Svadeni.cz | Nereálná očekávání | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Nereálná očekávání

Každý z nás od vztahu něco očekává. Problém nastává v momentě, kdy jsou vaše očekávání jednoduše nereálná. Tento rozpor pak v člověku živí pocit nespokojenosti se současným vztahem a s vlastním životem.

Ať žijí romantické komedie se šťastným koncem. Psychologové z Heriot Watt University v Edinburgu zjistili, že fanoušci romantických komedií se šťastným koncem neumí efektivně vést vztah. Mají problémy s partnerem komunikovat a řešit s ním spory. Dle jejich očekávání musí partner naprosto přesně vědět, na co myslí, co cítí. K partnerskému vztahu není potřeba žádné úsilí. Vše přijde jednoduše samo.

Tento rozpor mezi reálným životem a hollywoodskými „slaďáky“ mě donutil k zamyšlení nad tím, co od vztahu lidé očekávají. Jsou jejich představy realistické alespoň do té míry, aby s nimi bylo možno vést dlouhodobý vztah?

Jak to vidíte vy?

Zkuste se zamyslet nad tím, jak si představujete svůj dlouhodobý vztah s partnerkou či partnerem. Pokud jste zažili větší počet krátkodobých vztahů a ty dlouhodobé ne a ne přijít (přestože je chcete), pravděpodobně bude někde problém. Mluvil jsem s lidmi, kteří mají s vedením dlouhodobých vztahů problémy, a jako největší překážku většinou uváděli neochotu partnera změnit se.

Zajímavý důvod, že? Chci po partnerovi, aby se změnil, ale sám neudělám nic. Partnerství není o tom někoho přizpůsobovat, je o vzájemných kompromisech. Jestliže od partnera očekáváte, že se kvůli vám změní nebo se po měsíci vztahu přestěhuje stovky kilometrů daleko, jde o nerealistické očekávání.

Stejně nerealistické je očekávání, že jeden z partnerů bude celý život vydělávat peníze a živit rodinu, zatímco druhý partner bude doma. Představa je to skutečně pěkná, avšak její realizace značně pokulhává, neboť vede k jednostranné závislosti partnerů.

Některé ženy jsou zkrátka ďáblice.

Jak to vidí partner?

Abyste se předem vyhnuli případným hádkám, doporučuji se vyptávat partnera již při samotném rande na některé otázky, které vám pomohou odkrýt jeho osobnost. Kromě toho, že poznáte, zda nemá sklon k nerealistickým očekáváním, také budete mít další téma ke konverzaci.

Dejme tomu, že jsme na rande se ženou. Základní otázka ke zjištění očekávání bude: „Na jaké filmy se ráda díváš?“ Když odpoví, že romantické komedie, ptejte se jí proč. Cílem je zjistit, zda se romantické komedie považuje za pohádku nebo za něco, co by mělo být i ve skutečnosti.

Další dotaz by měl směřovat na předchozí vztahy. Nejenom proto, abyste zjistili, zda již má za sebou vážnou známost, ale také proto, abyste odhalili případnou vazbu na minulého partnera. S ženou, která nemá uzavřen předchozí vztah, nemůžete vést šťastný dlouhodobý vztah i kdybyste se snažili sebevíc.

Následná otázka směřuje na rodinu – z jaké rodiny pochází (úplná - neúplná, řádná - problémová), zdali má sourozence (je nejmladší, uprostřed, nejstarší). To vše vypovídá o její osobnosti a o jejích očekáváních. O sourozencích se stručně a zjednodušeně zmíním. Je-li dívka nejmladší, bude chtít mít vše a bude mírně rozmazlená (jak není po jejím, je zle). Je-li uprostřed, bude se snažit získávat si vaši pozornost (nenáročná na vztah) a je-li nejstarší, bude hodně soběstačná a autoritářská (povede domácnost). Pokud je dívka jedináček, bude to podobné, jako když je nejmladší. O rodinné výchově již vypovídá článek „Jak nás ovlivňuje výchova?

Poslední otázku, která vám napoví nejvíce, jestli žena má pro vztah nerealistická očekávání, doporučuji pokládat, až když spolu jste delší dobu (např. měsíc). Řekněte jí, ať vám popíše svůj ideální vztah. Při výkladu se soustřeďte především na pozadí její výpovědi, např. zda pořád říká „já“, zda bere partnera jako rovnocenného, jak chápe hádku atd.

Jak jsem již zmínil výše, není důvod k panice, když její představy budou poněkud nereálné. Verbální komunikace je značně nedokonalá a zkreslující, takže jste jí mohli pochopit jinak, než původně zamýšlela. Když se vám na její výpovědi nebude něco zdát, řekněte jí, ať to upřesní. Dopodrobna to ale nerozebírejte, nebylo by jí to příjemné.

Pokud se u ženy vyskytují nerealistická očekávání, a vy opravdu nemáte chuť tato očekávání plnit, zvažte, zda vám tato žena stojí za vaše úsilí. Pokud s ní budete mít dlouhodobý vztah, s vysokou pravděpodobností skončí prudkými hádkami a následným rozchodem.
Související články...

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  Jak nás ovlivňuje výchova?
  Znáte ty kluky, kterým nedělá absolutně žádný problém bavit se s dívkami? Nebo naopak ty, které se dívkám vyhýbají jako čert kříži? Víte, čím to je? Výchovou v dětství.

  Zralá osobnost
  Uvažujeme-li o trvalém vztahu, měli bychom vědět, nakolik je naše partnerka vyzrálá. Pár nezralých osobností totiž časem skončí v hádkách a vzájemných urážkách. Máte raději ...

86%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 6 (poslední ze dne 14. 4. 2009 18:24:36)
posledni komentare  "Nereálná očekávání"
Lvíče 13.04.2009 07:57
Re: 13.04.2009 12:20
Re: Re: Master 13.04.2009 23:03
Re: Re: Re: viola 14.04.2009 10:32
Re: Re: Re: Re: 14.04.2009 12:15
Re: Re: Re: Re: Re: viola 14.04.2009 18:24
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak