Při komunikaci na seznamkách si dejte pozor na gramatiku a sloh

Konečně jste se rozhodla, že nebudete sama a založila jste si profil na seznamce? Inu, určitě to není špatný krok. Toto dělá hodně lidí a ví proč. Prostřednictvím internetových seznamek se můžete docela snadno potkat s vaším budoucím vyvoleným.

Musíte se však připravit na to, že komunikace po internetu je prostě něco jiného, než standardní pokec v kavárně nebo v hospůdce. Při mluvení totiž nemůže váš protějšek poznat třeba takovou maličkost jakou je neznalost českého pravopisu.

Osvědčený způsob seznamování

Když se na začátku devadesátých let objevily první internetové seznamky, mnoho lidí jim příliš velkou šanci nedávalo. Jednak se většinové společnosti mohlo o připojení na celosvětovou síť pouze zdát, jednak si řada lidí nedokázala představit, že by to mohlo nahradit klasické seznamování po barech, v práci, ve škole… zkrátka kdekoliv, kde je to běžné.

A vidíte, přesně to se stalo. Samozřejmě, že internetové seznamky stále nejsou hlavním způsobem párování, ale jsou už natolik rozšířené, že nějakou zkušenost s nimi má skoro třetina populace mladší třiceti let.

Jiný druh komunikace

Najít si někoho po internetu je i díky velkému množství připojených lidí stále jednodušší, stačí si vybrat vhodnou seznamku. Mějte ale na paměti, že komunikovat budete převážně za pomocí klávesnice, což znamená nutnost znát svou mateřštinu alespoň chvalitebně. V opačném případě se asi budete dopouštět spousty pravopisných chyb, pro které váš protějšek nemusí mít pochopení.

Pokud si nejste svou češtinou vyloženě jistá, můžete si na pomoc vzít některý z textových editorů, které jsou volně ke stažení a které automaticky opravují některé závažné pravopisné chyby.

Řešením může být Skype

Nejlepším řešením pro vás může být také Skype, případně jiný program, který slouží k hlasové komunikaci.

Stačí mít alespoň základní mikrofon. Ten vám může vytrhnout trn z paty docela zásadním způsobem, ale nečekejte, že si s vámi bude neznámý hned po prvním oslovení volat.

Ať tak či onak, alespoň chvíli se bez psaní na on-line seznamce neobejdete. Ideální tak je začít se češtinu doučovat, nebo používat výše zmíněný trik s textovým editorem. Tak si o vás alespoň nebude vaše možná příští láska myslet, že jste negramotná slepyce.

Komentáře