Řeč těla (27) - Sebevědomý postoj

Sebevědomý postoj je jedním z nejnápadnějších ukazatelů vašeho sebevědomí a vnitřní spokojenosti. Nyní se však přichází i na to, že váš tělesný postoj ovlivňuje přímo vaši náladu a opačně vaše nálada ovlivňuje tělesný postoj. Pokud jste smutní a nic se vám nedaří, budete chodit shrbeně a odevzdaně. Takže dáváte na desítky metrů daleko najevo, že jste neúspěšný samec, a i kdybyste se snažil sebevíc, ženu nesbalíte.

Jaký je sebevědomý postoj? 

Když se vám nedaří a pochybujete o svém úspěchu, můžete toto negativní rozpoložení velmi jednoduše prostřednictvím postoje změnit. Narovnejte se, vypněte prsa, zatáhněte břicho. Ramena dejte mírně vzad. Pokud je pro vás obtížné chodit rovně, pomůže vám posilovna. Při správně sestaveném cvičebním plánu je jedním z nejužitečnějších nástrojů pro zpevnění opěrného svalstva. I když ji budete navštěvovat pouze jednou týdně, pomůže vám zlepšit váš fyzický vzhled. Pokud získáte pevné držení těla, bude to působit i na vaši psychiku. Jen tak vás něco nerozhodí. A když náhodou ano, stačí si opět zkorigovat postoj a máte po starostech.

Na co byste neměli při každém oslovování zapomínat, je úsměv. Velmi zlehka se usmívejte již při cestě k cíli. Stačí opravdu pouze náznak, nenuťte se do ukazování zubů na všechny okolo.

Pokud byste se při balení žen přetvařovali ve své mimice, všimnou si toho. Ženy jsou na řeč těla mnohem citlivější než muži. Proto vás mohou odmítat, když se přetvařujete Jejich mozek jim o vás podvědomě vydal varování, že není něco v pořádku. Protože jsou ženy velmi emotivní, budou se touto informací řídit. Rada tedy zní - nikdy se nepřetvářejte. Se špatnou náladou máte velmi malou šanci uspět.

Jak efektivně využít postoj ke svádění

Stalo se vám někdy, že jste byli v podniku, dobře se bavili s dívkou, a ona najednou zničehonic pohlédla ke dveřím, odkud pomalu přicházel sebevědomě vyhlížející muž? Vy jste se ohlédli kolem sebe a zjistili jste, že toho muže takto pozoruje více žen. Čím to bylo? Dotyčný muž působil dominantně svým držením těla a chováním. Toho můžete také snadno docílit.

Výše jsem vysvětloval postup, jak si pomocí postoje udržet a zvednout náladu. V tomto případě sebevědomý postoj zkombinujte s mírným hereckým nadáním a hned jste pro všechny ženy muž číslo jedna. Před vstupem do podniku se zkontrolujte. Vypnutá prsa, zatažené břicho, ramena vzad. Narovnejte hlavu a ruce dejte podél těla. Až budete vstupovat, dveře otevírejte stylem, jako by vám celý podnik patřil. VY jste tu pán. U vchodu se na krátký okamžik zastavte a jedním pomalejším pohledem přejeďte celý sál. Hýbejte hlavou, očima pouze minimálně. Nezapomeňte na úsměv! Prohlédněte si přítomné slečny. Jakmile tento pohyb dokončíte, vydejte se pomalu do středu místnosti. Zde začněte diskutovat se svými známými. Pozor na přehnanou gestikulaci. Ruce v klidu ale také nejsou správné řešení. Ideální je něco mezi tím. Působte uvolněně. Poté jděte za svými známými či za ženou, která se vám líbí.

Během řeči v onom podniku se dívejte vždy na toho, s kým mluvíte. Žádné prohlížení okolí. To si můžete dovolit pouze v případě, že zrovna s nikým nehovoříte, nebo když hovoříte s kamarádem na balení a hodnotíte slečny okolo. Když by se náhodou stalo, že byste neměli s kým hovořit, běžte si baru pro nějaký drink. Můžete si popovídat s lidmi u baru nebo přímo s barmanem.

