Jak mluvit s ženou, která je s kamarádkou: neodlákávat, nabídnout prostor

Když je žena s kamarádkou, není cílem ji odtrhnout od bezpečí. Lepší je respektovat skupinu, navázat krátce a nechat ji zvolit, jestli chce pokračovat.

Autor: Publikováno Aktualizováno

Rychlá odpověď

Když je žena s kamarádkou, nesnažte se ji odlákat jako překážku. Kamarádka je součást situace a často i pocitu bezpečí. Začněte tak, aby nebyla ignorovaná ani odstrčená: krátce pozdravit skupinu, navázat na kontext a sledovat, jestli se žena sama zapojuje. Pokud chce pokračovat, prostor vznikne přirozeně. Pokud ne, není fér tlačit na oddělení.

O co jdeoslovení ženy s kamarádkou, skupina, sociální bezpečí, flirt, respekt, odezva a pokračování rozhovoru
Co pomáhárespektovat skupinu, mluvit čitelně, neizolovat a nechat pokračování na dobrovolné odezvě
Kdy zpozornětodtahování stranou, ignorování kamarádky, soupeření o pozornost a tlak na rychlé oddělení

Proč na tom záleží

Starý rámec odlákat od kamarádky dělá z kamarádky překážku. V praxi ale často chrání komfort, bezpečí a přirozenost situace. Potřebujete postup, který nevytváří tlak ani konflikt ve skupině.

Užitečný směr je pozvání, ne izolace. Můžete navázat kontakt, ale nemusíte druhého člověka hned vytrhnout z prostředí. Když zájem existuje, žena sama začne dávat víc pozornosti nebo vytvoří prostor pro pokračování.

Co sledovat místo domněnek

Sledujte, jestli odpovídá sama za sebe, ptá se, směje se, natáčí se k vám a neztrácí kontakt s kamarádkou v nepříjemném napětí. Pokud se dívá na kamarádku jako na záchranu, je to signál ubrat.

Varovné je shazovat kamarádku, dělat z ní brzdu nebo ji obcházet. Tím většinou nezískáte lepší pozici, ale vyvoláte obrannou reakci celé skupiny.

Jestli potřebujete stejnou situaci vidět z jiného úhlu, navazuje článek Wingman v praxi: jak má kamarád pomoct, aniž by tlačil.

Jak postupovat krok za krokem

Začněte lehce: krátký komentář ke kontextu, otázka pro obě nebo zdvořilé přiznání zájmu bez nároku. Pokud se rozhovor vrací, můžete po chvíli nabídnout konkrétní pokračování. Pokud ne, poděkujte a odejděte.

Oddělení od skupiny má smysl jen tehdy, když je dobrovolné a bezpečné. Nikdy by nemělo vzniknout tlakem, nátlakovým humorem nebo situací, kde je těžké odmítnout.

Jak poznat, že to má smysl

Dobrý kontakt ve skupině poznáte podle toho, že nikdo nemusí ztratit tvář. Kamarádka není nepřítel, žena má možnost volby a vy nepůsobíte jako někdo, kdo potřebuje obejít bezpečí.

Pokud vás přítomnost kamarádky dráždí, možná nejde o ni, ale o strach z hodnocení. Ten se řeší klidem a respektem, ne taktikou, jak svědka odstranit.

Jak se rozhodnout podle situace

SituaceCo to může znamenatCo udělat
Kamarádka je zapojenásituace je bezpečnějšíuznat skupinu
Žena se sama ptázájem se vracípokračovat lehce
Hledá oporu u kamarádkykontakt je nepříjemnýubrat
Chcete ji izolovatvzniká tlakzastavit taktiku

Až budete mít základní rámec, další praktický krok ve stejném tématu najdete v článku Flirt při tanci: jak číst odezvu a netlačit na blízkost.

Krátký postup: co dělat dál

  1. Neignorujte kamarádku ani skupinu.
  2. Navazujte na kontext, ne na izolaci.
  3. Sledujte, jestli se žena zapojuje dobrovolně.
  4. Nenabízejte přesun příliš brzy.
  5. Při nejistotě nechte prostor a netlačte.
  6. Když se kontakt nevrací, odejděte slušně.

Zdroje a limity

U oslovení nejde jen o první větu. Zdroje používáme k prvnímu dojmu, vhodnému kontextu, osobnímu prostoru a možnosti kontakt snadno ukončit.

Časté otázky

Jak oslovit ženu, která je s kamarádkou?

Krátce a s respektem k celé situaci. Neignorujte kamarádku a nesnažte se ženu hned izolovat. Berte to jako vodítko, ne univerzální pravidlo. Rozhoduje konkrétní situace, reakce druhého člověka a to, jestli kontakt zůstává klidný a dobrovolný.

Mám mluvit i s kamarádkou?

Ano, aspoň ji uznat. Pomáhá to bezpečí a přirozenosti celé situace. Uděláte lépe, když nejdřív sledujete, jestli je krok vítaný a snadno odmítnutelný. Pokud si nejste jistí, zvolte menší krok nebo dejte druhému člověku víc prostoru.

Kdy nabídnout rozhovor stranou?

Až když se zájem vrací a přesun je zjevně dobrovolný. Ne hned na začátku. Nejdřív musí sedět základní situace: čas, místo, nálada a oboustranná ochota pokračovat. Pokud některá z těchto věcí chybí, je lepší zpomalit nebo téma odložit.

Co když kamarádka kontakt brzdí?

Nesoupeřte s ní. Pokud žena sama prostor nevytváří, respektujte to. V takové chvíli nesnažte se situaci přetlačit dalším argumentem. Klidná reakce a schopnost skončit často působí lépe než snaha za každou cenu pokračovat.

Je odlákat ji dobrá taktika?

Ne jako tlak. Lepší je nabídnout prostor a nechat ji rozhodnout. Rozhoduje hlavně kontext, načasování a možnost druhého člověka snadno odmítnout nebo odejít. Pokud je reakce nejistá, krátká nebo napjatá, lepší dojem uděláte tím, že uberete.

Komentáře čtenářů

12 komentářů k článku.

HS

Tak toto je prime vylozeni karet. Uz toto snizuje sanci na uspech, nadruhou stranu musim dodat, ze uspet u dane slecny s takovou strategii je vetsi nez cekat na nahodu. Nebudou tady delat slecny drahoty? Neco ve stylu: "Proc bych s nim mela jit na schuzku, kdyz sis ji ani nezaslouzil? Navic se doposud nejevil jako zajimavy." Jinak nesouhlasim s ohodnocenymi sancemi na uspech. Nektere zeny si klidne vymysli cokoliv jen abys je prestal namlouvat. Proflaknuta klasika, ktera je dost uboha, je vymysleni si pritele, ktereho miluje a nechce ho opustit. Proto, kdyz mi zena pri namlouvani rekne, ze ma pritele, tak ja ji to neverim.

Odpověď Anonymní čtenář

Re:

Cokoliv co uděláš pro sbalení holky má větší šanci, než čekat na náhodu. A co je to za otázku proboha? Myslíš, že každá, kterou oslovíš pozvání přijme? Samozřejmě že ne. Článek je především o tom, jak na chvilku odlákat slečnu stranou, protože když bys ji zval přímo ve spolenosti její kamarádky, neúspěch je mnohem jistější, protože zvláště na středních školách proti tobě hraje její společenské postavení. Pokud je vysoké a tvoje nízké, nepřijme to prostě z principu, že by si o ní její kamarádka mohla myslet něco špatného. Ohodnocení jednotlivých "strategií" je správné. Když neuvažuju SMSkovou variantu, která je zoufalá, tak je jasné, kdy máš větší šanci. Když jí za zády nestojí společenské postavení, ale je tam jen sama za sebe.

Zobrazit celou diskuzi (10 komentářů) Sbalit komentáře
Odpověď Anonymní čtenář

Re: Re:

Nemyslím si, že strategie SMS je zoufalá. V určitých situacích se dokonce může jevit jako nejlepší. Jinak bych jí neuváděl.

Odpověď Anonymní čtenář

Re: Re: Re:

V jakém případě bys ji použil, když dotyčnou potkáváš? Nejspíš v případě, že bys měl strach z jejích kamarádek? :-)

Odpověď Anonymní čtenář

Re: Re: Re: Re:

Já bych jí už teď nepoužil. Ale někdo mladší ze střední školy, který neumí dominantně vystupovat před kamarádkou a je mu hodně [redakčně upraveno] jít do třídy dotyčné dívky, jí může použít. Určitě je to lepší, než kdyby neudělal nic, nebo se pokusil něco předstírat a akorát by to před dotyčnou zkazil.

Odpověď Anonymní čtenář

Re: Re: Re: Re: Re:

To už je lepší ten facebook. Nemusíš tam psát "s pozdravem Pepa z depa, kterýho potkáváš tam a tam", ale podle fotky tě bud pozná nebo ne. Taky nemusíš shánět její číslo, o který si nakonec budeš muset říct nějaké její kamarádce a nebo zkoušet, který ze spolužáků ho náhodou má.

Odpověď Anonymní čtenář

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ne, to určitě ne. A hned z několika důvodů: 1) Tvým úkolem je s ní sejít pomocí té SMS, ne si s ní dopisovat přes FB. 2) Spousta holek si tě nepřidá, když tě pořádně nezná, a ty se pak zbytečně stavíš do nevýhodný pozice. 3) Víš, proč má na FB složku přátelé a nikoli "potenciální partneři"?

Petr

"Strašně se mi líbíš"

Ahoj, pěkný článek, ale moc mi nesedí to "Strašně se mi líbíš". Ty bys to použil (Rash)? Já teda ne. Jen, že je daleko více variant jak to říct jinak a ty uvedeš do článku zrovna tuto variantu. Připadá mi to takový divný, hned říct strašně se mi líbíš, může to být sice pravda, ale hned bych jí to rozhodně neřekl, zvolil bych něco mírnéjšího stylu: "Jseš celkem pěkná holka...zbytek stejnej". Už jen to, že bys to hned řekl tak nesouhlasí se spoustou ostatních článků zde na webu. Díky za odpověď, Petr Btw. nemůžu se dočkat knížky, v pondělí ji mám :-)

Petr

Mám podobnou situaci.

Škoda, že první květen nevyšel na pondělí :( Jinak mám podobný problém. Strašně se mi líbí holka která chodí na střední do prváku. Poprvé jsem jí viděl když jsem se svým kámošem a její kamrádkou hráli proti sobě stolní fotbálek. Od té doby už uplynul nějaký ten čas (půl roku) a stále na ní musím myslet. Vždycky když projdu kolem její třídy která je hned vedle naší a dotyčná tam je tak se na sebe podíváme. Jenže to by nesmělo mít háček podbnému který je popisován zde v článku. Na chodbě je vždy s kamarádkou a nebo (problém!) s vždy stejným klukem. Vždycky si jenom povídaj, ale opravdu nevím jestli má cenu o něco se pokoušet.Může to být její příbuzný nebo prostě jen kamrád na povídaní...nevím. Já jsem z třetího ročníku. Co myslíte? Pokoušeli byste se o něco? Říkám si, že bych mohl použít něco z tohoto článku....variantu 1.... Díky za případnou radu :)

Odpověď Anonymní čtenář

Re:

Nejenom, že bych to použil, já to dokonce s úspěchem používám. :-D Když jí to takhle řekneš, tak to má hned několik výhod. 1) Holka ví, že ti nedělá problém vyslovit svůj názor, tzn. na nic si před ní nehraješ a jsi dostatečně sebevědomý na to jí to říct do očí. 2) Ty jí nelichotíš, ale říkáš jí svůj názor na ni. Holka si o sobě může myslet, že je ošklivá, a kdybys jí řekl: "Seš celkem pěkná holka", akorát si pomyslí, že si z ní děláš legraci. Oproti tomu, když se líbí tobě, má to pouze velmi omezený vztah k tomu, jak se vnímá ona sama. 3) Tím: "Strašně se mi líbíš", sám holce zdůvodňuješ, proč si jí vlastně oslovil. Doufám, že se ti kniha bude líbit. ;-)

Odpověď Anonymní čtenář

Re: Mám podobnou situaci.

Hehe, ten kluk po ní pravděpodobně jde, ale nemá odvahu na to jí někam pozvat. Zkus variantu jedna, ale dřív, než ti jí vyfoukne.

Odpověď gi

Re: Re: Mám podobnou situaci.

Mám stejnej problém, naprosto vlastně :D Jen o to horší, že vim že má kluka, to přímo mně problém nedělá jen nevim do jaký míry mám omezit právě to: ,,Strašně se mi líbíš'' To bych pak asi neukecal ani na ,,Ja nežárlim''... BTW moc povedená knížka :-)

Další krok

Pokračovat bezpečně dál

U citlivých témat je lepší nejdřív řešit hranice, souhlas a vztahový kontext. Produktové zkratky sem nepatří.