Svadeni.cz | Polyamorie - fungující vztah dvou a více lidí | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Polyamorie - fungující vztah dvou a více lidí

Jistě se již každý z nás v životě setkal s obtížnou situací ve vztahu, kdy se rozhodoval mezi dvěma potenciálními partnery, které měl rád nastejno. Jaké jsou výhody a nevýhody polyamorie?

Definice polyamorie

Nejdříve ze všeho objasním, co vlastně termín „polyamorie“ znamená.
Je to milostný a láskyplný vztah více než dvou lidí zároveň. Základem polyamorního vztahu je upřímnost, důvěra, otevřenost a tolerance. A právě tyto faktory odlišují polyamorii od nevěry. Polyamorie neznamená „volný vztah“ nebo „přátelství s výhodami“. V polyamorickém vztahu existují určitá předem stanovená pravidla, a nejde v něm ani zdaleka jen o sex.
 
Příklady polyamorních vztahů:
 • Muž + dvě ženy
 • Žena + dva muži
 • Pár + pár
 • Dva páry + jednotlive
 •  atd...
 

Jak funguje polyamorie?

Jsem přesvědčená, že lidé nejsou monogamní tvorové, a za život mohou potkat více kompatibilních potenciálních partnerů. Zamilováváme se i ve fungujících vztazích. A jak jsem již zmínila výše, základem polyamorního vztahu je důvěra a otevřenost všech zúčastněných. Všichni o sobě navzájem vědí, a respektují své touhy. Každý z partnerů má nárok a právo zamilovat se do někoho jiného, a stejně tak ostatní spoluúčastníci vztahu mají právo o tom vědět. Zamlčování a lhaní se s polyamorií v žádném případě neslučuje. 
 
Můžeme milovat svého partnera, se všemi jeho klady a zápory, ale v názorech a zájmech se můžeme rozcházet. Mohou nás proto přitahovat lidé, kteří jsou v těchto směrech stejní jako my, avšak na druhou stranu společné soužití by nám s nimi nefungovalo. Díky polyamorii se dají všechny tyto faktory skloubit dohromady. To, co nám není schopen nebo ochoten dávat jeden partner, nám s radostí a přirozeností dá ten druhý.
 
V každém novém polyamorním vztahu je důležité si hned od počátku ujasnit, co vlastně chceme. Např.: V případě, že žena stojí o polyamorní vztah s jiným párem, měla by si s oběma partnery promluvit, a sdělit jim svá očekávání. Například zda-li hodlá v budoucnu do tohoto vztahu přivést někoho dalšího, nebo jestli má zájem scházet se intimně s oběma partnery, nebo pouze s jedním z nich. 
 
V neposlední řadě je na místě hned zpočátku zmínit svou sexuální orientaci a stanovit si určitá pravidla, které budou všichni zúčastnění dodržovat. V případě, že některý z nich poruší pravidlo např. tím, že se vyspí s cizím člověkem, o kterém jeho partneři nevědí, bude se jednat o regulérní podvádění.
 

Žárlivost a méněcennost

Právě otevřenost a důvěra má za účel tyto negativní pocity eliminovat. V polyamorním vztahu platí, že žádný z partnerů není méně důležitý, než ti ostatní. Každý je svým způsobem unikátní, a je milován stejnou měrou, jako každý jiný účastník vztahu. Tomu by měla odpovídat i míra pozornosti ke každému z nich. 
 
Takto se zamezí podezíravosti a žárlení: Kdykoliv se jedem z partnerů zeptá na zážitky s jedním z jiných, dotyčný se mu rád a bez okolků svěří. Lidé v polyamorním vztahu spolu mluví o všem. Naprostým základem je otevřená komunikace mezi účastníky vztahu.
 
Nevraživost a odmítavý postoj nemají v polyamorním vztahu co dělat. Právě naopak – lidé mají radost a jsou šťastní za svého partnera, který prožívá něco krásného, a zároveň jeho štěstí prožívají s ním. Přejí mu lásku, zamilovanost a vzrušení, a tyto city s ním sdílí. 
Žárlení není důkazem lásky. Je pouze odrazem našich obav ze ztráty partera, a nízkého sebevědomí. Starosti o náklonnost milované osoby jsou v pořádku, pokud je neprojevujeme hysterickými scénami a v afektu. V polyamorickém vztahu však takovéto faktory hrají jen povrchní roli. Všichni zúčastnění dobře vědí, že to důležité v citech nemá s takovýmto pošťuchováním co dočinění – důvěřují si.
 
Když už žárlíme, je třeba si položit otázku: Proč vlastně žárlím? A pravdivě si na ni odpovědět. Zamyslet se nad celou věcí, a každému n
negativnímu pocitu přiřadit konkrétní význam a pojmenování.
 
Poté je opět více než na místě o těchto pocitech s partnery mluvit. Svěřit se jim o svém trápení, ale zároveň se připravit i na odpovědi, které nám nemusejí být úplně příjemné. Hlavní je pojmenovat svůj strach nebo obavu, dále faktory, které ji spouští, a následně si o tom všem promluvit a společně dojít k nějakému rozřešení. Dalším krokem je přesvědčit sebe sama, že ani situace vyvolávající ve vás žárlivost, neohrozí vztah s vaším partnerem. 
 

Respekt a srovnávání se

Neméně důležité je respektovat partnerova rozhodnutí. V případě, že nám partner přizná, že mu jeden z jeho dalších partnerů perfektně sedí a vyhovuje v trávení volného času, měli bychom toto přiznání ocenit a přijmout bez okolků – a zároveň respektovat jeho pocity a potřeby.
 
Nevidím žádný smysl ve srovnávání se s ostatními lidmi. Každý člověk je unikátní osobnost, každý z nás má své hodnoty a oplývá určitými výjimečnostmi. Je třeba si uvědomit, že kdyby s námi náš partner být nechtěl, nic ho u nás nedrží. Fakt, že s námi tráví čas a užívá si to, je více než dostatečným důkazem, že jsme pro dotyčného důležití. A pokud se mu od některého z jiných partnerů dostává něčeho, co my nejsme schopni, nebo ochotni mu dopřát, není na tom nic špatného.
 

Budování seběvědomí

Zvýšení vlastního sebevědomí vám může značně pomoci ve srovnávání s některými pocity v polyamorním vztahu. Začněte si vážit sebe sama a buďte šťastní – ať už s partnerem, nebo bez něho. Dělejte věci, které vás baví. Pochvalte se, když se vám povede něco významného. Odměňujte se za své úspěchy a realizujte se. Radujte se z každé drobnosti, která vás v životě potká, a nenechte si vymluvit své sny, naopak - jděte za nimi.
 

Na závěr

Polyamorní vztah je neobvyklou, ale tolerantní, a dá se říci i bohatší alternativou regulérního vztahu. Nefunguje na bázi „Nechci vědět, kam jdeš, a co děláš“, právě naopak. Pokud chceme, aby takovýto správně vztah fungoval, láska mezi více lidmi by měla oplývat otevřeností, důvěrou a přátelstvím. O citech a aktivitách mezi jednotlivými účastníky je potřeba otevřeně komunikovat. Velikým přínosem může být i trávení společného času mezi zúčastněnými. Jedině tímto způsobem může váš vztah fungovat v harmonii, a zároveň být přínosem pro každého z partnerů. 
 
A nakonec, zde je výborná stránka, zabývající se polyamorií:
 
http://polyamory.eleferno.cz/index.php
 
Najdete tu mnoho užitečných informací a rad, týkajících se polyamorních vztahů. 
Související články...

  reklama
  Feromony vám zaručí úspěch nejen u ...
  Víte, že existují parfémy, díky kterým po vás ženy budou doslova šílet? Mnozí muži už je běžně používají a ostatní na jejich úspěch jen zírají s otevřenou pusou. Feromony mají ...

  rpetry
  Milostná aromaterapie
  Vytvořte si doma královskou atmosféru, takovou, při které oba budete mít pocit, že jste vstoupili do pokoje orientální princezny a věci nadcházející jsou tak tajemné a vzrušující…

  Povídej, aneb erotický dialog
   Erotický dialog? Co to je? A nač? A proč? Důležité jsou přece skutky, ne slova. Omyl!  

68%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 5 (poslední ze dne 3. 12. 2014 13:38:36)
posledni komentare  "Polyamorie - fungující vztah dvou a více lidí"
Killer 22.06.2013 11:00
Re: nubligo 23.06.2013 17:31
nubligo 23.06.2013 18:32
Re: ax 23.06.2013 20:47
Já tak žiju koala 03.12.2014 13:38
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak