Svadeni.cz | Sbalíš ji napoprvé? | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Sbalíš ji napoprvé?

Všimnete si pěkné dívky v klubu a rozhodnete se ji oslovit. Každý z mužů už to jistě nejednou udělal. Možná to skončilo odmítnutím, získáním telefonního čísla nebo společně strávenou nocí. Napadlo Vás ale, jak by se situace asi dál vyvíjela, pokud byste některé věci udělali jinak? V běžném životě můžete jen spekulovat, interaktivní film Interande Vám dá možnost vrátit se zpět v čase a Vaše rozhodnutí pozměnit. A nebo snad sympatickou brunetku Danu sbalíte hned napoprvé?

Unikátní interaktivní film Interande si pustíte ve svém prohlížeči a klikáním po obrazovce postupně rozhodujete, jak bude dál pokračovat. Hlavním hrdinou je mladý muž, který přišel do baru s jistým cílem - sbalit dívku. Nedělá to viditelně poprvé a jakmile se na scéně objeví „fešná teta“ Dana, jak pohlednou mladou brunetku pohotově označil jeho přítel barman, je pro něj jasnou volbou. Záleží jen na Vás, zda jeho snaha skončí happy endem, nebo dostane košem.

Film, který trochu připomíná hru, najdete na www.interaktivnifilm.cz a zabere Vám zhruba 15 minut. Tedy pokud uspějete hned napoprvé. Když jsem na stránky zavítal, netušil jsem, že tu strávím podobný čas jako u běžného filmu. Barbora Mudrová v roli Dany působí opravdu atraktivně, a zvědavost, jak na který podnět bude reagovat, byla zkrátka silnější. Interande je podle mě kvalitně natočený film s dobrým hudebním pozadím. Postavy Dany, barmana a hrdinova přítele Fildy, si člověk zapamatuje, naopak na dotěrnou expřítelkyni s kulometem v puse by zřejmě raději zapomněl. Ač máte možnost o jednání hlavního hrdiny do jisté míry rozhodovat, často Vás svérázným řešením situací překvapí.

Interande

Projekt Interande přichází s originální myšlenkou. „Interaktivní film jako takový není nic nového, shodou okolností vznikl v Česku, na konci 60. let," vysvětluje jeden z hlavních tvůrců příběhu a scénárista Pavel Gotthard. „V dnešní době je internet plný krátkých interaktivních filmů, kde se nic nestihne dít, a existují i dlouhé, kde se příběh pořád odvíjí lineárně až na pár možností volby. Ani jedno nám nepřipadlo úplně ideální. Rozhodli jsme se jít střední cestou, která to zkombinuje dohromady. Film bude přiměřeně dlouhý, třeba 15 minut jako Interande, a bude neustále plný interakcí. Takže divák nebude jenom pasivně přijímat film a potom se rozhodovat, jestli vpravo a nebo vlevo, ale neustále bude dělat rozhodnutí, která mají význam a která ho vedou příběhem dál. Takový film chyběl na českém internetu a v zásadě i na světovém, tak jsme se rozhodli, že tuhletu mezeru zaplníme."

Zajímavé je také financování projektu. „Film vznikal v podstatě za finančního přispění užšího tvůrčího týmu," vysvětluje Pavel Gotthard. „Protože jsme neměli žádného velkého sponzora, tak jsme většinu nákladů hradili z vlastní kapsy. Celý štáb i herci se tak projektu účastnili jen za reference. Kdyby všichni dostali zaplaceno, kolik je běžné, tak by cena filmu byla zhruba 1,5 milionu."

Schůzku v klubu jako hlavní téma filmu tvůrci zvolili, protože chtěli, aby jejich první interaktivní film byl zajímavý pro všechny diváky. „Každý někdy byl na rande, usiloval o někoho, ať už kluk o dívku nebo dívka o chlapce," říká Pavel. „Je to něco, čemu každý porozumí a film je tak dostupný skutečně všem." I proto jsou počáteční scény z klubu poměrně všední. „Kdyby tam ten hrdina přišel a začal by nějakou replikou z jiného světa, tak by se s tím lidi neztotožnili," objasňuje scénárista. „Nevěděli by, co to je za člověka a proč mluví tak divně, jak mluví."

Film obsahuje i vzkaz tvůrců pro nesmělé mladé muže. „V první části hlavní hrdina prožívá stereotypní situace," přibližuje Pavel, „je v baru, zve holku na pití, tancuje s ní, povídá si a zažívá věci, které holka čeká, že se budou v baru dít. Naopak v druhé polovině filmu jsou věci spontánní - jdou sami městem, kupují si pizzu a zažívají různé náhodné věci. Při tom se k sobě dostávají blíž, protože - a to je poselství našeho filmu - romantika není v tom, že si člověk přichystá nějakou věc, kterou teďka předvede, nebo v nějaké hlášce, v nějaké technice, romantika je v tom, že dva lidé spolu zažívají něco spontánního a jsou k sobě upřímní a na nic si nehrajou. Není důležité si něco nachystat, ale něco prožít."

Interande

Rozhodnutí diváka v průběhu filmu jsou bodována a na konci pak zjistí, zda u mladé dívky Dany uspěl. Kromě toho se zobrazí i procentuální skóre. „Systém bodování dělal autor celého konceptu a designer Matouš Ježek," říká k tomu Pavel. „Některé volby jsou lepší, některé horší a v některých situacích je to zhruba rovnocenné. Konkrétní systém, co je jak bodováno, bychom nechtěli prozrazovat, protože bychom tím spoustě lidí zkazili překvapení. Ale s trochou empatie a pozorování reakcí té herečky se dá snadno přijít na to, co se jí líbí a co se jí nelíbí a podle toho hru hrát tak, aby se člověk dostal k pozitivnímu konci."

Interande se připravovalo zhruba 2 roky, z toho samotné natáčení zabralo 5 měsíců. „Na to, jak to byl velký projekt a kolik lidí se na něm podílelo, film vznikl naprosto hladce," pochvaluje si Pavel. Noční natáčení v Brně neušlo pozornosti městské policie, přeci jen scény jako přelézání zdi mohly nezasvěcenému oku připadat pochybné. Žádné problémy se ale nekonaly. „Přišli se podívat, jestli nejsme nějací lupiči, co tam někde loupí výlohu nebo tak," popisuje Pavel Gotthard. „Když viděli, že jsme filmaři, zasalutovali a odjeli."

V budoucnu by Pavel Gotthard rád v psaní interaktivních filmů pokračoval a to se stejnými lidmi. „Ten tým, který máme, je skvělý,a já v něm hodlám zůstat a dál psát interaktivní filmy. Myslím si totiž, že to je věc, která dává smysl, že se tohleto odvětví bude rozvíjet a je velké dobrodružství být u toho. Teď o víkendu máme schůzku o dalším projektu, takže už jsou věci v přípravě a celý vlak jede dál,“ libuje si Pavel.

Film si můžete zahrát na www.interaktivnifilm.cz.

Související články...

    eivind
    Report z SD Konference
    O víkendu 18. - 19. dubna proběhla v našich poměrech dosud nevídaná akce pod názvem Czech Social Dynamics Conference 2009. Kdybych měl říct ve zkratce, jaké to bylo, řekl bych jen: WOW!!! Kdo tam byl, jistě potvrdí, že to bylo velmi ...

    Exkluzivně: Report z pražského ...
    V pátek 4.5. jsme vyrazili na pražský Majáles omrknout kapely, ale také tamější návštěvnice. Kromě fotek přinášíme také originální rozhovor s Tomášem Klusem na téma ...

87%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 12 (poslední ze dne 27. 10. 2012 13:29:53)
posledni komentare  "Sbalíš ji napoprvé?"
Majco 17.07.2012 14:31
Re: Hudler 17.07.2012 16:59
JMT 17.07.2012 21:31
kraa 18.07.2012 07:07
Kus 19.07.2012 14:15
Někdy příliš omezené odpovědi Dada00007 22.07.2012 13:34
johny 28.07.2012 12:20
Správné řešení Anonym 16.08.2012 05:02
Re: Správné řešení 20.08.2012 22:09
Re: Správné řešení Tom 22.08.2012 19:03
Dawe987 27.10.2012 08:12
Re: 27.10.2012 13:29
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak