Ohromte ji svými znalostmi

Člověk je tvor zvídavý. Vždy se rád něco dozví, pokud to je podáno zábavnou formou. Když budete vědět zajímavosti z běžného života, stanete se velmi zábavným společníkem.

Muži si často stěžují, že se nemají s dívkami o čem bavit. A my jim často radíme, ať se baví o čemkoli kromě práce, školy či počasí. V jiném článku jsme již rozebírali techniky vedení konverzace se ženou. Nyní se podíváme na to, jak vypadat v očích ženy chytřejší.

Ženy touží vědět různé libůstky z běžného života. Zajímají je detaily. A to nejlépe detaily, které jsou úsměvné či zarážející. Naopak nemají rády, pokud jim chcete vysvětlovat podstatu dané věci. Připadají si pak méněcenné. Takže pozor na to, abyste se jim v dobré víře nesnažili předat své znalosti. Působit jako učitel rozhodně není příznivá nálepka.

Tedy například, pokud se díváte na oblohu nebo rozebíráte hvězdy, je nasnadě říci: „Víš, že Jupiter má 63 měsíců?

A to ještě není jisté, jestli se neobjeví další.“ Takové konstatování se rozhodně hodí a můžete pomocí něj hodně získat.

Naopak další případ bude odstrašující:

Ona: „Hele ten Peugeot 207 je ale nádherný.“
On: „Může být, ale je to děsně líná mrcha. Na to, že je to 1,4 MPi s výkonem 54kW má mnohem horší akceleraci a vyšší spotřebu než taková Fabia II 1,2 HTP. Je to protože zatímco čtyřválec v Peugotu používá…“

Věřte, že jí opravdu nezajímá podrobná stavba motoru obou automobilů. Když už chcete na výrok o Peugeotu reagovat, postačí, když řeknete: „Je sice pěkný, ale já bych ho nechtěl. Jel jsem s ním a na dálnici jsem z něj dostal 130 s nohou na podlaze, až když mi foukal příznivý vítr.“ Je to vtipné, je to trefné. Víc nepotřebujete.

K tomu, abyste dívce ukázali svoji chytrost, se nestačí naučit zpaměti několik výroků, které budete neustále dokola opakovat. Jestli to uděláte, tak vás brzy prokoukne. Potřebujete získat něco, čemu se říká všeobecný přehled. Zkuste se občas podívat na dokument vysílaný v televizi, přečtěte si naučnou knížku. Právě tyto dvě věci společně se školní výukou jsou hlavním zdrojem informací. Jestliže máte za sebou vysokou školu, jistě znáte spousty zajímavostí, které lze zakomponovat do balení. A pokud jste na VŠ ještě příliš mladí, postačí vám internet a Wikipedie, či některé předměty na střední škole (v tomto směru jsou hodně přínosné především zeměpis či základy společenských věd).

Pokud jistě víte, že s dívkou půjdete na určité místo, vyhledejte si o tom místě informace. Kromě toho, že se na místě lépe vyznáte, budete moci dívce říci zajímavosti.

Poslední věc, kterou vám mohu v této souvislosti poradit, je několik velmi zajímavých a vtipných informací, které jsou převzaté z Wikipedie.

 1. Z vlašských ořechů se vyrábí dokonce i pálenka.
 2. Na obloze je 88 souhvězdí.
 3. Pálivost chilli papriček se mezi odborníky měří (na Scovilleově stupnici).
 4. První záchytná stanice na světě byla založena v Československu (tato informace není zas tolik překvapivá).

Pozn. Autor nepovažuje českou Wikipedii za relevantní zdroj informací, avšak u zmiňovaných zajímavostí je použitelná.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora buddy

  Hurá...tak konečně něco,co na holky funguje a není mi cizí to použít[S07]
  No,to je přesný...pač já sice mám VŠ,ale všeobecný znalosti nic moc,tak jsem se taky připravoval...schůzka na jednom hradě,tak aspoň základní info o něm + nějaká ta zajímavost.Po schůzce a zjištění něčeho o dívce (zájmy,koníčky...) jsem k některým (né všem...to by bylo asi dost průhledný:o) jejím zájmům si zas zjistil něco,čím bych mohl překvapit...

  No,nakonec to zkrachovalo na něčem uplně jiném...ale tohle fakt funguje. A pokud je někdo nervózní jako já a předpokládá,že na schůzce bude vynervovanej...tak si toho chce asi připravit víc.Pač něco se zapomene...a čím víc si toho připraví,tím větší šance,že se trefí a bude to moc použít (pro ty,kdo při nervozitě obtížně improvizují[S03])

  P.S. Jeden typ:o)...třeba to každej ví...já nevěděl[S01]...Když se dá do mrazáku hrnek horký a studený vody,dřív zmrzne ta horká voda...[S04] Netestoval jsem,četl jsem...[S08]

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   S tou vodou je to kravina. Středoškolská fyzika ti stačí k tomu, abys věděl něco o měrné tepelné kapacitě. Teplá voda by zmrzla dřív, pokud by jí bylo méně (samozřejmě čím vyšší rozdíl teplot, tím méně by jí muselo být).

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora Killer

    Říká ti něco Mpembův efekt? [S08] Nicméně zrovna o tomhle bych doporučil si nejdřív něco nastudovat a potom se o tom bavil jenom s dívkami, které tohle téma zvládnou.

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora RaShCZ

     Dostal jsi mě buddy (a ty taky Killere). Uznávám, že jsem se mýlil. Asi zajedu za svým bývalým fyzikářem a pěkně to s ním proberu. Tedy pokud už není v důchodu.[S08]

     Mimochodem, když jsem se před chvílí 16leté dívky zeptal, zda podle ní dřív zmrzne v mrazáku teplá nebo studená voda, odpověděla mi suveréně, že teplá. Já vážně nejsem hlupák... [S06]

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora buddy

      No, já myslím, že nás oba spíš dostala ta 16tiletá holka[S08].Já tohle taky nevěděl,přečetl si to.Přišlo mi to jako ohromná zajímavost...ale koukám, vyrukovat s tím na nějakou vzdělanější, asi bych se spíš ztrapnil[S08]

      Reaguj na tento komentář