Rady na výběr lubrikačního gelu

Proč je důležité vědět něco o lubrikačních gelech a přemýšlet nad tím jaký vybrat? Proč bych se tím měl/a vůbec zabývat? Proč jsou články o tom jak vybrat lubrikační gel, když můžu jít jen do drogerie a sáhnout do regálu?

JAKÝ SI MÁM VYBRAT LUBRIKAČNÍ GEL?

Odpovědí je, že pokud nechcete koupit lubrikační gel, který odhodíte, protože nebude vonět, nebude dostatečně mazat nebo bude těžké ho smýt, potřebujete o lubrikačních gelech alespoň nějaké informace.

Lubrikační gely jsou různé. Tak jako máme mnoho druhů vibrátorů, které se liší materiálem, tvarem, barvou a spoustou dalších vlastností, které vás mohou potěšit, tak máme více druhů lubrikačních gelů.

Říkáte si obešel/la jsem se bez toho doteď tak proč bych to měl/a měnit? Odpovědí na tuto otázku je více. Používat lubrikační gel se vyplatí kvůli zpestření, zvýšení prožitku, příjemnějšímu dráždění, předcházení nepříjemným poraněním i chuti nebo vůni.

Pro některé praktiky je lubrikační gel dokonce nezbytný! Pokud se chystáte provozovat anální sex, lubrikační gel je nutný a nejde kupovat první, který uvidíte, aniž byste věděli, co vám nabízí a co naopak ne. Pokud si kupujete erotickou hračku jako je masturbátor, vibrátor, dildo, anální kolík, Venušiny kuličky nebo vibrační vajíčko, vždy vám v každém sexshopu řeknou, že erotická hračka se má používat s konkrétním lubrikačním gelem.

Velký článek s 22 otázkami a odpověďmi ohledně Venušiných kuliček najdte i na stránkách Červená kočka

Podle čeho vybírat lubrikační gel a jaký se hodí pro jakou praktiku? To vše vám zodpovíme a jako bonus přidáme další informace o tom, co vše se dá s tímto nezbytným pomocníkem dělat.

Jsou tři čtyři základní kategorie lubrikačních gelů, které potřebujete znát. Jsou to lubrikační gely na vodní bázi, lubrikační gely na silikonové bázi, lubrikační gely na olejové bázi a lubrikační gely určené pro anální sex.

Určitě doporučujeme si přečíst který druh lubrikačního gelu je na co vhodný. Nesprávným výběrem lubrikačního gelu můžete ublížit sobě, svému oblečení, poškodit svoji oblíbenou erotickou hračku a dokonce kondom.

Nepoužíváním lubrikačního gelu můžete při některých sexuálních praktikách ublížit sobě nebo partnerce.

1) Lubrikační gel na vodní bázi

Lubrikační gel na vodní bázi je nejběžněji prodávaným a nejvíce vyhledávaným pomocníkem. Lubrikačních gelů na vodní bázi je obrovský výběr.

Takový lubrikační gel je vhodný pro použití s erotickými pomůckami, kondomy, nitroděložními tělísky, je vhodný pro sex, nezanechává skvrny na oblečení, dobře se čistí a má velmi příjemnou cenu.

Proč si ho tedy nevybrat a jaký to má háček? Lubrikační gel na vodní bázi rychle zasychá, potřebujete ho větší množství a pro anální hrátky i kdyby jen s análním kolíčkem na něho můžete rovnou zapomenout, protože nepromaže dostatečně a museli byste ho použít opravdu hodně a opakovaně.

Proč si ho tedy pořídit? Protože vám zpříjemní sex. Když používáte kondom, zvýší váš prožitek. Snáze dosáhnete vrcholu a vaše partnerka rovněž. Jestli máte problém s nedostatečným přirozeným promazáváním, je nezbytný.

Pokud chcete zapojit hračky, platí to samé. Pokud máte rádi sex bez předehry, je to nejlepší pomocník pro váš sexuální život.

2) Lubrikační gel na silikonové bázi

Lubrikační gel na silikonové bázi je mastnější, potřebujete ho nanést méně a vydrží vám déle. Nesmíte ho použít se silikonovými erotickými pomůckami, protože takové pomůcky vám může poškodit. Nemá však problém s kondomy pokud nejsou ze silikonu, což je případ lidí alergických na latex.

Lubrikační gel na silikonové bázi nelepí, po čase se vstřebá do pokožky, ale hůře se pere, hůře se smývá. Jeho výhodou je opravdu velmi kvalitní promazání a jeho dlouhotrvající účinek.

3) Lubrikační gel na olejové bázi

Jako nejvíce známý lubrikant na olejové bázi známe klasickou levnou vazelínu, která se dá použít pro sex, anální sex, ale nesmíte ji použít s hračkami nebo kondomy. Vazelína se těžko umývá, je skoro neodstranitelná, je to taková nouzovka pro v současné době málokoho.

Jako lubrikační gely, které dobře mažou, se prodávají lubrikanty v podobě olejů. Tyto lubrikanty mají své výhody. Jsou poživatelné, dají se využít pro smyslné erotické masáže a výborně promazávají.

Jejich nevýhodou je opět problém s jejich odstraněním, musíte si dávat pozor, protože se hodně špatně smývají i perou, ale na druhou stranu se postupně do pokožky pěkně vstřebají.

4) Lubrikační gel pro anální sex

Lubrikanty pro anální sex jsou velmi specifické a jsou vyrobené tak, aby plnily co nejlépe funkci, pro kterou jsou určené.

Jsou více parfémované, více promazávají, obsahují antibakteriální složku, takže i bez použití kondomu zamezují případným problémům s možnou infekcí, nezasychají tak rychle, dobře se omývají a mají zvýšenou kluzkost, což napomůže uvolnění svalů a snáze a příjemněji pro oba se dostanete dovnitř.

5) Další zajímavé lubrikační gely

Upozorníme na fakt, že není lubrikační gel jako lubrikační gel. Kvalita se liší od výrobce a ceny. Ne každý lubrikační gel je kvalitní a s tím se setkává spousta lidí.

Lubrikační gely jsou často parfémované a s příchutí což jde ruku v ruce. V tomto případě doporučujeme koupit opravdu ověřený přípravek, u kterého se nebudete bát, že lubrikační gel nebude vonět a nebude vám chutnat.

Proč by měl lubrikační gel vůbec vonět a mít příchuť? Představte si, že koupíte karamelový nebo broskvový lubrikační gel, který bude chutný a partnerku která se lačně vrhá do orálního sexu, který bude mít hned jiný rozměr.

To samé platí u orálního sexu z druhé strany. Partner rovněž nepohrdne nad tím, když mu vaše intimní partie budou chutnat po jahodách a věřte, že v obou případech si to jen a jen užijete.

Pokud chcete lubrikační gel, který vám neublíží v případě jeho požití, vynechte lubrikační gely na silikonové bázi a lubrikační gely pro anální sex, ty vám opravdu nezachutnají.

Pokud chcete urychlit vzrušivost obou pohlaví, je možné si pořídit i lubrikant s hřejivými vlastnostmi. Tyto lubrikační gely vás rychle prokrví a tím zcitliví. Váš orgasmus s takovým lubrikačním gelem bude mnohem rychlejší.

Lubrikační gely mohou sloužit i k erotickým masážím různých erotogenních zón jako jsou bradavky a jsou vhodné pro lidi, co mají rádi tvrdší praktiky. Zredukují možnost ublížení partnerovi.

Pokud budete mít jakékoli dotazy na věci, které zde nejsou uvedeny,kontaktujte nás online.

Náš sexshop se pyšní velkou nabídkou lubrikačních gelů, které jsou všechny vysoce kvalitní, ověřené zákazníky a spousta z nich je obohacena vůněmi a příchutěmi, které málokde najdete a to za bezkonkurenční ceny. Pokud chcete zkusit meloun, broskev, bílé hrozny, marcipán neváhejte, u nás vše najdete.

Komentáře