Proč je tak těžké seznámit se na ulici?

Rozhlédněte se na ulici kolem sebe. Posaďte se v parku na lavičku a chvíli pozorujte holky, slečny, ženy, které prochází kolem vás. Třeba zahlédnete alespoň jednu, která se vám opravdu bude líbit na první pohled. Můžete ji oslovit, nikdo vám hlavu neutrhne. To nejhorší, co se může stát, je, že neuspějete. A je to bohužel více než pravděpodobné. Snažit se sbalit holku na ulici je snad to nejtěžší, o co se v tomto ohledu můžete pokusit.

Jak sbalit holku na ulici

Objekt je v pohybu

Slečna jdoucí po ulici má zcela určitě někam namířeno. Pokud chvátá, má časový skluz. Dost možná je v myšlenkách zatoulaná někde daleko od okolního světa. Přemýšlí, zda si má koupit ty boty, co se jí tak líbily v nedávno navštíveném obchodě. Nebo vymýšlí, co si dá k večeři, nebo co bude dělat zítra, když má konečně volno.

A najednou: „Baf!“ Objevíte se vy a chcete ji pozvat na kávu.

Je vám asi více než jasné, že na větu „Dobrý den, slečno, nechtěla byste jít na kávu (zmrzlinu/rande/cokoli)?"odpoví z 99%, že ne. Jednak proto, že je otázka špatně položena. Ptáte se záporem a to podvědomě evokuje zápornou odpověď. Vedle toho je taky trochu v šoku.

Zastaví ji na ulici úplně cizí muž, s čímž samozřejmě vůbec nepočítala. Chvilku trvá, než se jí myšlenky uberou tím správným směrem a vzpamatuje se toho překvapení. Není tedy vhodné ihned vyslovit pozvání. Zkuste cokoli jiného, nenáročného. Zeptejte se jí třeba kolik je hodin nebo kde je Nerudova ulice.

Kdykoli mě na ulici někdo oslovil a pozval na kávu, odmítla jsem. „Nezlobte se, ale nemám čas,“ je automatická odpověď, která se ze mě sypala naprosto nekontrolovaně. A šla jsem dál. Až za rohem jsem si obvykle řekla: „Proč jsem vlastně odmítla, když to mohlo být docela milé pozvání?" Odmítla jsem proto, že mi nikdo nedal čas na rozmyšlenou. Nestihla jsem si toho člověka ani prohlédnout, abych zjistila, zda se mi líbí a zda z něj něco vyzařuje.

Žena sama v restauraci

Oproti tomu jsem vždycky ráda chodila sama do restaurace. Jednak mě bavilo pozorovat cvrkot kolem bez účasti a taky tu byla nějaká šance, že se seznámím s někým zajímavým. Většinou to byl číšník, nebo někdo sedící sám na baru. A pokud nebyl značně podnapilý nebo příliš vtíravý, mnohdy ze mě skutečně dostal telefonní číslo nebo alespoň pár souvislých vět.

Slečna, která sedí někde sama, sice může na někoho čekat, ale stejně tak je tu možnost, že je tu prostě sama. Navíc je tu šance, že se s vámi dá do řeči, mnohem větší, než když je v pohybu.

Zařiďte, aby si vás všimla dřív, než ji oslovíte. Možná to bude znít otřepaně, ale chovejte se nenuceně. Začít se bavit o počasí je sice ohrané, ale kupodivu to funguje. Počasí totiž zajímá každého. Zvolit můžete i jiné univerzální téma. V našich končinách se ale nechodí konverzovat o politice. Nikdy nebuďte příliš suverénní. Než si přisednete, zeptejte se, zda si smíte sednout k jejímu stolu, jestli na někoho nečeká nebo zda jí to není nevhod. Představte se. Klidně zavtipkujte, ale s mírou. Mezi vtipem a trapností bývá často jen tenká hranice.

Cestou necestou

Cestování sbližuje lidi. Cesta v autobuse, ve vlaku nebo jen zpola zaplněné tramvaji bývá nudná. Člověk civí z okna a přemýšlí o hloupostech. Začít o nich mluvit s někým, kdo sedí na protějším sedadle, je vcelku jednoduché. Nikdy se ale nevnucujte. Pokud dotyčná odpovídá úsečně nebo přitakává jen pomocí „hmm“ nebo„noo“, asi nemá chuť se moc bavit a nemá cenu z ní cokoli páčit.

Úsměv prosím!

Nemusíte být model oblečený jako ze žurnálu, abyste ženu zaujal. Někomu stačí jeho přirozený šarm, charisma, které z něj vyzařuje na kilometr daleko. Kdo ho nemá, je trochu v nevýhodě, ale všechno lze nějakým způsobem dohnat. My ženy hodně dáme na to, je-li chlap upravený. Nejde o to, za kolik tisíc je oblečení, které má na sobě. Ani o to, zda je úplně podle poslední módy. Spíš jde o to, zda má chlap vkus. Nechávejte si tedy při výběru oblečení poradit od nezávislé osoby nejlépe ženského pohlaví, sami sebe totiž vidíme vždycky trochu zkresleně. Důležité je čisté oblečení, zda voníte a jak se tváříte. Zamračení lidé nejsou v kurzu. Úsměv vždycky prolomí ledy.

Klidně přiznejte, že jste nervózní. Ženě to obvykle přijde docela roztomilé a je to rozhodně lepší, než ze sebe dělat Don Juana a přitom koktat a červenat se.

Nevěřte moc tomu, že existují nějaké ostřílené finty, které vám zaručí stoprocentní úspěch u ženy. Našrotit se baličské fráze nemá cenu. Každá průměrná žena prokoukne, o co vám ve skutečnosti jde. A navíc každou zaujme něco zcela jiného. Jednu váš vzhled, druhou vtip, třetí vidina nadupané peněženky, jinou to, že jste se zmínil o svém psovi. Neexistují ani žádné šablony, podle kterých by se dalo určit, co zaujme blondýnku, co brunetu a na co se nechá sbalit zrzka.

Každá z nás žen ale snad nejvíce ocení originalitu. V jedné restauraci na mě zpoza baru mrkl kuchař a zeptal se s nevinným úsměvem, zda mě může pozvat na oběd. V tu chvíli to bylo originální, ten oběd by mi on sám připravil. A musím přiznat, že jsem se nenechala sice pozvat hned napoprvé, protože mi to přišlo trochu příliš (aby mi platil oběd a ještě mi ho vařil), ale podruhé jsem už neodmítla.

Dívejte se především do očí, ne do výstřihu

Holkám dělá dobře, když se líbí svému okolí, potažmo té mužské části populace. Je fajn, když se za námi otočí chlap nebo když se na nás usměje ve frontě na pokladnu. Nesmělé pohledy a milé úsměvy dokáží zpříjemnit den. Znechutit ho naopak dokáží zcela spolehlivě pohledy hladové. Slintalové civící na poprsí nevkusně dlouho, pohvizdující frajírci komentující naše pozadí nebo kluci, kteří jdou po ulici se svou přítelkyní a přesto se okatě a bez okolků otočí za námi. Pokud s ženou mluvíte, dívejte se především do očí. Vyhněte se tomu, aby získala pocit, že mluvíte k jejímu poprsí. Někdy to může být sakra těžké, ale bojujte, protože ona dobře vidí, kam se díváte!

Hlavně se nevnucovat

Pokud bude mít zájem si s vámi dál povídat, eventuálně dokonce jít na další rande, poznáte to. Bude hovorná, sdílná a bude se smát. Nebude se dívat na hodinky, pokud tedy skutečně někam nechvátá, ani se rozhlížet kolem a hledat něco, co by ji zachránilo od další komunikace.

Jestli to ale vypadá, že zájem nemá, telefonní číslo vám dát nechce nebo hledá podivné výmluvy, nevnucujte se. Poděkujte za zpříjemnění dne a běžte si svojí cestou. Nemá cenu škemrat, máte přeci svou hrdost a nemusíte se nikde plazit po kolenou.

Na to, abyste ji zaujal, stačí obvykle několik málo minut. V těch dalších minutách to můžete buď pokazit přílišným vyzvídáním či naopak vychloubáním, nebo to už jen vylepšit.

Komentáře