Jak se vypařit, když se rande nedaří?

Vybrat na rande správné šaty, rtěnku, vůni, ale třeba i kalhotky, kdyby to nabralo rychlý spád, to je věda. A každá žena to moc dobře ví. Jenže tyto přípravy mohou být často i zbytečné. To hlavně v případech, kdy zjistíte, že ještě donedávna docela perspektivní samec je ve skutečnosti totální blbec a vy s ním už nechcete trávit ani minutu.

A taky nemusíte. Klidně můžete odejít. Dokonce to můžete udělat tak, abyste neranila jeho city. Není potřeba utíkat skrze okénko na záchodě. Jsou i lepší způsoby.

Preventivní opatření: nemáte moc času

První rande je vždycky risk, hlavně když dotyčného skoro neznáte. Proto je vhodné se hned ze začátku omluvit s tím, že na něj máte jen slabou půlhodinku. Můžete se vymluvit třeba na pracovní záležitosti.

Tohle je velice šikovný způsob, jak se vysmeknout z háčku a přitom nic extra nevymýšlet. A skvělé na tom je, že pokud vás muž skutečně zaujme a okouzlí, klidně s ním můžete zůstat déle. Stačí si jen na chvíli odskočit a dělat, že telefonujete. Jemu pak řeknete, že se vám podařil naléhavou schůzku přesunout na jiný termín.

Nechte se odvolat kamarádkou

Předem si můžete připravit i jinou chytrou fintu. Řekněte kamarádce, ať vám zavolá v určenou hodinu. Když se rande nebude dařit přesně podle vašich představ, můžete se pak vymluvit na cokoliv a odejít.

Když vše půjde tak jak má, tak prostě volala jen kamarádka, která chtěla znát rodinný recept na bábovku.

Řekněte mu, že hledáte jen přátelství

Velice efektivní metodou, jak muže odradit a v nejlepším možném případě zcela vypudit je říct mu při prvních náznacích fyzického kontaktu, že hledáte jen kamaráda. Máte po těžkém rozchodu a ještě se z toho vzpamatováváte.

Tím ho jisto jistě odpálkujete mimo oblast, kde zrovna randíte. Muži totiž nechodí se ženami na schůzky, aby si hledali kamarádky.

Vytvoření nouzového plánu

Mít vždy připravený nouzový plán může být klíčové. Můžete si například nastavit alarm na telefonu, který vám poskytne dokonalou výmluvu k odchodu. Alarm může předstírat důležitý telefonát nebo připomenutí události, kterou „nemůžete promeškat“. Tento plán může být užitečný zejména v situacích, kdy se cítíte nepříjemně a potřebujete rychlý únik.

Zaměření na osobní pohodu

Je důležité si uvědomit, že vaše pohoda a bezpečí jsou na prvním místě. Pokud se cítíte v jakékoli situaci nepříjemně, je zcela v pořádku to otevřeně říct. Můžete prostě vysvětlit, že se necítíte dobře, nebo že toto setkání není přesně to, co jste očekávali. Upřímnost může být někdy nejjednodušší cestou.

Vyhnout se konkrétním plánům

Když se domlouváte na schůzce, vyhněte se tvorbě konkrétních plánů nebo rezervací, které by vás mohly zavázat k delšímu setkání. Místo toho zvolte neformální aktivity, jako je procházka v parku nebo návštěva kavárny, kde můžete kdykoli odejít, pokud se setkání nebude ubírat správným směrem. Tím si zachováte flexibilitu a možnost snadno a rychle odejít.

Komentáře