Svadeni.cz | Seznamovací podvody na internetu | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Seznamovací podvody na internetu

Hledáte partnerku na sex, nebo jen chvilkové povyražení? Internetové seznamky jsou lákavé a vypadají tak věrohodně – jakoby se roztrhl pytel s krásnými holkami, které hledají to samé, co vy. Ovšem kvůli zvědavosti a touze po vzrušení si jen málokdo připustí, že na tom celém něco nesedí. Povíme si, jaká je podstata takovýchto stránek, kde se s nimi můžeme setkat a jak se bránit souvisejícím podvodům.

Snad každý se již na internetu setkal s propagací erotických seznamek, v podobě lákavě vypadajících reklam. Nejčastěji na ně můžete narazit na pornostránkách, internetových sexshopech a na stránkách podporujících warez. Toto jsou takřka nejnavštěvovanější typy stránek vůbec, proto už nejednoho roztouženého muže napadlo si takovouto reklamu rozkliknout a prozkoumat obsah stránky.

www.erotickykontakt.cz

Jednou z nejnavštěvovanějších erotických seznamek u nás je stránka, která sama o sobě působí vcelku solidním dojmem, ovšem zdání klame. Na tuto seznamku se snáší kvanta stížností od pohoršených klientů. Na základě zkušeností, které jsme se stránkou erotickykontakt nabyli, se domníváme, že by se mohlo jednat o podvod.

Proto jsme se rozhodli, že nebudeme sedět se založenýma rukama, ale pokusíme se ji prozkoumat trochu blíž a vyřešit s ní související potíže.

Tuto seznamku provozuje společnost VODIXAG s.r.o., která zároveň spolupracuje s firmou INTER MAX INTERNET s.r.o. a DateMe s.r.o. – všechny tři firmy sídlí na stejné adrese v Plzni.

Výše uvedené společnosti provozují i plno jiných erotických seznamek, na které píší lidé v zahraničí ty samé stížnosti, jako u nás na erotickykontakt.cz. Zde je několik z nich:

http://sexkontakt-news.com/
http://de.6-chats.com/?ech=1&
http://www.model-villa.de/index.php
http://www.erotikdating.com/
http://www.adult-tower.com/

Výše uvedené firmy mají podle všeho dva jednatele - jeden je z Rumunska a druhý z České republiky. Pokoušela jsem se na ně sehnat kontakt, moje iniciativa však zůstala bez odezvy.

Uchýlila jsem se tedy k jinému a složitějšímu řešení. Pročetla jsem si různé diskuze a recenze, týkající se seznamky erotickykontakt.cz a zároveň si obstarala přístup na jeden z placených účtů, abych měla na věc objektivní názor a mohla si vše objasnit a projít sama. Nebudete věřit, co všechno jsem zjistila.

Obchodní a smluvní podmínky

Nesrovnalostí jsem tu našla víc než dost. Nesmyslně vysoké poplatky za členství a užívání pominu, pouze ve zkratce shrnu nejdůležitější fakta:

  • Klient při registraci svého účtu automaticky souhlasí se zpracováním osobních údajů a fotek, které zveřejní na svém profilu
  • Stránka si činí nárok na cenzurování soukromých zpráv, po zaregistrování uživatele probíhají manuální úpravy osobních údajů, aby nikde nebyl zadán konkrétní údaj (např. e-mail)
  • Pokud si zaplatíte členství pomocí SMS zprávy a následně je chcete zrušit, musíte odesílat další placenou SMS, v opačném případě se vám členství automaticky prodlužuje o týden a platba se strhne bez vašeho přičinění
  • V případě odstoupení od smlouvy musí uživatel podat vlastnoručně podepsanou písemnou žádost na adresu firmy, bez nároku na vrácení poplatku, zároveň se upisuje k možnosti exekuce a vymáhání nesplacené částky

Nyní cituji přímo ze smluvních podmínek stránky erotickykontakt.cz:

Pokud má uživatel zaplacené služby a potřebuje k těmto službám vystavit daňový doklad, musí si o něj napsat na email support@erotickykontakt.cz nebo na naši technickou podporu. K této podmínce dodám, že zástupci seznamky nebyli do dnešního dne poslat své vyjádření (jak překvapivé).

Poskytovatel služeb není odpovědný za jakékoli chyby přenosu dat z databáze a není zaručeno úspěšné umístění. Plno stížností se týká i tohoto problému. Uživatelům často místo odpovědí chodí jen pomlčky, nebo prázdné zprávy (proč to nemít pojištěné ve smluvních podmínkách, že?)

Pokud je uživatelem (členem) žena, je dovoleno poskytnout její telefonní číslo dalším uživatelům (členům). To je pravděpodobně pro případ, že se nějaká reálná žena s někým doopravdy seznámí a následně setká a tím pádem jejich stránka získá na věrohodnosti.

Jak to tedy funguje?

Uživatelé sem chodí proto, aby se seznámili, našli sexuálního partnera a následně se s ním sešli, ale ve většině případů jim to není umožněno. Z našich zkušeností vyplynulo, že k ničemu takovému nedošlo. Pouze jsme platili a platili. Výsledek byl ovšem nulový.

Když vstoupíte na stránku, nemůžete si nevšimnout, že na ní chybí jakákoliv ochrana proti nezletilým, což by mělo být u solidních stránek, propagujících sexuálně orientovaný materiál samozřejmostí.

Velmi lákavě působí ono slovní spojení „registrace zdarma“ – to je jedna z mála věcí, které jsou na této seznamce pravdivé. Po zdárném zaregistrování zde můžete najít plno profilů hezkých slečen, které píší, že touží po jednorázovém sexu, nebo po mileneckém vztahu. Můžete být až překvapeni, že krátce po registraci vám od nich začnou chodit zprávy a nebude jich zrovna málo. Zprávy vypadají například takto, nezveřejnitelnou část jsme začernili:

Erotický kontakt 1

Další zprávy jsou velmi podobné:

Radmilka21, 22 let
Předmět: Vikend se zase blizi a ja jsem zatim porad sama, nechces to zmenit?
Nejdriv ahoj, jen si tady tak surfuju a nez abych ti psala sahlodlouhe zpravy, tak se te rovnou zeptam, jsi nadrzenej? Ja teda urcite jsem, udelam vsechno proto, abych dostala poradne tvrdej kolik mezi moje stehna. Pomuzes mi s tim?

NataliaGH, 24 let
Předmět: Vikend uz je zase pred nami,a ja jsem nadrzena bez konce!
Zase jsem tento tyden nemela sex, to se mi uz nesmi stat podruhe. Tentokrat mam v planu nadrzeny hratky co nejdriv, jsi pro?

Na soukromé zprávy můžete samozřejmě reagovat – párkrát to bude zadarmo, ovšem nedivte se, když vám zničehonic bude odeslání zprávy odepřeno. Opětovné povolení proběhne jedině v případě, že odešlete SMS zprávu za vysokou sazbu na dané číslo a zpátky vám přijde SMS s aktivačním kódem, který zadáte do políčka u zprávy. Tuto proceduru musíte často opakovat i několikrát, než vám nově příchozí kód bude uznán.

Kdybyste náhodou na stránky zapomněli, samy se vám připomenou e-mailem:Služby si můžete zaplatit samozřejmě i na určité časové období, čímž vám údajně bude umožněn neomezený přístup. V praxi to znamená, že si budete moci napsat s vybranými profily libovolný počet zpráv, ovšem když konečně přijde řeč na schůzku s danou osobou, něco se záhadně pokazí a k setkání překvapivě nedojde, nebo dotyčná přestane odpovídat na vaše zprávy. Téma schůzky se zpravidla řeší až po získání telefonního čísla dané osoby, které může obdržet jen platící člen. Zmiňovat ve zprávách e-mailovou adresu, nebo svůj telefonní kontakt je na této seznamce zakázáno.

Iniciativní profily používají často stejný styl psaní (většinou bez diakritiky), píší stejné pravopisné chyby a jsou aktivní ve stejnou dobu (v rozmezí cca 3-4 hodiny ranní). Často se stane, že tatáž zpráva přijde na různé registrace od jiných uživatelek. No schválně, kolik rozdílů najdete?

Zpráva je naprosto stejná, dokonce obsahuje i totožnou pravopisnou chybu. Ale změnily se údajné odesilatelky, protože každá ze zpráv mířila na jinou registraci. K tomuto přidáme citaci z obchodních podmínek, ve které se doslova píše: „Dále z důvodu zvýšení atraktivity portálu, si provozovatel vyhrazuje možnost prostřednictví svých moderátorů zasílat zprávy uživatelům, zodpovídat zprávy uživatelů a uveřejňovat nové inzeráty.“

Čili jinak řečeno, provozovatel stránky si ošetřil, že klientům mohou chodit fiktivní zprávy od fiktivních lidí. Proč se ale pak stránky prezentují doslova jako „Nejdivočejší seznamka v České republice“, když se s fiktivními profily seznámit nemůžete?

K tomu si připočtěte, že jedinou možností komunikace jsou zpoplatněné zprávy, nebo drahé členství. Přestože se projekt prezentuje jako seznamka, ve skutečnosti platíte za komunikaci s většinově fiktivními profily.

Naše iniciativa

V rámci zjišťování informací a vyšetřování této záležitosti jsem se snažila kontaktovat přímo firmu, provozující erotickykontakt.cz, ale odezvy jsem se nedočkala. Následně jsem napsala stížnost přímo na Českou obchodní inspekci, která však odpověděla, že stránky jsou registrované na zahraniční osobu, což je mimo kompetence ČOI. Také byly kontaktovány internetové stránky, které tuto seznamku propagují.

S ohledem na naše shora uvedené zkušenosti jsme podali trestní oznámení, a to proto, aby příslušné orgány prověřily, zda se nejedná o podvod. K trestnímu oznámení se můžete připojit i vy, spis je veden pod Č.j. KRPM-49806-1/CJ-2012-140516.

Podpořit nás případně můžete i svými názory a zkušenostmi.

Na závěr: Jak se bránit?

Nejlepším způsobem prevence takovýchto potíží je neregistrovat se na žádné erotické seznamce. Když budete chtít, partnerku na jednu noc seženete v jakémkoliv baru ve městě.

Pokud už vám to nedá a vyžadujete mermomocí seznámení přes internet, vyhledávejte takové seznamky, ve kterých jsou pouze inzeráty reálných osob. Že je seznamka věrohodná poznáte často podle toho, že na nich lidé mají své reálné kontaktní údaje (telefonní čísla, e-maily, ICQ), dále podle cenzurovaných obličejů (dotyční nechtějí být poznáni svými známými) a také díky tomu, že po vás na ní nikdo nebude chtít žádné registrace a poplatky.

Naučte se sami rozeznávat věrohodné seznamky od těch podvodných. Není to tak těžké, stačí si pár stránek projít a přečíst si pořádně všechno, co se na nich píše. Tyto zkušenosti se vám budou do budoucna hodit celkově, nejen co se týče erotických seznamek.

 

