Jak ji odlákat od kamarádky

Ne vždy se nám poštěstí narazit na ženu, která je sama. Typicky se to děje na škole, ale i v běžném životě se můžeme setkat se ženou, která neustále chodí s kamarádkou. Chceme ji oslovit a někam pozvat, ale jak se vypořádat s tou druhou? Ukážeme si několik možností.

Jak se zbavit "otravné" kamarádky? 

Mladí muži na střední škole často řeší, jak oslovit ženu, která není sama. Již jsem odpovídal na spoustu dotazů, a proto je na čase ty nejúčinnější metody prezentovat v článku. Předně musím říct, že se budu zabývat výhradně oslovením ženy, kterou už nějakou dobu vídáme. Oslovení neznámé dvojice žen je úplně jiné téma, které se musí řešit jiným způsobem.

Nástin situace

Máme tedy ženu, o kterou se zajímáme. Na střední škole to může být dívka z jiné třídy, v práci to může být žena z jiné části podniku nebo to také může být naše sousedka žijící se svojí kamarádkou. Co všechny tyto ženy spojuje je kamarádka, která se od naší vysněné nehne ani na krok.

V lepším případě nás dotyčná žena už alespoň částečně zná, známe se s ní minimálně od vidění, občas se s ní třeba i pozdravíme. V horším případě nás žena pouze míjí, ale nevěnuje nám pozornost. I takovou ale lze sbalit.

V podobné situaci se obecně radí počkat si, jakmile dotyčnou potkáme bez kamarádky.

 U některých žen ale taková situace prakticky nenastane. Než bychom dva roky čekali, je lepší vymyslet jinou strategii.

Možnost 1: Odlákání v soukromí

Toto je nejlepší možnost, ale potřebujete vědět, do které třídy dotyčná chodí, ve které části podniku pracuje, či ve kterém bytě bydlí. Samozřejmě předpokládám, že zvolíte tu nejbližší variantu a nebudete tedy pátrat, kde vaše vysněná dívka bydlí, pokud chodíte na stejnou školu. To ne. Dívku je třeba oslovit tam, kde ji potkáváte. Pak jí totiž hned sepne, že vás odněkud zná.

Vaším cílem tedy je navštívit ji na místě, ve kterém se obvykle vyskytuje. Zajděte na její pracoviště, zaklepejte na dveře jejího bytu, jděte za ní do třídy. Až ji tam najdete, poklepejte ji na rameno nebo jí nějak jinak donuťte, ať vám věnuje pozornost. Řekněte jí: „Můžu s tebou mluvit chvilku na chodbě / o samotě?“ Cílem je dostat jí někam, kde s ní budete relativně sami (a rozhodně tam nebude ona kamarádka).

Na chodbě ji poté řekněte: „Ahoj. Strašně se mi líbíš a rád bych tě pozval na kafe / rád bych s tebou někam zašel. Hodí se ti to v ….?“ Je to jednoduché oslovení a návrh, který nezadaná žena, pokud vás alespoň od vidění zná, zpravidla přijme.

Ještě dodatek: Když žena na místě nebude, zkuste to ještě alespoň dvakrát a poté zanechte u někoho vzkaz. Pokud se ani poté neozve, zkuste možnost 2.

Možnost 2: Odlákání od kamarádky

V tomto případě budete ženu dostávat od kamarádky, jakmile obě ženy potkáte. Je to vhodné, pokud nemáte informace o pracovišti či bydlišti ženy, ale na druhou stranu je třeba počítat s větším odporem, možná až odmítnutím. Nicméně šance na úspěch je stále poměrně vysoká, pokud vás ženy znají.

Jakmile opět potkáte obě kamarádky, pozdravte je a nejdříve promluvte k ženě, o kterou nemáte zájem„Ahoj. Nebude ti vadit, když si tvoji kamarádku na minutku půjčím?“. Pokud znáte jméno ženy, o kterou vám jde, řekněte její místo „tvoji kamarádku“. Hned poté se obraťte k druhé ženě a řekněte: „Pojď, bude to jen chvilka.“ Ideálně svoji pobídku doprovoďte ještě gestikulací (ukažte jí rukou, ať jde).

Nečekejte na odpověď a rovnou kousek poodejděte. Žena by měla jít za vámi. Až se s ní dostanete do soukromí, pozvěte ji jako v první možnosti.

Ještě dodávám, že u první i u druhé možnosti je třeba hodit strach za hlavu a vystupovat sebevědomě. Pokud svoji pobídku řeknete správně, žena za vámi půjde, i když o vás nemá zájem nebo je zadaná. Bude totiž zvědavá, o co se jedná.

Možnost 3: SMS

Tuto variantu vám moc nedoporučuji, ale pokud máte problémy se sebevědomím či vystupováním, bude pro vás nejjednodušší. Šance, že se vám podaří se ženou vůbec sejít o samotě, je tak 50 %. Záleží na tom, zda vás žena ze SMS pozná, a na spoustě dalších faktorů.

Varianta spočívá v tom, že si seženete telefonní číslo na svoji vysněnou a poté ji napíšete SMS: „Ahoj. Tady Petr ze skoly. Sejdeme se zitra v 10:30 u nastenky, jo? Zatím se mej.“ SMS samozřejmě modifikujte podle vašeho rozvrhu či místa. Mělo by vždy jít ale o místo, které je v daném objektu, kde se s ženou potkáváte, v čas, kdy tam žena určitě bude.

Pokud vám žena odepíše a zeptá se, co po ní chcete, odpovídejte neurčitě. „Potrebuju s tebou neco probrat.“ A hlavně to s těmi zprávami nepřehánějte. Po návrhu setkání jí odpovězte maximálně na dvě zprávy, více ne. S každou další zprávou totiž riskujete, že žena ztratí motivaci setkat se s vámi.

Až dojde k termínu schůzky, buďte na daném místě. Když se žena ukáže, řekněte ji podobně jako v možnosti 1, že jí „někam“ či „na něco“ zvete. Pokud se neukáže, nepátrejte po příčinách a nechte ji být. Buď se vám sama ozve, nebo zkrátka nemá zájem.

Další postup pozvání či rande už najdete v jiných článcích.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora HS

  Tak toto je prime vylozeni karet. Uz toto snizuje sanci na uspech, nadruhou stranu musim dodat, ze uspet u dane slecny s takovou strategii je vetsi nez cekat na nahodu.

  Nebudou tady delat slecny drahoty? Neco ve stylu: "Proc bych s nim mela jit na schuzku, kdyz sis ji ani nezaslouzil? Navic se doposud nejevil jako zajimavy."

  Jinak nesouhlasim s ohodnocenymi sancemi na uspech. Nektere zeny si klidne vymysli cokoliv jen abys je prestal namlouvat. Proflaknuta klasika, ktera je dost uboha, je vymysleni si pritele, ktereho miluje a nechce ho opustit. Proto, kdyz mi zena pri namlouvani rekne, ze ma pritele, tak ja ji to neverim.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   Cokoliv co uděláš pro sbalení holky má větší šanci, než čekat na náhodu.

   A co je to za otázku proboha? Myslíš, že každá, kterou oslovíš pozvání přijme? Samozřejmě že ne. Článek je především o tom, jak na chvilku odlákat slečnu stranou, protože když bys ji zval přímo ve spolenosti její kamarádky, neúspěch je mnohem jistější, protože zvláště na středních školách proti tobě hraje její společenské postavení. Pokud je vysoké a tvoje nízké, nepřijme to prostě z principu, že by si o ní její kamarádka mohla myslet něco špatného.

   Ohodnocení jednotlivých "strategií" je správné. Když neuvažuju SMSkovou variantu, která je zoufalá, tak je jasné, kdy máš větší šanci. Když jí za zády nestojí společenské postavení, ale je tam jen sama za sebe.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora RaShCZ

    Nemyslím si, že strategie SMS je zoufalá. V určitých situacích se dokonce může jevit jako nejlepší. Jinak bych jí neuváděl.

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora History

     V jakém případě bys ji použil, když dotyčnou potkáváš? Nejspíš v případě, že bys měl strach z jejích kamarádek? [S03]

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora RaShCZ

      Já bych jí už teď nepoužil. Ale někdo mladší ze střední školy, který neumí dominantně vystupovat před kamarádkou a je mu hodně blbý jít do třídy dotyčné dívky, jí může použít. Určitě je to lepší, než kdyby neudělal nic, nebo se pokusil něco předstírat a akorát by to před dotyčnou zkazil.

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re:
       od autora History

       To už je lepší ten facebook. Nemusíš tam psát "s pozdravem Pepa z depa, kterýho potkáváš tam a tam", ale podle fotky tě bud pozná nebo ne. Taky nemusíš shánět její číslo, o který si nakonec budeš muset říct nějaké její kamarádce a nebo zkoušet, který ze spolužáků ho náhodou má.

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re:
        od autora RaShCZ

        Ne, to určitě ne. A hned z několika důvodů:

        1) Tvým úkolem je s ní sejít pomocí té SMS, ne si s ní dopisovat přes FB.

        2) Spousta holek si tě nepřidá, když tě pořádně nezná, a ty se pak zbytečně stavíš do nevýhodný pozice.

        3) Víš, proč má na FB složku přátelé a nikoli "potenciální partneři"?

        Reaguj na tento komentář
"Strašně se mi líbíš"
 od autora Petr

  Ahoj, pěkný článek, ale moc mi nesedí to "Strašně se mi líbíš". Ty bys to použil (Rash)? Já teda ne. Jen, že je daleko více variant jak to říct jinak a ty uvedeš do článku zrovna tuto variantu. Připadá mi to takový divný, hned říct strašně se mi líbíš, může to být sice pravda, ale hned bych jí to rozhodně neřekl, zvolil bych něco mírnéjšího stylu: "Jseš celkem pěkná holka...zbytek stejnej". Už jen to, že bys to hned řekl tak nesouhlasí se spoustou ostatních článků zde na webu. Díky za odpověď, Petr

  Btw. nemůžu se dočkat knížky, v pondělí ji mám :-)

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Nejenom, že bych to použil, já to dokonce s úspěchem používám. [S04] Když jí to takhle řekneš, tak to má hned několik výhod.

   1) Holka ví, že ti nedělá problém vyslovit svůj názor, tzn. na nic si před ní nehraješ a jsi dostatečně sebevědomý na to jí to říct do očí.

   2) Ty jí nelichotíš, ale říkáš jí svůj názor na ni. Holka si o sobě může myslet, že je ošklivá, a kdybys jí řekl: "Seš celkem pěkná holka", akorát si pomyslí, že si z ní děláš legraci. Oproti tomu, když se líbí tobě, má to pouze velmi omezený vztah k tomu, jak se vnímá ona sama.

   3) Tím: "Strašně se mi líbíš", sám holce zdůvodňuješ, proč si jí vlastně oslovil.

   Doufám, že se ti kniha bude líbit. [S07]

   Reaguj na tento komentář
Mám podobnou situaci.
 od autora Petr

  Škoda, že první květen nevyšel na pondělí :(
  Jinak mám podobný problém.

  Strašně se mi líbí holka která chodí na střední do prváku. Poprvé jsem jí viděl když jsem se svým kámošem a její kamrádkou hráli proti sobě stolní fotbálek. Od té doby už uplynul nějaký ten čas (půl roku) a stále na ní musím myslet. Vždycky když projdu kolem její třídy která je hned vedle naší a dotyčná tam je tak se na sebe podíváme. Jenže to by nesmělo mít háček podbnému který je popisován zde v článku.

  Na chodbě je vždy s kamarádkou a nebo (problém!) s vždy stejným klukem. Vždycky si jenom povídaj, ale opravdu nevím jestli má cenu o něco se pokoušet.Může to být její příbuzný nebo prostě jen kamrád na povídaní...nevím. Já jsem z třetího ročníku. Co myslíte? Pokoušeli byste se o něco? Říkám si, že bych mohl použít něco z tohoto článku....variantu 1.... Díky za případnou radu :)

  Reaguj na tento komentář
  Re: Mám podobnou situaci.
   od autora RaShCZ

   Hehe, ten kluk po ní pravděpodobně jde, ale nemá odvahu na to jí někam pozvat. Zkus variantu jedna, ale dřív, než ti jí vyfoukne.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: Mám podobnou situaci.
    od autora gi

    Mám stejnej problém, naprosto vlastně :D Jen o to horší, že vim že má kluka, to přímo mně problém nedělá jen nevim do jaký míry mám omezit právě to: ,,Strašně se mi líbíš'' To bych pak asi neukecal ani na ,,Ja nežárlim''... BTW moc povedená knížka [S03]

    Reaguj na tento komentář