Opustila mě ta pravá

Měli jste krásný vztah s tou nejúžasnější holkou, jenže jednoho dne vám dala sbohem. A vy přemýšlíte, jak ji dostat zpět. Byla pro vás téměř vším a vy nyní nevíte, co si bez ní počnete. Má vůbec smysl pokračovat dál?

Proč nutně chceme lepit rozbité vztahy?

Když jste čerstvě po rozchodu, hlavou se vám honí nejrůznější myšlenky. Přemýšlíte, co všechno bylo špatně a proč se to mezi vámi stalo. Hledáte chyby, střídavě se vztekáte smutníte. A hlavně uvažujete nad tím, jak to celé vrátit zpátky.

Asi každý z nás na racionální úrovní ví, že slepované vztahy nejsou to pravé. Nemůžete být s někým jenom kvůli tomu, že vám je bez něj smutno, když se s ním jinak nemůžete vystát. Jakékoli neřešené problémy se stejně dříve či později projeví. A znovuobnovený vztah už nikdy nebude takový, jako kdyby se onen rozchod neodehrál. Na druhou stranu ale, pokud si oba partneři uvědomí, že chtějí bojovat, může být i rozchod prospěšný.

Problémem je, že když se s vámi žena rozejde, nemůžete ji žádným způsobem donutit, aby se k vám vrátila a byla s vámi šťastná. Pouze ona sama si může uvědomit, že udělala chybu. Vaše telefonáty, SMSky či zprávy na Facebooku tomu příliš nepomohou. Ba naopak. Jednoduše se může stát, že se svojí bývalé lásce znechutíte tím, jak se budete usilovně snažit.

Tou nejlepší variantou po rozchodu je začít se věnovat sám sobě. Bavte se s lidmi, choďte ven s kamarády, přemýšlejte o tom, co všechno byste nyní mohli začít dělat. A věnujte se tomu, na co máte zrovna chuť. Utápění se v depresi nevyřešilo ještě žádný problém. A nevyřeší to ani ten váš.

Nejhorší rozchody jsou zpravidla ty, které byly v něčem první. Především ten úplně první bolí více, než by si člověk přál. Dávali jste ženě příliš vysokou váhu, protože jste s ní zažili něco, o čem jste předtím pouze snili. Byla blízko vás, mohli jste se jí dotýkat, dělala vám dobře.

Po několika dnech či týdnech si ale uvědomíte, že na světě jsou i další ženy. A spousta z nich pouze čeká na toho správného chlapa, který ji pozve na schůzku a následně spolu prožijí krásné chvíle. Každá žena je výjimečná. Každá dokáže muži nabídnout něco, co z ní bude pro něj dělat tu pravou. Jde pouze o to, aby se našli ti dva, kteří k sobě patří.

I na vás tam někde venku čeká vaše vyvolená. Ta, která se s vámi nerozejde kvůli svému bývalému, ta, která nebude mít ty vlastnosti, které vám na své předchozí přítelkyni vadily. Ale je potřeba oprostit se od svého smutku a jít ji hledat. Pamatujte si, že čím déle se budete snažit obnovit svůj starý rozpadlý vztah, tím déle se budete sami trápit a oddalovat své setkání s tou pravou. Většina z nás bohužel nemá to štěstí, aby ji našla hned napoprvé.

A popravdě řečeno je to dobře, protože kdybyste ji našli hned na začátku, stejně byste ji nedocenili. Člověk postupem času dospívá a zjišťuje své skutečné hodnoty a postavení. Teprve když si uvědomíte, kdo jste a co od života čekáte, můžete najít ženu, která vás ve vašem úsilí podpoří.Protože dokud lítáte ve vzduchu jako nějaký zeppelin, nikdy nevyberete ženu, se kterou byste byli šťastní dlouhodobě. Je třeba sestoupit z oblak a podívat se okolo sebe. Třeba zrovna tam je ta pravá čekajíc na to, až si jí všimnete.

Rozchody jsou zkrátka těžké. Ale dávají nám možnost se zdokonalit a zjistit, koho vlastně hledáme. Tak se nesnažte za každou cenu získat zpátky tu, kterou jste ztratili. Odpusťte jí a začněte se zaměřovat sami na sebe. Dokud nebudete se nebudete mít rádi natolik, abyste se dokázali přestat trápit nad zbytečnou ztrátou někoho, kdo si vás nevážil, nemůžete být už z principu spokojeni s kýmkoli. Rozchodem je třeba si projít a poučit se z něj. Ne se v něm snažit zůstat.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora ***

  Nerozešel se nám Rash s někým ... že takový článek?

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Nepíšu pro sebe, ale pro čtenáře. [S03]

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Gray

  Nechci rejpat, ale není tu už náhodou článků na tohle téma bezpočet?

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora ax

   Opakování je matka moudrosti? [S03] Vždyť tohle je tu snad nejčastější dotaz - jak ji získat zpátky. Ani ten bezpočet na to zřejmě nepomáhá...

   Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Není, před sepsáním jsem po tom pátral. Spíš v diskuzi se to hodně řeší, jak už napsal ax. Takže aspoň budete moci oněm nešťastníkům poskytovat odkaz. [S03]

   Reaguj na tento komentář
No,
 od autora Rodrigo

  V některých životních situacích jsou sebelépe míněné rady k ničemu, a tohle je jedna z nich. Asi každý, kdo dostal kopačky, zažívá pocity podobné těm popsaných v článku. Každý samozřejmě tuší, že by se měl od bývalého partnera oprostit, nekontaktovat ho, věnovat se sám sobě a kamarádům nebo navazovat nové známosti. Jenže to je právě to, na co člověk v této chvíli obvykle nemá ani pomyšlení, a seznamování se s někým novým je to poslední, na co by měl náladu. Podle mě je lepší nechat tomu čas a do ničeho se nenutit. Neříkám, že je ideální být zavřený sám doma a bědovat nad nespravedlivým osudem, ale nutit se za každou cenu do seznamování obvykle k ničemu nevede. Člověk se chová nepřirozeně, je upjatý, nervózní, vztahovačný, a když se napije, začne se v tom zase babrat, což potencionálního nového partnera spolehlivě odradí. Ale možná máte jiné zkušenosti...

  Reaguj na tento komentář