Svadeni.cz | Prokletí vaší rodiny | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Prokletí vaší rodiny

Naše primární rodina do značné míry určuje, jak způsobem se budeme v životě chovat a prožívat svůj každodenní život. Nicméně kromě základních návyků a spousty užitečných předpokladů se v rámci výchovy z našich rodičů přenesla do našeho prožívání spousta problémů a poruch. Má cenu je řešit?

Jistá rada praví, že chcete-li již dnes vědět, s kým budete za pár desítek let bydlet, tak se podívejte na svoji tchýni. Základ tohoto konstatování je bezesporu pravdivý. Genetické předpoklady a výchova do značné míry určují náš život. Co naopak rada zcela nezohledňuje je odlišnost sociálního prostředí (např. matka vaší přítelkyně určitě neměla v jejím věku k dispozici počítač s internetem) a individuální snahu jedince o změnu.

Jinak řečeno, psychické a fyzické vlastnosti a předpoklady našich rodičů značně určují náš budoucí život. Je to hluboce zakořeněný proces, který má zaručovat kontinuitu rodu. Problém spočívá v tom, že se kromě základních osobnostních rysů přenášejí i problémy a poruchy. Tedy například je pravděpodobné, že se potomkovi alergika v určitém věku projeví alergie. Horší je to ale s osobnostními rysy, kdy matka postižená hostilitou (zjednodušeně chorobná agresivita), s vysokou pravděpodobností předá tento osobnostní rys svým potomkům. A zcela analogicky je tomu i u dalších poruch jako deprese, fobie atd. Pokud podobný stav trvá několik generací, lze doslova hovořit o prokletí rodiny.

Stále probíhá diskuze o tom, do jaké míry jsou předpoklady k určitému chování a prožívání dány geneticky, a do jaké míry se na tom podílí naše výchova. Ať už je to jakkoli, s každou poruchou se dá něco dělat.

Prvním krokem k úspěšné úpravě sebe sama je odhalení nevyhovujících struktur osobnosti. Bohužel, z mé zkušenosti vyplývá, že sebevědomí většiny lidí nedovoluje připuštění jakékoli poruchy. Tím pádem je snaha marná. Lidé se často přizpůsobují nové situaci, ale odhalit hluboce zakořeněné nevyhovující struktury nedokážou.

Jsem prokletá!My na Svadeni.cz jsme na tom o něco lépe. Poměrně často vidím ve fóru dotazy na to, jak změnit tu a tu část osobnosti, nejčastěji asi „jak nebýt hodný kluk“ či „jak se změnit z introverta na extroverta“. Jde o typické zástupce nevyhovujících struktur. Je skvělé, že tyto problémy odhalíme a chceme je řešit.

Pokud bychom tedy měli nějak definovat poruchu, tak je to něco, co nám brání lépe prožívat váš život. Tato porucha přitom často bývá součástí našich osobnostních rysů.

Druhým krokem k nápravě je vlastní řešení. Jde o běh na velmi dlouhou trať, změna nastane většinou až po alespoň půl roce cvičení, spíše později. Základní prostředek řešení je racionalizace a pak konkrétní postup.

Kdykoli mě někdo naštve, mám tendenci dávat to najevo všem ve svém okolí, i když ostatní za nic nemohou. Vadí mi to při styku s ostatními lidmi, jsem na ně bezdůvodně zlý a oni se pak ke mně chovají také nepřátelsky. Musím se naučit se svojí zlostí nakládat jinak.

Takto by mohla racionalizace vypadat. Poté je již třeba aplikovat konkrétní postup. Ten se liší podle toho, o jaký konkrétní problém se jedná. Některé jsme řešili či budeme řešit v seriálu Emoční inteligence, další naleznete v jiných článcích na našem webu.

Problémem je, že ne všechny nevyhovující struktury se nám podaří odstranit bez pomoci. Nejlepším terapeutem v tomto ohledu je stálá přítelkyně či přítel. Ve vztahu se totiž naplno projevují naše vztahy s rodiči včetně spousty prokletí, které jsme si odnesli z dětství. Můžete tak léčit obrovské množství neduhů – od strachu z výšek po nepřiměřené reakce v určitých situacích.

V neposlední řadě, pokud všechny vaše pokusy o nápravu selžou, se také může vaším terapeutem stát odborník na tuto oblast. Některé prožitky jsou zkrátka velmi hluboce zakořeněné a lze je pouze těžko odstranit.

V každém případě, vždy mějte na paměti, že daný problém odstraníte až po velmi dlouhé době poté, co překonáte váš obranný systém a ve vašem mozku se změní nervové dráhy (viz článek „Přeprogramujte své podvědomí“).

Když se pustíte do práce na sobě, nesnažte se změnit celou vaši osobnost, ale skutečně pouze ty části, které vám vadí ve vašem životě. Práce na sobě má totiž i jednu velkou nevýhodu. Pokud se skutečně budete snažit vytvořit ze sebe lepšího člověka bez spousty nevyhovujících struktur, časem zjistíte, jaké neskutečné množství osobnostních chyb mají lidé ve vašem okolí. Většina lidí na sobě nepracuje, včetně žen. Vybrat si pak takovou, která nebude trpět velkým množstvím poruch, a současně vás bude přitahovat, je pekelně těžké.

Související články...

  testovane
  Androvita: Silná ženská zbraň
  Zatímco muži se snaží balit, ženy používají vábničky, aby muže přilákaly. Jednou z takových ženských vábniček je vůně, s jejíž pomocí dokáže žena spolehlivě zaujmout. Když se do vůně navíc ...

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  Emoční inteligence (7) - Pouta
  Vyjádření našich emocí není vždy takové, jak bychom si je my či lidé okolo nás představovali. V některých situacích reagujeme zkrátka jinak, než se všeobecně sluší. Vadí nám to v ...

  Přeprogramujte své podvědomí
  Náš mozek zpracovává každou vteřinu neuvěřitelné množství informací. Drtivou většinu z těchto informací ale nevnímáme, probíhají automaticky. Tento mechanismus nám umožňuje řešit to, ...

88%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 8 (poslední ze dne 18. 4. 2011 7:28:29)
posledni komentare  "Prokletí vaší rodiny"
17.04.2011 09:46
Re: 17.04.2011 10:21
Re: Re: 17.04.2011 15:00
Re: Re: Re: 17.04.2011 15:52
Re: Re: Re: Re: 17.04.2011 16:24
Roubir 17.04.2011 22:03
Re: 17.04.2011 22:34
Re: Re: Roubir 18.04.2011 07:28
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak