Balič provokatér

Všechny hezké holky bývají zadané, ale není důvod, proč by se nedaly přebrat. Dokonce i tehdy, když jsou do svého přítele zamilované. V takovém případě to není nic jednoduchého, ale můžete se ocitnout i v náročnější situaci. V pozici svůdníka provokatéra.

Nestali jste se návnadou?

Iveta má dlouholetého milence, který s ní ovšem neplánuje společnou budoucnost. Mirek sice od manželky odešel, ale nechce se vázat. Není divu, že se Iveta baví i jinde. Jednoho dne se situace vyhrotí a Mirek dostane na výběr: buď se rozhoupe, nebo konec. Mirek se ale rozhodne pro rozchod, navíc si najde jinou milenku.

Černého Petra má teď Iveta a musí zareagovat.
Probere bývalé známosti, kamarády, přátele a nějaké ty obdivovatele, kteří se motají okolo, a rozhodí sítě.

V podobné síti můžete uvíznout i vy, začnete ji balit, a tak se z vás stane pseudosvůdník, neboli balič provokatér.

Co to znamená?

Jediný důvod, proč se vámi zabývá je ten, aby její bývalý žárlil, aby mu to oplatila, aby aspoň naoko nezůstala sama.

Koho vlastně balíte:

1) Je na něj příliš zvyklá a i když ji nakonec můžete doopravdy zaujmout, bude jí nějakou dobu trvat, než se přeorientuje. Bohužel, na 90% se k sobě pokusí vrátit. I kdyby jen na čas, vaše pozice je silně ohrožena.

2) Nachází se ve stadiu zvýšeného zájmu o něj (on ji opustil), je na něj tudíž silně emociálně vázaná a hned tak se to nezmění. Nehledě na uraženou ješitnost, což může být někdy hlavní motivace k takovému jednání.

3) Podstatná je okolnost, že VY budete nejvíc na očích. Ona může mít bokem ještě někoho jiného, ale o tom se neví. VY jste sledován jejím bývalým, ale také okolím, potažmo jeho kamarády apod. V některých případech mu dokonce sama všechno říká. Jak za ní chodíte, jak ji někam zvete, jak po ní toužíte. Zásadním způsobem tak máte omezenou možnost manévrování.

4) Pokud si nebude chtít úplně zavřít vrátka, S VÁMI se nepustí vůbec do ničeho, co by mohlo její návrat ohrozit. Žádné rande, žádné setkání ve dvou, kino, večeře, procházka, prostě NIC. Sice se s vámi bude bavit, projevovat zájem, ale vždy pouze na veřejnosti, za přítomnosti dalších lidí, v kolektivu, v partě. Bude vás možná i svádět, ale za nějakou dobu zjistíte, že to nikam nevede.

Tohle je důvod: jste pouze provokatér a to v přímém přenosu.

5) Není jich moc, ale existují holky, které s bývalým dál spí, i když se de facto rozešli. V takovém případě nemáte žádnou šanci.

Jak se zachovat ?

Jsou 3 možná řešení:

 • jednoduché (zdánlivě): ústup

Pokud si včas uvědomíte, v jaké jste roli, otočte se na podpatku a zmizte z jeviště. Usnadní vám to možná zjištění, že zkušená rutinérka používá provokatérů víc. Pro případ, že nějaký selže, nebo sám zařadí zpátečku.

 • komplikované: běh na dlouhou trať

Zjistěte si, kdo je vlastně její bývalý, jestli máte podobnou nabídku nebo něco zajímavějšího. Běh na hodně dlouhou trať, ale taky jediná šance, kdy ji doopravdy můžete získat. Pravděpodobnost tak 1:2.

 • šílené: hlavou proti zdi

Tolik o ni stojíte, že se budete snažit dál nehledě na bezvýchodnost situace. Jediné, co se vám může podařit, je odpoutat ji od něj (částečně). Svým způsobem jí pomůžete, ale tím to končí. Pokud jí nenabídnete víc než on, s Černým Petrem odejdete vy.

Shrnutí:

K chybě došlo hned v počátku, kdy jsme mylně vyhodnotili jejich rozchod. Iveta chtěla Mirka pouze někam dotlačit a její neúspěšná snaha znamená jediné: má o něj ještě větší zájem než předtím.

I když ji získá někdo jiný, Mirek se může kdykoliv vrátit. Čím méně se o to bude snažit a čím déle bude nenásilně udržovat její zájem, tím větší má naději na úspěch.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora karin

  Zdá se mi jako docela složitá situace, ale nejen pro toho kluka. Vím, jaké to je, když je holka zaláskovaná, on ji podvádí, zradí a nakonec i opustí. To jen tak nepřebolí. Chtěla bych mít takovou odvahu a sílu jít hned do dalšího vztahu. Tím ale určitě nemyslím, že s kýmkoliv, kdo se mi zrovna namane. Naopak, ten kluk by se měl dvojnásobně snažit aby ji zaujal, rozptýlil, aby mohla na svého bývalého zapomenout.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora Lvíče

   O tomhle ten článek ale není. Ten je o tom, jak dotyčná zneužije někoho třetího.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora karin

    Lvíče:
    Proč by toho třetího zneužívala, co se mu vlastně děje? Ona se možná snaží získat svého bývalého přítele zpět a podle mě jediným možným způsobem, podobně to dělají i kluci. Naopak, ten třetí má příležitost, kterou by třeba jinak nedostal?

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora Lvíče

     Pokud má dává falešné signály, že o něj má kladný zájem, ale dělá to jen proto, aby si bývalý myslel, že má fungující nový vztah, tak ho zneužívá.

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora Lvíče

      * Pokud mu dává

      Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora History

      Svet je zlej .)

      Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora karin

      Lvíče:
      Asi tomu přestávám rozumět. Pokud mu nedává (falešné signály)? Je-li jak říkáš "zneužívaný", proč by nemohl situaci aspoň zkusit využít. Nikdy přece nemůžeš dopředu vědět, jak co dopadne, ledaže bys byl jasnovidec. A i ten se může mýlit. Jestli mu nedává vůbec nic, jaký důvod by měl s ní být nebo se o něco snažit. Můžeš mě to prosím vysvětlit?

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re:
       od autora Lvíče

       Ale já přece neříkám, že on dělá cokoli špatně. Pokud ona mu dává signály značící její zájem (on neví, zda jsou falešné), on nemá důvod to vzdávat :)

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re:
        od autora karin

        Aha. Vidím Lvíče, že se dobře bavíš a holky musejí být vždycky ty zlý. Takže ona předstírá falešný zájem a on je zřejmě takový chudák, že si ničeho nevšimne. Víš dobře, že existuje neklamný signál, jak dá holka najevo zájem. Za předpokladu, že není úplný trotl, musí mu dříve či později dojít, že něco nehraje. Jak dlouho myslíš, že zůstane nevšímavý. Nebo je opravdu tak naivní a omezený, že mu to nedochází. Proč by si s takovým blbounem vůbec začínala, i kdyby jen na oko?

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
         od autora diviacisko

         Preco ale davat niekomu falosne nadeje. A k tomu: nikdy nevies co sa moze stat by som povedal len tolko, pravdepodobnost, ze zalubena baba skonci s pre nu len s prostriedkom na dosiahnutie svojho ciela je hrozne mala, miziva.

         Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
         od autora vilík

         Jaké jsou prosím ty "neklamné" signály zájmu ?

         Reaguj na tento komentář
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
          od autora witch

          2 Vilík

          Žádné neklamné známky nejsou. Zájem se vyjadřuje tak, aby jsi kdykoli mohl říct, že jsi žádný zájem neměl.

          Pokud s ňákou skončíš v posteli a nemůžeš se vymluvit na opilost, použij obligátní.....prostě se stalo.... a see you later aligator:(

          Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora Kylix

      Presne tak. Jsou zvykle chapat veci pouze jednostranne. Pro damy - prosim bez urazky. Ano, mi chlapi nejsme o nic dokonalejsi nez vy, ale tohle je proste fakt. Opravdu nevim co je na tom co pise Lvice tak tezke pochopit.

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re:
       od autora karin

       Chápu co napsal Lvíče, jen jsem chtěla říct, že ta holka nedělá nic tak špatného. Taky třeba může záležet na tom, jak by se zachovala, kdyby se ten třetí opravdu zamiloval.

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re:
        od autora Kylix

        Hmm, to uz by bylo trochu pozde ne? Kdyz chlap poplete holce hlavu davanim planych nadeji presto, ze to s ni od pocatku nikdy nemyslel ani na chvilku vazne, tak uz by jsi to myslim tak lehce nehodnotila vid? [S03] Ja nerikam ze to my chlapi taky nedelame. V podstate dokonce mozna mnohem casteji. Myslim, ale ze ale malo z nas by to bralo jako ferove jednani. Prsto by ale pokracovali. V techto pripadech jde vetsinou samozrejme pouze o sex. Pokud ale chlap nabulikuje holce buhvi co jen aby ji dostal do postele a pak ji posle k sipku, nikdy to spolecnost nebude brat jako ze "nedelal nic spatneho". Pritom je to v podstate to same. Akorat ze muzi a zeny maji jine priority a jine prostredky, jak jich dosahnout. [S04]

        Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora Kylix

     Nic ve zlem, ale tohle je presne to, co me na Vas zenach naprosto fascinuje. Pokud neco podobneho dela zena, tak je to naprosto v poradku a ten treti ma byt jeste rad. Pokud by neco podobneho udelal chlap, hned je z neho vyvrhel spolecnosti. Obzvlaste te zenske. Je to zneuzivani a davani falesnych nadeji, at uz to dela kdokoliv!

     Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora History

    Zneuziva? To je mozna ponekud silne receno ... pokud se s nim sice schazi ale nedovoli nic vic, neni to preci zneuzivani ...

    Kazdy se muze rozhodnout zda v takovem "vztahu" chce byt nebo ne a kdo ma jen trochu smysl pro realitu a alespon minimalni sebevedomi, odhali popsanou situaci velice brzy a proste pujde jinam ...

    BTW: Lvice, Ty jsi nikdy "NEZNEUZIL" holku tim ze ses s ni bavil a neplanoval jsi s ni spolecny zivot ? .))

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora Kylix

     Myslim ze by sis mel ten clanek precist jeste jednou. To VUBEC neni o tom, kdyz se spolu dva JENOM bavi!

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora History

      No jasne ... cetl jsem to dobre ... je to o tom, ze se s nim bavi a flirtuje ale nedovoli nic vic ... pokud to nekomu staci, tak ok, pokud ne, at jde od toho - co je na tom sloziteho?

      BTW: pokud neni ten muz naprostej poskok, tak se zneuzivat nenecha ... a pokud je, tak kdo chce kam ... znas to .)

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re:
       od autora Kylix

       No je to tvuj nazor, ale podle me byl ten clanek uplne o necem jinem, nez kdyz se holka s nekym pouze bavi a flirtuje.

       Dovolim si tedy pripomenout par vet:

       "Co to znamená? Jediný důvod, proč se vámi zabývá je ten, aby její bývalý žárlil, aby mu to oplatila, aby aspoň naoko nezůstala sama."

       "Nehledě na uraženou ješitnost, což může být někdy hlavní motivace k takovému jednání."

       To rejme je naprosto v poratku ze? Podle me je to naprosto falesne zneuzivani.

       "V některých případech mu dokonce sama všechno říká. Jak za ní chodíte, jak ji někam zvete, jak po ní toužíte. "

       "Sice se s vámi bude bavit, projevovat zájem, ale vždy pouze na veřejnosti, za přítomnosti dalších lidí, v kolektivu, v partě. Bude vás možná i svádět, ale za nějakou dobu zjistíte, že to nikam nevede."

       No, pri vsi ucte k tobe, podle tveho podle mne velice nevyvazeneho zpusobu chapani vztahu mezi muzem a zenou si troufam tvrdit, nez nejsi muz (zeleny obrazek), ale zena. Je to tak?

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re:
        od autora History

        Tak ted jsi me dostal ... uz jsem nechtel reagovat, ale posledni veta me k tomu tak trochu nuti, takze: ...

        ANO, jsem muz ... a pokud jsi z Prahy muzes se o tom presvedcit pri nejake spolecne PU akci .)

        Co se tyce onoho meho "nevyvazeneho" pohledu na vztah, vychazi pouze z presvedceni, ze kazdy jsme sam zodpovedny za to se nam deje ... a pokud nekdo setrvava v popsanem "vztahu", mel by vinu hledat predevsim u sebe ... to ostatne plati obecne ... alespon ja se tim snazim ridit ...

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
         od autora Kylix

         OK, tak promin. [S04] Z Prahy bohuzel nejsem a momentalne ani neziju v CR. Na nejakou spolecnou PU akci bych ale urcite zasel. [S04][S04]

         Ja s tim co jsi ted napsal naprosto a do puntiku souhlasim. Myslim ale, ze pokud se napriklad necha nekdo z vlastni hlouposti okrast, ze to toho zlodeje ani trochu neospravedlnuje. [S03][S04]

         Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora witch

  Mně se nejvíc líbí ten kluk na fotce. Copak nemůžete udělat anketu taky s nějakým pěkným chlapem?!?:(

  Reaguj na tento komentář
Fajn článek
 od autora History

  Ještě je varianta, že dotyčná dovolí naprosto všechno, hned a v maximální koncentraci.

  V tomto případě "třetí" nebalí (ani nemá šanci), je brutálně sbalen a po použití vyplivnut vírem někde na břeh, kde se povalují další "použití dobrovolníci".

  Reaguj na tento komentář
Pro ty jednodušší [S02]
 od autora Peter123

  Tohle není o tom, jestli ta holka jedná dobře nebo špatně, to je o tom, že pokud se to stane vám, máte být připraveni a zmizet včas.

  99% chlapů si těžko připustí, že ho holka nechce. Jsme v tom prostě naivní. Třeba poznáme, že není až tak úplně bezhlavě zamilovaná, ale už nepoznáme proč. Trochu šikovná ženská to zahraje v klidu, přitom si sní o svém ex princi nedostižném, což ji nebrání vzbuzovat v někom jiném plané naděje a hojit si své ego.

  V tomhle tkví podstata toho triku. Jako nejlepší možnost mi přijde tu holku ze dne na den naprosto chladně a bez varování opustit. Nemá cenu ji něco vyčítat nebo se o něco snažit, ony tu situaci stejně nikdy nevyhodnotí, řídí se pocity...

  Reaguj na tento komentář
  Re: Pro ty jednodušší [S02]
   od autora Kylix

   Pod druhou polovinu tveho prispevku bych se v klidu i podepsal.

   Reaguj na tento komentář
  Re: Pro ty jednodušší [S02]
   od autora Clowny

   Já bych se podepsal pod tu první polovinu.

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora joker

  ...no zajímavej článek, vlastně dobrá zpráva pro M :).... trochu trpělivosti a je to v kapse ;)

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Gaulois

  .... a jakže se proráží hlavou zeď ? ;-)

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora smajdalf

  no ja sem momentalne asi v podobne situaci,a fakt bych tu holku strasne chtel...,nejhorsi bylo kdyz sme odchazeli ze skoly ,mluvil sem s ni a pred skolou cekal ten jeji byvaly v aute...

  Reaguj na tento komentář