95%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 141 (poslední ze dne 29. 2. 2020 18:33:41)
posledni komentare  "Seznamovací podvody na internetu"
Reaper 17.04.2012 10:07
Erotické seznamky Kotja 17.04.2012 21:52
no... white 18.04.2012 09:39
18.04.2012 22:15
Re: woo 29.04.2012 08:59
Re:jeden velký podvod clement 08.01.2015 14:02
Re: Re:jeden velký podvod Mates 30.09.2016 06:36
Re: Re:jeden velký podvod pedro22 11.01.2018 19:41
Re: Re: Re:jeden velký podvod flirtkontakt-je-podvod 10.04.2018 08:27
pokec kvoco 19.04.2012 20:39
www.erotickykontak.cz KrakenCZ 25.04.2012 11:31
Re: www.erotickykontak.cz woo 29.04.2012 08:49
Re: Re: www.erotickykontak.cz Michael69 05.08.2018 00:29
tak tak retro 24.07.2019 16:22
Re: www.erotickykontak.cz Alyx 01.05.2012 11:16
Re: Re: www.erotickykontak.cz Kickoff 01.05.2012 12:16
Re: www.erotickykontak.cz Fram 07.05.2012 20:20
Re: Re: www.erotickykontak.cz networ 20.12.2019 00:28
white 25.04.2012 12:52
podvod cracken 01.05.2012 20:17
Re: podvod Mihl 11.02.2016 08:58
Re: Re: podvod xx1 13.02.2016 22:04
Re: Re: podvod Marty 23.11.2017 00:21
Soudně nevymůžou vůbec NIC !!! georgikk 02.05.2012 15:03
Re: Soudně nevymůžou vůbec NIC !!! cracken 02.05.2012 22:12
Zkušenosti... tygr 09.05.2012 20:38
Hlášky tygr 09.05.2012 20:46
Re: Hlášky Elliasson 10.05.2012 15:24
kukatkoo 22.05.2012 12:02
Sex na webu Zkušenosti 25.05.2012 08:54
Re: Sex na webu xmikke 13.06.2012 20:05
Re: Re: Sex na webu xmikke 13.06.2012 21:56
Re: Re: Re: Sex na webu 16.06.2012 00:44
Re: Re: Re: Re: Sex na webu niika 30.06.2012 11:52
Re: Re: Re: Re: Sex na webu Romcicak 29.12.2015 08:38
Re: Re: Re: Re: Re: Sex na webu Petr 02.01.2016 21:44
nike 01.07.2012 22:18
Re: nike 01.07.2012 22:21
strach pavelsk05 14.07.2012 19:13
Re: strach eraserhead29 16.07.2012 20:53
SMS platba Elvis 27.07.2012 11:08
ucet xmikke 27.07.2012 13:26
fotky Bob Saint-Clare 01.08.2012 22:01
je to opravdu podvod kolik 07.08.2012 19:56
Zrušení platby kubajakub 25.08.2012 15:00
Zkušenosti - špatné..., jinde je to lepší. Sex na webu 30.08.2012 01:03
Bytspatne.com Herbix 04.09.2012 16:40
Zrušení damn 17.09.2012 09:58
zrusit ucet pavel 23.11.2012 00:56
Re: zrusit ucet Mirek 23.11.2012 13:25
Re: Re: zrusit ucet RadaHa 12.06.2013 13:57
hienismus Liliku 15.12.2012 23:24
Taky naletel chaa chaa :))) Blb 03.01.2013 19:08
ZHAVYFLIRT.CZ - PODVOD? muž 28.01.2013 16:36
Re: ZHAVYFLIRT.CZ - PODVOD? ....... 21.02.2013 16:47
Karlos 25.03.2013 16:05
zruseni uctu pp 09.04.2013 20:50
Re: zruseni uctu Matekk 13.07.2016 16:16
flirtkontakt.cz japa 06.05.2013 21:40
no jo podvod marty 20.05.2013 21:42
naletel RadaHa 12.06.2013 13:48
flirtkontakt.sk geronimo_svk 25.10.2013 21:48
Re: flirtkontakt.sk turbos1 02.11.2013 20:21
Re: flirtkontakt.sk turbos1 02.11.2013 20:23
Re: Re: flirtkontakt.sk smiile1 26.11.2013 14:21
Re: flirtkontakt.sk ludoss 11.02.2015 08:43
erotický kontakt Monthy11111 30.11.2013 00:06
pozor taky na sexualniseznamka.cz Petr 12.02.2014 20:12
Vše OK honza 06.03.2014 07:46
fotografie Daviran 09.03.2014 02:18
frenk 15.05.2014 20:47
Re: Milos 28.09.2014 19:24
