Takto byste se na internetu rozhodně seznamovat neměli

Seznamování na internetu je staré jako internet sám, ale velký boom zažívá až v posledních patnácti letech, kdy se na celosvětovou síť může připojit prakticky každý, aniž by ho to stálo majlant.

Jedná se tedy o docela dobrý způsob, jak si k sobě najít partnerku, ale zároveň se tak můžete i poměrně nepěkně spálit. Existuje docela dost chyb, které byste během pokusů o internetové seznamování dělat rozhodně neměli.

Neoslovujte každou holku na Facebooku

I když má dnes Facebook už vlastní seznamku, stále je alespoň v našich zeměpisných šířkách ještě docela v plenkách. Tudíž hodně lidí používá různé seznamovací skupiny, které nemusí být vyloženě špatné, ale kvalit těch nejlepších seznamek mimo sociální sítě rozhodně nedosahují.

Krom skupin je čistě teoreticky možné zkoušet si najít svůj protějšek i během normálního surfování po Facebooku. Můžete najít příspěvek, který se vám líbí, a zjistíte, že patří celkem hezké slečně, alespoň dle fotky. Tak se mrknete do jejího profilu a objevíte, že je nezadaná. Co teď? Napsat nebo nenapsat?

Rozhodně nenapsat. Ne každý je totiž zvědavý na to, že nemáte žádnou partnerku. To, že dotyčná nemá v profilu uvedeno, že je zadaná ještě neznamená, že tomu tak opravdu je. A i kdyby byla nezadaná, nejspíše nemá zájem si dopisovat s někým úplně cizím.

Nakonec to může skončit obtěžováním a vymazáním vašeho profilu ze sociální sítě.

Na nikoho netlačte

Je spousta věcí, kterých byste se měli vyvarovat i na normální seznamce. Tam je samozřejmě žádoucí jednotlivé profily oslovovat, ale rozhodně byste na ně neměli žádným způsobem tlačit. Když bude chtít, tak se vám ozve sama a když ne, tak máte smůlu a můžete zkusit nahodit udici někde jinde.

Přílišná dotěrnost vás navíc může zbavit členství i na seznamce, a to i když si ji platíte. Všechny tyto seznamovací servery totiž mají svůj vlastní kodex, jehož porušení se docela tvrdě trestá.

Komentáře