Vyberte ten správný lubrikant

Kdo maže, ten jede, hlásala kdysi jistá reklama. Tato hláška neplatí pouze o automobilovém oleji, ale i o lubrikantu. Bohužel neplatí, že vzrušená žena musí být vždy vlhká sama od sebe. Stres, léky, alkohol či cyklus ženy ovlivňují její schopnost vlhčení. Navíc s lubrikantem můžete vyzkoušet i věci, které byste si bez něj nemohli dovolit.

Schopnost pochvy zvlhnout závisí na mnoha faktorech. Platí ale pravidlo, že čím déle jste spolu, a čím častěji hrátky provozujete, tím větší máte šanci narazit na souš. Žena zkrátka nemusí mít vždy náladu, a i když by vám ráda vyhověla, její tělo nechce. Nebo sice chce, ale její hormony, stres či únava jí nedovolí prožívat předehru naplno. A pak je problém na světě. V takové situaci je mnohem lepší vytáhnout lubrikant, než si vzájemně nadávat.

U některých delších masáží genitálu či u análního styku je pak lubrikant nutností. Nejenom ženy, ale i muži ho čas od času potřebují.

Lubrikantů existuje dnes obrovské množství. Žádný z nich ale není univerzální, a proto je dobré předem vědět, který můžete použít na co. Existují tři základní typy lubrikantů podle toho, na jaké bázi je lubrikant založený.

Vodní báze

Lubrikanty na vodní bázi jsou asi nejčastější. Nemají žádnou chuť, nezašpiní tělo, a lze je jednoduše smýt. Jsou zpravidla nejlevnější. Jejich nevýhoda tkví v tom, že vysychají. Když lubrikant na vodní bázi použijete, může se vám stát, že za chvíli začnete dřít. Někteří muži si stěžují, že s tímto lubrikantem za chvíli nic necítí. Lubrikantu je třeba doplňovat odpařenou vodu. Buď se při vyschnutí lubrikantu setřete navlhčenou látkou, nebo ho během hrátek trochu kropte.

Lubrikant lze použít při souloži nebo při hrátkami s genitáliemi. Lze ho takové používat společně s kondomem. Výborný je ve sprše nebo na jiných vlhkých místech, kde nevysychá.

Olejová báze

Olejová báze lubrikantu je rovněž velmi populární. Charakteristické jsou svým aromatizováním. Můžete se potkat s lubrikanty s různými vůněmi či dokonce příchutěmi. Tyto lubrikanty téměř nevysychají, proto se hodí na masáže. Velmi oblíbený je například kokosový olej, který mají rádi především muži. Můžete se ale setkat s různými dalšími variantami.

Jak již bylo zmíněno, lubrikanty na olejové bázi jsou vhodné pro masáže. Neparfemované oleje jsou vhodné i na genitálie. Parfemované oleje na genitálie nepoužívejte, mohly by partnerku nepříjemně podráždit.

Dejte si pozor na to, že olejové lubrikanty poškozují latex. Veškeré latexové pomůcky se s olejovým lubrikantem poškodí, kondomy s užitím takového lubrikantu stávají nefunkční.

Silikonová báze

Jde o nejlepší lubrikanty, které jsou však také nejdražší. Svým charakterem se hodí téměř na vše. Jsou lesklé, voděodolné a nemastné. Nemají žádnou chuť. Nevysychají, takže s jejich pomocí si můžete užívat dlouhých hrátek. S kondomy je lze bez problémů použít.

Jejich hlavní nevýhodou je cena a fakt, že se špatně smývají. Musíte na ně použít mýdlo, pouze vodou je nesmyjete. Také je nedoporučuji používat se silikonovými pomůckami, protože je mohou poškodit.

Shrnutí

Máme tedy 3 základní typy lubrikantů, z nichž každý se hodí na něco jiného. Ve zkratce ještě zopakuji hlavní výhody a nevýhody.

vodní báze – rychle vysychá, lepí se, lze lehce smýt, nedráždí tělo, použitelný na genitálie
olejová báze – nevysychá, často voní, může způsobit podráždění, nehodí se na kondom, výborný na masáže
silikonová báze – v podstatě univerzální, výborné vlastnosti, dražší, hůře smyvatelný

Lubrikanty můžete pořídit v našem e-shopu.

Komentáře