Jak být familiární (2)

Dalším způsobem jak použít jazyk k vybudování familiárnosti je použití drobných úniků, které byste v rozhovoru s někým, s kým se ještě necítíte tak pohodlně, nepoužili.

Cítíte se sami pohodlně?

Například řekněme, že jste v knihkupectví a právě jste si začali povídat s Monikou o její knize od nějakého neznámého norského autora.

Říkáte: „Hm, ta kniha vypadá zajímavě. Nech mě se podívat." Vztáhnete k ní ruku, aby vám knihu podala. Když vám ji podává, bez pohledu na ni jí podejte svou tašku nebo cokoliv, co máte v ruce, a řekněte: „Tady, podrž mi to na chvilku, budeš tak hodná?" V 99 případech ze 100 si od vás tu věc bez vteřiny zamyšlení vezme. Ukázal jste jí nejen to, že se s ní cítíte dobře, ale také jste začal s přístupem „udělej něco ty pro mě a já udělám něco pro tebe." Vzájemný kontakt mezi vámi jí pomůže vybudovat vztah. A to už se vůbec nezmiňuji o tom, že je pravděpodobně zvyklá na lidi, kteří si tak střeží své soukromé hranice, takže se k ostatním přibližují velmi rezervovaně. Vy tohle ignorujete a předstíráte, že ji už znáte.

Ten správný grif získáte, až se budete všeobecně se ženami cítit pohodlněji. Je to atmosféra neurčitého přístupu, který říká, že s ní nebudete zacházet jako s princeznou jen proto, že jste z ženy nebo někoho cizího vystrašený. Máte o ni zájem, ale neohromila vás.

Nejlepší způsob jak se tento důvtipný přístup naučit je pozorovat lidi, o kterých víte, že nemají problém mluvit s kýmkoliv cizím. Mají vždycky ten skutečný přístup, který říká: „Hele, můžeš mi věřit, protože já tobě už důvěřuji."Díky tomu uvolněně vklouznou za ochranný štít kohokoliv. Nikdy se nechovají jako cizinci.

Netlačte ji příliš daleko, příliš rychle na první nebo druhé schůzce, ale postupně vystavte a přijměte důvěru, kterou chcete, aby vám dala. Pamatujte si, že vždy je snazší žádat o prominutí než o dovolení.

Je ještě jedna oblast, kterou jsem ve vzbuzování familiárnosti shledal jako efektivní. Je to využívání ženské terminologie, když se ženami mluvíte. Pokud jste někdy poslouchali, jak ženy mluví o svém životě, určitě jste si všimli, že s oblibou používají určitá slova a fráze. Například, když nemají silnou část své periody, nazývají to „špinění." Když je zrovna v tom období v měsíci, někdy se cítí „křehce." Příležitostné používání terminologie, kterou používá jen se svými kamarádkami, z vás udělá někoho, kdo mnohem více chápe její jedinečnou životní situaci, což je jedna z věcí, které chce cítit.

Přečetl jsem si knihu od Natalie Angier - Žena: Intimní místopis. Tuto knihu vám vřele doporučuji. Pomohla mi poznat některé z používaných termínů, stejně jako dozvědět se něco o jedinečných fyziologických odlišnostech žen. Dokonce jsem se dozvěděl některé zajímavosti, o kterých jsem zjistil, že je většina žen ani netuší.

Opravdu ji zaujmete, když můžete ukázat, že znáte ženu mnohem lépe než ona sebe sama. Věnujte čas naučení se něčeho o jedinečné ženské fyziologii i psychologii. Ve svádění vám to může jen pomoct. (Dejte si ale pozor, abyste se příliš neidentifikovali s těmito poznatky, protože riskujete, že se z vás stane „mužský feminista," nejhorší druh „milého hocha.")

Komentáře