Jestliže se budete řídit radami z tohoto článku, čeká vás s dost velkou pravděpodobností úspěch. Ženy se na vás budou doslova lepit a při tom sami nebudou moci vysvětlit proč. Obrátili jste dopad jejich podvědomí ve svůj prospěch. Již jim neříká: „Pozor, nevíš, co můžeš čekat," jako v případě přetvařování se. Nyní jim říká: „Ten chlápek vypadá dobře. Musíš ho mít!" Nebudou vědět, proč je tolik přitahujete. Zkrátka to tak bude.

Článek vyšel původně 8. 4. 2008 pod názvem "Odzbrojte je řečí vašeho těla!". V rámci sjednocování obsahu webu byl zkorigován a zařazen do seriálu "Řeč těla".

Komentáře

Míra úsměvu?
 od autora Katsushiro

  No... Já patřím k lidem povětšinou hodně veselým a usmívám se povětšinu času[S04]. Nemůže to působit na ženy nějak "blbě"? [S04]

  Reaguj na tento komentář
  Re: Míra úsměvu?
   od autora buchtar10

   lepší být veselá kopa, než neusměvavý týpek[S03]

   Reaguj na tento komentář
  Re: Míra úsměvu?
   od autora ax

   Může to působit blbě na ženy, které jsou zapšklé. Budou ti závidět, nebo na tebe budou naštvané. Bude ti to vadit? [S04]
   Obecně platné - dobrou náladou hodně lidí naštveš, protože jí sami nemaj a budou ti závidět. Ale ani trochu to není důvod ji nemít.

   Reaguj na tento komentář
  Re: Míra úsměvu?
   od autora Rodrigo

   Možná vypadáš jak zhulený, takže se na tebe budou lepit baby, které zrovna shánějí nějaký kvalitní matroš.

   Reaguj na tento komentář
Přečteno 8602 krát?
 od autora antioidipus

  Nezvýšily náhodou mé komentáře popularitu tohoto webu? Pokud ano, nějaká ta odměna by mně neurazila[S07]

  Reaguj na tento komentář
  Re: Přečteno 8602 krát?
   od autora OffTopic:))

   skor by som povedal, ze som tu uz tento clanok cital :)

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: Přečteno 8602 krát?
    od autora RaShCZ

    Jak se píše v závěru článku:

    Článek vyšel původně 8. 4. 2008 pod názvem "Odzbrojte je řečí vašeho těla!". V rámci sjednocování obsahu webu byl zkorigován a zařazen do seriálu "Řeč těla".

    Do tohoto seriálu zkrátka byly vloženy články, které již na webu vyšly dříve. Je to podle mě lepší, než tu mít 3x článek s názvem "Řeč těla", seriál se stejným názvem a ještě plno souvisejících článků okolo.

    U takto recyklovaných článků se vždy maže hodnocení a komentáře, ale počet přečtení a URL necháváme nezměněnou. Proto tolik přečtení (mimochodem, návštěvnost webu se od doby původního vydání článku sice zvýšila, ale ne zas tak rapidně, aby bylo 8602 přečtení první den).

    Ještě dodám dvě věci:

    1. U všech recyklovaných článků je formulka o jejich původním názvu v závěru článku.

    2. Velmi brzy vyjde poslední zrecyklovaný článek, a poté bude spousta nového materiálu.

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: Přečteno 8602 krát?
     od autora Treff

     osobne si myslim ze je skoda ze se stare komentare u takto recyklovanch clanku mnohokrat tam jsou uzitecne informace.
     jen by to bylo asi neprehledne tolik komentaru tak je treba dat na samostatno stranku k nahlednuti :-)

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re: Přečteno 8602 krát?
      od autora RaShCZ

      Zajímavý nápad, zeptám se, zda by to šlo udělat.

      Reaguj na tento komentář