Svadeni.cz | Přitažlivé a odpudivé síly | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Přitažlivé a odpudivé síly

Když se do někoho zamilujeme, chtěli bychom s ním být pořád. Cítíme k němu velmi intenzivní přitažlivé síly. Ovšem postupem času se začne objevovat i protipól ve formě odpudivých sil. Tyto síly se však vzájemně nevyrušují. Nelze jednu zrušit tou druhou.

Zamilovali jste se do ženy a ona vám vaše city opětovala. Vzájemné přitažlivé síly vás svedly k sobě. Za nějaký čas se k sobě nastěhujete. Postupně se však začínají objevovat i odpudivé síly. Zjistíte, že byste vlastně chtěli mít volnější vztah a sestěhování nebyl dobrý nápad. Přitažlivost se kamsi ztrácí a vás štve úplně vše. Vaše partnerka tráví příliš mnoho času před zrcadlem, příliš často uklízí, divně se směje. Po nějaké době to již nevydržíte a odstěhujete. A ejhle, najednou se vám po ní začne stýskat a chcete se vrátit…

Takový průběh má mnoho partnerských vztahů. Může za to fakt, že si partneři neuvědomují síly, které na ně působí.

Charakteristika přitažlivých sil

Laicky řečeno, přitažlivé síly nás přitahují k našemu partnerovi. Jsou to síly působící dlouze a na velkou vzdálenost. Když svoji partnerku tři měsíce neuvidíte, při setkání najednou pocítíte téměř stejné přitažlivé síly, jako kdyby nedošlo k žádnému odloučení.

Přitažlivé síly se snaží snížit vzdálenost mezi námi a naší partnerkou. Přitažlivé síly jsou důvodem, proč spolu dva lidé nejdříve chodí, poté se k sobě nastěhují, vezmou se, mají spolu dítě. Každý z těchto kroků podnikáme kvůli přitažlivým silám. Nevadí nám, že při každém kroku ztratíme část osobní svobody. Náš zisk je zkrátka větší.

Charakteristika odpudivých sil

Odpudivé síly partnera „odpuzují“. Jde v podstatě o zvyšování vzájemné vzdálenosti, kdy se snažíme nabýt více osobní svobody. Na rozdíl od přitažlivých sil působí odpudivé síly intenzivněji, avšak kratší dobu a na menší vzdálenost.

Všimněme si, že přitažlivost způsobuje postupné snižování vzdálenosti. Odpudivé síly se oproti tomu hromadí, až jednoho dne vyvolají prudké zvýšení vzdálenosti, chcete-li rozchod.

Milovat či nenávidět?

Vzájemné působení

Přitažlivé i odpudivé síly mění svoji intenzitu i na základě našeho momentálního psychického vztahu, vyčerpanosti, spokojenosti… Každý z nás to na sobě může pozorovat. Pokud se nám nedaří v práci, jsme více nespokojení i ve vztahu. Naopak, jsme-li v práci uznávaní, najednou vidíme vše mnohem lépe.

Důležitý je fakt, že přitažlivé i odpudivé se navzájem neruší, ale působí zároveň. Odpudivé síly mohou pouze na čas přitažlivé síly přehlušit, nikdy je však nezruší. Pokud nás tedy partnerka stále velmi štve, není to tím, že bychom ji nenáviděli. Milujeme ji a nenávidíme zároveň. Toto je krásně vidět i na chování nespokojených lidí, kteří se nemohou rozhodnout, zda se mají s partnerem rozejít nebo ne.

Pokud nakonec k rozchodu dojde, vyvstává problém. Jak jsem již zmínil výše, odpudivé síly jsou intenzivní, ale krátkodobé. Jakmile se člověk, který vyvolal rozchod, dostane mimo dosah partnera, uvědomí si, že ho stále miluje. Může se ihned pokusit o návrat nebo se také může pokusit celou věc přejít a pokračovat v rozchodu.

Proti možnosti návratu se chtějí někteří lidé „pojistit“, a proto se snaží vztah ukončit výbuchem nenávisti. Můžou partnerovi vyházet věci z okna, změnit mu všechna internetová hesla, propíchat pneumatiky u auta... Cíl těchto schválností – tedy vyvolání nenávisti v poškozeném partnerovi – se samozřejmě kvůli charakteru odpudivých sil nepodaří.

Jak poznáme, jaké síly u ní převažují

Existuje jednoduchý způsob, kterým zjistíte, zda u vaší partnerky převažují přitažlivé či odpudivé síly k vám. Převažují-li přitažlivé síly, žena se vás snaží často vidět nebo alespoň kontaktovat, spí s vámi a chce být ujišťována o vaší lásce.

Naopak, pokud převažují negativní síly, padá téměř každý váš rozhovor do hádky. Nedokážete v podstatě mezi sebou klidně komunikovat. Nemá potřebu s vámi trávit čas, je často pryč. Pokud s vámi bydlí, tak utrácí mnoho peněz, aby následně měla výčitky.

Zrušení sil

Přitažlivé ani odpudivé síly se zrušit nedají. Lze je pouze postupně utlumit. Jestliže se tedy s partnerkou hádáte a máte pocit, že vás na ni vše štve, dejte si pauzu a odjeďte na týden na dovolenou. Pokud šlo pouze o momentální stav a váš vztah je jinak zdravý, bude se vám po partnerce stýskat.

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  hitch
  Pomohou vám feromony?
  Někteří muži používající naše feromony říkají, že se k nim ženy začaly chovat viditelně příjemněji. Jiní naopak cítí pouze velmi malou či dokonce žádnou změnu v chování žen. Tyto ...

  Zralá osobnost
  Uvažujeme-li o trvalém vztahu, měli bychom vědět, nakolik je naše partnerka vyzrálá. Pár nezralých osobností totiž časem skončí v hádkách a vzájemných urážkách. Máte raději ...

80%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 6 (poslední ze dne 27. 4. 2009 9:55:21)
posledni komentare  "Přitažlivé a odpudivé síly"
harmonie sil Kouzelníček 24.04.2009 12:17
Killer 24.04.2009 21:21
Re: 24.04.2009 21:54
Re: Re: Killer 24.04.2009 23:09
Typo? StaNov 27.04.2009 09:13
Re: Typo? 27.04.2009 09:55
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak