Má váš muž krizi středního věku?

Muži, ač to o sobě neradi přiznávají, jsou poměrně citliví tvorové, kteří ledacos berou o dost vážněji, než je nezbytně nutné. Dobrý příkladem za všechny je pověstná rýma, která každý rok připraví stovkám miliónů mužů bezesné spaní.

Není tedy divu, že často procházejí tu menšími, tu zase většími krizemi, které většinou ale zmizí stejně rychle, jako se objevily. Co však jen tak obvykle nezmizí, to je krize středního věku. A s tou by měla počítat už předem každá žena.

Jak se krize projevuje?

Krize středního věku není menstruace, netrpí jí každý muž a nepřichází v pravidelných intervalech, ale většinou se objeví jen jednou. Obvykle však pořádně.

Tato duševní krize mohou mít celou řadu projevů. Od lehkých odchylek v chování, přes deprese až po naprostou změnu způsobu života. První dva projevy se dají poměrně snadno zvládnout, ale jakmile začne váš muž blbnout, je potřeba zbystřit.

Okázalé výstřednosti nejsou standardem

Díky převážně americkým komediím by si laik mohl myslet, že krize středního věku se projevuje spíše srandovně, ale může se jednat o docela závažnou záležitost.

Většinou si pánové takto trpící nekupují nová auta ani se nezačínají oblékat jako puberťáci. To je opravdu jen filmařská licence, která nemá nic společného s realitou. A to už jen z toho důvodu, že jen málokdo si může dovolit si koupit jen tak z plezíru nové auto.

Je to období hledání milenek

Pánové v době krize středního věku často přemýšlí nad svým dosavadním životem a jak ho změnit. A někdy jim probleskne hlavou i změna partnerky. Toto je právě to kritické období, kdy si pánové nejčastěji hledají milenky.

I toho důvodu by bylo dobré s manželem mluvit co nejčastěji a být mu vrbou, kdykoliv to jen půjde. Je to ten nejlepší způsob, jak si ho nechat jen pro sebe. Ono ho to dříve nebo později přejde.

Komentáře