EROTICKÝ KONTAKTCZ. GYSBY 03.01.2015 16:36
Neplatit! Loko1 04.01.2015 18:58
flirtkontakt.sk, flirtkontakt,cz = podvod Maros 29.05.2015 13:32
zijemenezavazne Mirek 06.10.2015 22:20
otazka seeem 17.11.2015 22:39
Re: otazka ax 18.11.2015 07:50
Re: Re: otazka Olda 20.11.2015 14:45
Podvod carcinas 22.11.2015 09:54
podvod Milan 30.11.2015 23:42
Re: podvod Tester777 02.12.2015 23:05
Re: Re: podvod alex75 05.12.2015 12:05
Re: Re: Re: podvod jakub222 13.01.2017 19:29
Re: Re: Re: Re: podvod pwalker 15.03.2017 17:45
Re: Re: Re: Re: podvod pwalker 15.03.2017 17:52
Re: podvod Petr 07.11.2016 12:43
Re: Re: podvod jakub222 13.01.2017 19:30
Re: Re: Re: podvod Petr 10.04.2017 20:01
Jura 22.12.2015 20:59
Re: Liduš 23.12.2015 21:42
pepa 04.02.2016 10:09
ha haha xxxxx 28.04.2016 18:51
Je to podvod a není José 08.05.2016 21:28
Re: Je to podvod a není Keny 19.05.2016 19:31
Franta Patka 19.06.2016 14:41
francis 26.07.2016 17:02
Re: Jan 04.08.2016 22:35
Vydělávaní ¨Radek 04.08.2016 23:36
www.sexkontakty.cz-PODVOD !!! snilek 24.09.2016 11:26
erotickekontakty.com Mates 30.09.2016 06:44
toto vsetko je podvod vietor 19.12.2016 15:42
erotickekontakty.com siso 30.12.2016 04:53
www.naprivat.cz Vítr 03.01.2017 19:09
Re: www.naprivat.cz Jana 04.01.2017 11:31
sexkontakt.cz Zelenej 10.01.2017 18:09
REDKISS andys 16.01.2017 22:54
Re: REDKISS aaki 25.01.2018 00:25
p54e 08.02.2017 20:57
cestuj 21.02.2017 11:44
Redkiss pwalker 17.03.2017 09:52
Re: Redkiss Pavel 28.03.2017 23:57
Podvod Redkiss Venca 27.03.2017 08:49
Re: Podvod Redkiss Petr23 05.04.2017 19:21
Re: Podvod Redkiss Aleš 05.04.2017 21:07
Re: Re: Podvod Redkiss Dušan 20.04.2017 19:59
Jsou to všechno fakt! !!!! Blbec 10.05.2017 21:53
Je to jednoduché Jurgen 06.08.2017 14:01
Zdarec bando Pardal 19.09.2017 21:15
Re: Zdarec bando Jenan 20.09.2017 08:31
Re: Re: Zdarec bando wrissko 03.10.2017 17:33
Re: Re: Re: Zdarec bando Pardal 04.10.2017 03:06
internetové seznamky a podvody Petr 05.10.2017 23:25
Re: internetové seznamky a podvody Pardal 08.10.2017 02:28
Re: internetové seznamky a podvody ax 09.10.2017 08:42
Zrušení členství ve Freerande.cz Ralph85 27.10.2017 09:38
odpoved Petr 30.12.2017 16:15
REDKISS je PODVOD aaki 25.01.2018 00:23
majkl 12.04.2018 22:05
Tajný flirt zralých aramis 05.01.2019 16:40
Re: Tajný flirt zralých Inkvizitor 22.01.2019 00:16
Re: Re: Tajný flirt zralých Alena 14.02.2019 12:27
freerande - podovod zdenal 17.02.2019 19:10
Re: freerande - podovod Lars Ocet 24.02.2019 22:25
Re: freerande - podovod hf9 04.03.2019 22:37
Chci-sukat seznamka=PODVOD Anonym 01.04.2019 23:21
Re: Chci-sukat seznamka=PODVOD Ajfist 25.05.2019 06:48
Pracovala jsem pro ně, je to podvod To není seznamka 03.11.2019 23:08
Martinez 11.11.2019 13:32
Místní flirt.com Martin 14.01.2020 12:46
Re: Místní flirt.com Martin 29.02.2020 18:33
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Seznamovací podvody na internetu

Hledáte partnerku na sex, nebo jen chvilkové povyražení? Internetové seznamky jsou lákavé a ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2020 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak