení je to jediné možné řešení a začnou k tomu přemlouvat i svého partnera. To není zrovna to nejlepší způsob. Nátlak může v konečném důsledku působit kontraproduktivně a nakonec skončit i rozchodem.

Daleko efektivnější metodou je postupné nahlodávání. Zkuste třeba nadhodit téma společného bydlení u večeře. Nemusíte rovnou mluvit o vás samotných, ale třeba se během hovoru zmínit o tom, že vaše sestřenice se nedávno sestěhovala se svým partnerem a jsou nadmíru spokojení. Takhle to jemně nakousnete, aniž byste cokoliv navrhovala či ho dokonce do něčeho nutila.

Během příští společné večeře pak můžete třeba nadhodit, že tam a tam mají celkem levné a zároveň velké byty a že by se určitě vyplatilo je zkouknout. Pomalými krůčky ho posouvejte tam, kde je to potřeba.

Zaměřte se na praktičnost

Až budete mít pocit, že je nahlodaný dost, můžete konečně udeřit a navrhnout, že byste mohli bydlet spolu. Tedy pokud to po vašem postupném jemném nátlaku neudělá on sám.

Snažte se ho přesvědčit hlavně ryze praktickými argumenty a nepřimíchávejte do debaty city, alespoň zatím ne. Mít společný byt je totiž velice rozumné ve všech ohledech. Nejenže budete oba platit za bydlení méně, ale zároveň odpadne nutnost docházet k jednomu nebo druhému domů, tedy pokud nesouložíte někde na zastávkách.

Jen málokterý chlap, zvláště pak šikovně nalomený, dokáže odmítnout. Nesmíte ale na něj chodit s city, držte se praktických argumentů.

Komentáře