Jak se nestát pouze jejím kamarádem či terapeutem (1)

Žena k vám nemůže cítit sexuální přitažlivost, pokud cítí, že jste výbornými kamarády. Nebude totiž ochotna riskovat ztrátu přátelství kvůli sexu.

Nejste pouze její "vrba" ?

Žena k vám nemůže cítit sexuální přitažlivost, pokud cítí, že jste výbornými kamarády. Nebude totiž ochotna riskovat ztrátu přátelství kvůli sexu.

Trik efektivního naslouchání je v tom, že ženě musíte dát pocit, že je poslouchána bez toho, abyste se stal jejím terapeutem. Můžete se do ní občas vcítit, ale ne tam jen tak tiše sedět a kývat hlavou, zatímco ona před vámi rozprostírá problémy svého života. To je totiž to, co většina žen udělá, pokud úspěšně ukážete své pochopení a schopnost naslouchat.

Tohle je mimochodem skvělý ukazatel. Pokud se vám začne svěřovat, znamená to, že si vedete dobře v získávání její důvěry. Je to ale křižovatka. Pokud budete pokračovat, nikdy v ní nevzbudíte sexuální zájem. 

Musíte být ochoten přerušit ji v pokračování a rozběhnout své svádění.

Ženy se rády svěřují a muži si často myslí, že pokud budou trpělivě naslouchat všem jejím emocionálním výlevům, budou mít ženy zájem i o sex, když už mezi nimi vzniklo jakési pouto.

Nefunguje to tak. Jakmile žena zjistí, že jste někdo, s kým může sdílet nesexuální intimní detaily, začne vás považovat za kamaráda. To napětí nezvyšuje. Naopak, zabíjí ho. Stanete se milým naslouchačem, ale ne osobou, ze které se jí zblázní hormony.

Když přemýšlíte o ženách ve svém životě, jak nahlížíte na přístup kamarádka vs. milenka?

Kamarádka:

 • objekt sympatie a empatie - rameno pro vyplakání se
 • umí naslouchat - extrémně velká důvěra vybudovaná po určitém čase
 • nízký pocit sexuálního napětí a přitažlivosti

Milenka:

 • velmi nízká potřeba sympatie a empatie
 • přiměřená důvěra, ale pro přitažlivost není nezbytná
 • pocit sexuálního napětí a přitažlivosti

Realitou je, že žena k vám nemůže cítit sexuální přitažlivost, pokud cítí, že máte dobré kamarádství. Nebude ochotna riskovat ztrátu přátelství kvůli sexu. Nicméně, pokud můžete udržet sexuální přitažlivost, dejte jí dostatek důvěry. Nebude mít co ztratit, pokud vás bude mít jako milence.

Dejte jí důvěru, ale ne příliš mnoho. Příliš důvěry vás dostane do kategorie „kamarád".

Absolutní důvěra není pro svádění nezbytná.

Proto věřím, že všechny vztahy musejí začínat sváděním. Pokud začnete s přílišným přátelstvím a jen malým množstvím vášně a touhy, skončíte jako dva přátelé, kteří mají občasný sex, aby si ospravedlnili to, že jste ještě spolu a mohou si spolu vyrazit a dělat věci, které páry obvykle dělají.

Nejste tu od toho, abyste řešil její problémy. Jste tu abyste jí dali dárek vášně a vzrušení.

A jak správně přesměrovat rozhovor, abyste se postupně nedostal do role kamaráda, si ukážeme na příkladu v příští části.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora Lvíče

  Tenhle článek je typický příklad nekvalitní práce - autor přijde s jednou zásadní myšlenkou a tu se pak snaží rozkecávat a říkat neustále jinými slovy pořád dokola.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora Petr R.

   Ano, je tam rozebírána jedna myšlenka. Problém je ten, že celá tato „problematika“ má rozsah asi 14 stran a zveřejnit to jako jeden článek prostě není možné. Proto to bylo nutné rozdělit na 7 části. Může se pak zdát, že některé věci se opakují. Spíše se jde více a více do podrobností a do hloubky. A říci některé věci vícekrát nemusí být někdy na škodu.[S04]

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Treff

  no myslislim ze tohle bude docela uzitecna serie clanku, aspon tedy pro me osobne s navazanim kontaktu problemy moc nemam ale pak stoho vyjde vzdy kamaradstvi, mozna je to tim ze temer vubec nelivhoditm a tak no [S02]

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora Mark

   Dej si ale pozor aby ses v tom nazasmodrchal ... tyhle clanky totiz muzou byt jen teoreticke pindy postavene na vode [S02], ktere v praktickem vstahu mezi tebou a tvou divkou se muzou ukazat jako naprosto zcestne a mylne. Bacha na to, jak se rika duveruj, ale nejdriv sam proveruj. [S03]

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora JirkaT

  Jo tenhle článek je pravdivý. Stalo se mi mnookrát, že dívka, která se mnou chtěla spát se chovala spíše nepřátelsky a v podstatě nestála a nějaké bližší seznámení. Jako člověk sem ji moc nezajímal a ani se mi nechtěla moc svěřovat. Svým způsobem je to dost sobecké a bezohledné. Nechce si k vám navázat bližší vztah. aby vás pak mohla snadno odkopnout.

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora jarop

  Moc s tým nesúhlasím.
  Nepáči sa mi to delenie: duševné/ telesné.
  To milenci majú stavať hlavne na sexuálnej príťažlivosti ?
  A čo potom, keď po roku tá príťažlivosť ochladne ?
  Kde sú spoločné záujmy a podobne ?
  Už Plzák blahej pamati pripomínal, že také vzťahy sú nestále a rozpadajú sa keď to najmenej čakajú.

  Reaguj na tento komentář