Ženské myšlení (3) - aplikace

Balení je hra. Žena vám předhazuje své emocionální překážky, a vaším cílem je dostat se přes ně. K překonání těchto překážek potřebujete v ženě vyvolat emoce, povětšinou mírně záporné. Pokud budete tyto překážky řešit rozumem, neuspějete.

Pamatujete na legendární hru Super Mario? Cílem bylo přeskákat veškeré překážky, zašlápnout několik bubáků či jiných potvor, a nakonec jste se dostali přes několik nechtěných žen k vytoužené princezně. Řeknu vám, že tolik překážek jsem kvůli žádné reálně ženě ještě nepřeskákal. Tato hra v sobě geniálně ukrývá myšlenku svádění. Ženu nedostanete tak, že budete řešit každého jejího bubáka (ve hře by vám vypršel časový limit). Buď ho zašlápnete, nebo ho jednoduše přeskočíte a máte klid. S žádným bubákem neřešíte jeho předchozí vztah, aby se stal vaším kamarádem. Ani mu nekupujete v hospodě panáka.

Cesta k ženě je podobná jako k oné princezně. Také máte v cestě několik bubáků.

Povětšinou vám je tam však žena dává sama, i když nechce. Její přirozené filtry (selekce mužů) se o to starají za ni. Pokud chcete brát tyto překážky vážně, neuspějete. Tyto překážky se řeší zásadně vyvoláním emocí.

 Abych nemluvil do větru, uvedu příklad z praxe. Při oslovování se stává, že žena odmítá dát své telefonní číslo s emotivní reakcí. Např. „A proč bych jako tobě měla dát číslo?“ (s ironickým zdůrazněním slova tobě).

 1. Protože jsem si o něj řekl.“ - pravděpodobně přínos nulový, při sebevědomém vystupování možný úspěch (logický postup)
 2. Neboj se, nezneužiju hoI.“ - přínos nulový, ještě se ztrapníte (pokus o vyvolání pozitivní emoce)
 3. „Wow, dobré.“ (smích) „To takhle odháníš všechny muže?I“ - prodloužení konverzace dává největší možnost úspěchu při opětovném optaní se na číslo (negativní emoce ve formě opětované ironie + otázka)

Druhý přiklad se bude týkat vztahu. V prvním dílu jsem uvedl situaci, kdy žena pod vidinou emocionálního přínosu začne kvůli malichernosti napadat muže vyvoláním hádky. Dejme tomu, že se jí záminkou stalo otisklé kolečko od sklenice na stole. Čtyři možnosti řešení.

 1. Nic neudělám s tím, že se uklidní – jak jsme si již řekli, tudy cesta nevede. (logický postup)
 2. Budu se tvářit provinile, slíbím, že už si tam ten podtácek opravdu budu dávat a milion dalších věcí – tudy vede cesta k tomu, abyste jednou skočil pod vlak. (vyvolání pozitivní emoce)
 3. Přijdu k ní a řeknu jí, ať se uklidní, než se naštvu – vyvolávám strach a dávám najevo dominantní postavení. (vyvolání negativní emoce + aktivace)
 4. Řekni jí, že uklízečka by mi vyšla levněji než ona – dávám podnět k další hádce a k osobním útokům (vyvolání mírné negativní emoce)

Jak vidíte, hádky jsou balancování na tenkém ledu. Slouží k uspokojení emocionálních potřeb, nikoli k řešení problému (proto nemá cenu se ženou v hádce diskutovat).

Ženy zkrátka potřebují emoční odezvu, protože pomocí emocí řeší každodenní problémy. Pokud budete chtít řešit její problémy pomocí rozumu, ztratíte tím spoustu energie a nic nevyřešíte. Vy chcete být svůdcem, ne neplaceným poradcem.

Komentáře

:-D
 od autora viola

  Radku, to jsi myslel vazne, ze bys zensky rekl, at se uklidni, nez se nastves? V pripade, ze bych byla jen trochu nastvana, tak se chlapovi vysmeju, a kdybych byla opravdu nasrana, tak uz dotycny sbira zuby po koberci [S08]. Pokud by ovsem ta poznamka byla minena z legrace a neverbalne tak i naznacena, dalo by se to povazovat za vtipek a pokus o smir [S03]. Strach by se takto dal nahnat jen nejake utaple terorizovane putce, ktere sice existuji, ale moc jich zas neni.

  Reaguj na tento komentář
  Re: :-D
   od autora RaShCZ

   Milá Violo, onen příklad se váže na situaci uvedenou v prvním díle seriálu. Tak se doslova píše: "Čím méně se ženě dostává emocionální odezvy, tím více se jí snaží získat. Pokud je vaše žena sama doma, určitě víte, o čem mluvím. Taková žena se pak snaží vyvolat emocionální odezvu za každou cenu. Přitom existuje jednoduchý způsob, jak si naplnit svoji emocionální potřebu – hádka. Ženy se hádají, protože chtějí od vás odezvu."

   Jinak řečeno, případ se vztahuje k situaci, kdy žena vyvolává hádku zcela úmyslně bez vážnějšího důvodu, lze zříci, že z nudy. V takovém případě je popsaná reakce adekvátní, protože to, co žena očekává, je odpovídající odezva - aktivace. Jakmile dá muž ženě najevo, že aktivace již dosáhla určitého stupně, žena se stáhne.

   Zmiňovaná situace je tedy specifická. V případě "normální" hádky, která je nedílnou součástí každého vztahu, by byla tato reakce přehnaná. S "normální" hádkou se však duševně zdravý pár dokáže vyrovnat.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: :-D
    od autora viola

    Za sveho zivota jsem vcetne soucasneho vytahu mela jednociferny pocet partneru a s zadnym hadky nevypadaly podle vaseho popisu. Asi to chce vic vztahu [S03]. U nas doma hadka konci tim, ze se stahne chlap a uzna, ze mam pravdu, jinak se hadat neprestaneme [S04]. Takze nic vyse uvedeneho. Hadka je pro me naplneni emocionalni potreby tak z 10%, asi 60% tvori relax po praci, 25% procviceni argumentace a 5% procviceni hlasivek. PS: Muj brouk to kupodivu zvlada v poho, neb se relaxuje podobnym zpusobem, jen ti sousedi... [S08]

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: :-D
     od autora RaShCZ

     Už je mi jasné, proč se neshodneme. [S08]

     Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: :-D
     od autora Lvíče

     No ty jsi tedy opravdu výhra. Nechápu, proč se lidi mají potřebu chlubit věcmi, kterými by neměli.

     Jedinej dobrej důvod asi je, že máš přítele a nechceš, aby o tebe stál ještě někdo [S04]

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re: :-D
      od autora viola

      Kdo se chlubí věcmi, kterými by neměl? O čem to píšeš? Nicméně o chlapy nouzi nemám, neměj obavy, ať už jsem zadaná nebo ne [S04]. Jen to holt nesmí být ustrašený slaboch [S03].

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re: :-D
       od autora Lvíče

       O tom nepochybuji, že nouzi o chlapy nemáš. To nemá žádná holka, dokonce i ty ošklivé někoho (alespoň na sex) obvykle mají. Z toho si na zadek opravdu nesednu :)

       A chápu, že inteligentního chlapa, který nemusí mít vše jen proto, že je to na pohled pěkné, je pohodlné nazvat ustrašeným slabochem, nicméně musím ti taktně sdělit, že realita se tvým přáním přizpůsobovat nebude.

       Čímž končím a nebudu se dál vyjadřovat, ať už odepíšeš cokoli. Relaxuj po práci raději s přítelem.

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-D
        od autora viola

        [S04][S03][S04]
        Inteligence je pro me pri vyberu partnera nejdulezitejsi. S blbcem jsem nikdy nebyla a ani to neplanuju. Chapu, ze mas ponekud trauma, kdyz je zenska sebevedoma a vi, co chce (a taky to dostane), ale to uz je holt zivot.

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-D
         od autora Archeopteryx

         (Opravdově) inteligentní lidi snáze dohodnou a nemají potřebu se neustále hádat. Takové způsoby naopak o inteligenci dotyčného příliš nenasvědčují. (Opravdově) sebevědomí lidé jsou sami se sebou spokojení a nemají potřebu si dokazovat a zvyšovat vlastní hodnotu tím, že musí mít stále nad někým navrch. Přehnaná potřeba hádání se je patologická záležitost. S holkou, co by se takto projevovala bych nevydržel a považoval ji za nesnesitelnou hysterku :-((

         Reaguj na tento komentář
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-D
          od autora viola

          Nekdo chodi do posilky, nekdo beha a nekdo se ze sportu hada. Neni to nic o hysterii[S04], proste jenom konicek jako kazdy jiny, ne vylevani emoci. Takto se mohou hadat jen inteligetni lide. Ti hloupi do toho tahaji patologii, s cimz mas asi zkusenost ty. Jestli me povazujes za nesnesitelnou hysterku, tak me za ni klidne povazuj, mne je to sumak[S03] [S08].

          Reaguj na tento komentář
          Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-D
           od autora Archeopteryx

           Myslím že naprostá většina lidí vnímá hádky jako něco negativního, nikoli naopak. Záliba v hádání mi přijde poněkud úchylná. Ale když vás to baví... :-)

           Reaguj na tento komentář
           Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-D
            od autora ontosomething

            tahle diskuze to je skvělá ilustrace k článku :D

            Reaguj na tento komentář
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-D
          od autora osoba

          Velmi velké procento spokojených lidí se nachází mezi slaboduchými, protože si neuvědomují, co se děje.

          Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re: :-D
       od autora smile

       "Jen to holt nesmí být ustrašený slaboch"
       Ktereho mas nejspis doma kdyz ti odkyve kazdou blbinu.
       Myslim ze kdyby mel stejnou povahu jako ty tak zuby litaji z tve pusy[S08] ale nic ve zlim. jen te asi sere ze chlapi musi mit ve vsem pravdu.

       Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora lotus

  Takže pokud to dobře chápu, tak musím ženskou naštvat (dát jí emocionální odezvu) aby byla spokojená? Já osobně mám za sebou jeden jedinej (ale za to dost dlouhej vztah) a docela chápu to, že ženský řeší věcy emocema, ale tohle mi přijde dost naruby. Spíš myslím že kromě té "promiň" odpovědi by to asi dotyčná brala jako agresi z mojí strany.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Musíš dát ženě najevo, že její naštvání bereš v potaz. Ne, že ji budeš chtít naštvat ještě více (rozdíl v odpovědí 3 a 4).

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora niki

  A já si zase myslím, že se nedá rozdělovat myšlení na ženské a mužské, protože spousta chlapů řeší problémy emotivně, zatímco některé ženy jsou zase nad věcí.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Názor beru v potaz, nicméně mezi pohlavími existují biologické odlišnosti, které nelze přehlížet. Budu se tím ještě zabývat v budoucnu.

   S tvým názorem jinak souhlasím, skutečně neplatí, že každý muž musí uvažovat pouze logicky a každá žena pouze emotivně.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora lotus

    Chápu názor vás obou. Ty rozdíly nejsou daný na 100% a nejde se podle toho řídit v každým případě. Ale pokud mám ženě ukázat že ji beru v potaz, tak by stačilo "promin". Nepřehlížím ji, ukážu že ji beru v potaz, ale zase na druhou stranu nereaguji žádnou emocionální odezvou.

    Nechci se tu hádat o zbytečnostech, jenom nechápu to ukázkový řešení.

    Mj. o těch biologických odlišnostech... louskám zrovna jednu knížku jménem "Proč muži lžou a ženy se nevyznají v mapách" a je tam o týhle skutečnosti docela dost napsaný. Začínám si toho dost všímat v okolí a na některý skutečnosti v mým životě to hází nový světlo. Opravdu jsme stejnej živočišnej druh jenom biologicky, ale psychycky je každá strana uplně někde jinde. Navíc dobře a vtipně napsaný, doporučuju každému, stojí to za to ;)

    Reaguj na tento komentář
To je fór!?
 od autora Básník

  Cha cha, už vidím, jak přítelkyni řeknu, že uklízečka by vyšla levněji[S07] Ta by mě hnala...

  Reaguj na tento komentář
  Re: To je fór!?
   od autora lotus

   Hele, básníku, není ta přítelkyně náhodou zrzka?

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: To je fór!?
    od autora gin

    ja bych ji rekl, ze kdyz se ji to delat nechce, tak si najmeme uklizecku, a ona by to udelala jeste rada, protoze by ji to prislo jako zbytecnost...pak by se ke me pritulila a rekla by "to bys pro me fakt udelal" ?
    ja bych rek jasne ze ne ale nejak te uklidnit musim ))

    taky bych to mohl uklidit sam a vubec by mi to nevadilo.

    nevim, ale myslim ze zena co mi bude chtit delat problemy kvuli takovym prkotinam, (i jinym),
    to zkusi jednou, zkusi to podruhe, a leti.

    emoce se daji vyvovalt uplne jinak )
    tenhle clanek je fakt becko a nema cenu jej brat vubec v potaz, uz jen to s tou hrou, no blby priklad, napriklad tam nebylo vubec uvedeno, ze kdyz nektere problemy(pajdulaky - bubaky) odmrstis, vrati se ti jako bumerang a ublizi ti 2x tolik ...to v ty hre bylo taky a tak to funguje - kdyz se nad malickosti mavne rukou a nezaslapne poradne, pak se jich nakupi 10 a je ohen na strese - rozchod - smrt ve vztahu, nazyvejte to jakkoliv..

    musim byt kritik proste tak to vidim ja a vidim v tom spoustu nedostatku, takove clanky nikomu nepomuzou pochopit zenske mysleni doopravdy ... .

    dobra kniha byla taky "co vam matka nerekla a otec nenaucil" ..nebo tak nejak. se jmenovala..
    nedoporucuju cist cele, ale tak do pulky, pokud nejste nejake psycha ,
    a da vam to hodne, a urcite pochopite jednu zakladni vec,
    ze spravny chlap veci problemy RESI, a spravna zenska se problemu DESI, reseni nechava mu.
    a vetsinou ji nezajima to reseni problemu, zridka kdy ji zajima vydledek,
    ale zajima je spis to JAK se k tomu problemu chlap postavi...
    tot muj nazor

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: To je fór!?
     od autora Lotus

     "
     ja bych ji rekl, ze kdyz se ji to delat nechce, tak si najmeme uklizecku, a ona by to udelala jeste rada, protoze by ji to prislo jako zbytecnost...pak by se ke me pritulila a rekla by "to bys pro me fakt udelal" ?
     ja bych rek jasne ze ne ale nejak te uklidnit musim ))"

     Dobre zahrany. Otázkou je, jestli se to nemůže otočit proti tobě. Ale to už záleží na konkrétní ženštině....

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re: To je fór!?
      od autora gin

      hele ja to nezkousel. skutecne me to napadlo ted a tady a proste improvizoval bych. na druhou stranu prijde mi, ze tak by to mohlo dopadnou k oboustrane spokojenosti a skoncit v posteli.

      docela by me zajimala jeji reakce na to "jasne ze ne...ble ble"...
      jako prislo by mi to jako skadleni ale nejsem si jisty zda by se neurazila...ale pak bych si ji dobiral jeste vic, a nakonec ji uklidnil, ze ji mam rad a za uklizecku bych ji nikdy nevymenil....

      Reaguj na tento komentář
Úprava komentářů
 od autora RaShCZ

  U tohoto článku došlo k úpravě komentářů. Abychom zamezili opakování situace, která u tohoto článku nastala, zavedli jsme nová bezpečnostní opatření.

  Reaguj na tento komentář
RaSh...i další
 od autora Buddy

  Tak nevím, no...asi fakt nemá cenu, abych cokoliv komentoval...protože těm informacím tady rozumím, tenhle článek mi opět odpověděl na spoustu otázek z minulosti, nad kterými jsem dumal...Ale pochopit to a přijmout to za své, to je asi marný...[S08]

  Jako, tu první část s tím oslovením, to jo...že holku nezaujme nudnej slušňák, to chápu. Že spíš zaujmu vtipnou drzostí, to se dá pochopit. Jen mi pořád přijde, že není příliš přesné tohle označovat za "negativní emoce"...ale to je jen můj názor, navíc nejsem detailista:o)
  Ale to s tím vyvoláváním hádek, uspokojováním jejích emočních potřeb atd....to je fakt děs[S08] Jako, jestli tohle patří do normálního vztahu, tak fakt nevím...

  Např. příklad č.3, vyvolat strach a ukázat dominantní postavení...?...to mi přijde, s prominutím, ubohé...já prostě nemám a nikdy nebudu mít potřebu před holkou ukazovat dominanci...ale za správné nepovažuju ani se ponižovat...Jenže když holky chlapská dominance přitahuje...[S01]...ach jo...

  A příklad č.4?...no tak to už vůbec né. Navíc, pokud holka normálně dostatečně vydělává, tak myslím, že 99% z nich v tomhle případě použije čistou logiku:o) a zareaguje ve stylu, že se uživí sama a o nic se mě neprosí...:o)...a pokud by tak nezareagovala, tak bych jí osobně považoval za hloupou...

  No nic...jak jsem už napsal, mé názory jsou zbytečné. Vím, že s nima u holek nepochodím, přesto je nehodlám měnit...takže smůla, no...

  Reaguj na tento komentář
zmatek
 od autora borec na konec

  bych rek ze neni dobre vzbuzovat negativni emoce, spis zmatecne emoce aby nevedela co si ma myslet...rict tak dobre, kdyz mi nedas cislo tak si ho nech, ja stejne netelefonuju...

  Reaguj na tento komentář
  Re: zmatek
   od autora borec na konec

   a dulezite je pri tom zachovat kamenny vyraz a rict si o email....a kdyz rekne ze neda tak rict ze stejne maily nepisu...a rict ji o icq a vyzkouset vsechny formy komunikace...a hucet a furt to opakovat dokola dokud to da a nebo dokud nebude chtit odejit a i vtom se ji snazit zabranit kamennym vyrazem a ignoraci jejiho prani...

   Reaguj na tento komentář