Svadeni.cz | Řeč těla (4) - Poznejte lháře 2 | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Řeč těla (4) - Poznejte lháře 2

Minule jsme si ukázali, jak při lhaní pracuje mimika, tedy pohyby obličeje. U lhářů se však často vyskytují také specifická gesta, která nám sdělí, že dotyčný lže. Člověk, který není k zakrývání lži trénovaný, si tato gesta nedává do spojitosti se lží.

Existuje pět nejčastějších gest, které dělá člověk, když lže.

1. Ruka u úst či v ústech

Člověk, který má ruku u úst při mluvení, se snaží podvědomě zakrýt proud svých slov. Lži jsou špatné, proto by se neměly vypouštět ven, říká náš mozek. A ruka poslouchá.

Toto gesto má mnoho podob. Někdo může mít ústa přikrytá celou dlaní a mumlat do ní, jiný si přikryje ústa pouze jedním prstem a zbytkem ruky si drží bradu. Někteří lidé zatnou ruku v pěst, kterou si přikrývají ústa. Ženy si často dávají před ústa při lži ukazovák, jako kdyby chtěly udělat: „Pšššt.“

Lhář, který si je vědom významu tohoto gesta, ale neumí ho potlačit, se dostává do nezáviděníhodné situace. Když je ruka už na cestě před pusu, udělá poslední zoufalý čin – začne úmyslně kašlat. Celá situace pak vypadá, jako by si dotyčný dával ruku před ústa právě kvůli kašli. Proto zpozorněte, kdykoli toto někdo při proslovu udělá, aniž by byl viditelně nachlazený.

Pokud si člověk dá ruku před ústa v momentě, kdy hovoříte vy, má dotyčný dojem, že lžete nebo něco skrýváte. Možná by se k problému rád vyjádřil. Proto ho pobídněte, ať vám řekne svůj názor.

Ruka či prst v ústech má trochu odlišný význam než ruka před ústy. Dává-li si někdo prst do úst, je nervózní a chce se uklidnit. Stejně jako prst může posloužit cigareta či tužka.

2. Škrábání nosu

Škrábání nosu je sice jedním z hlavních znaků lháře, součastně to je ale také může být znak nejistoty, horečky, rýmy. Někoho může také nos jednoduše svědit, aniž by lhal. Proto je u tohoto gesta obzvláště důležité pozorovat souvislosti. Když si nejste jisti, proč se dotyčný na nose škrábal, řekněte mu, ať vám danou věc zopakuje a pozorujte jeho reakce. Vyhnete se tak riziku špatné interpretace.

Stejně jako u všech gest i zde platí, že ženy ho značně omezují. Mohou se nosu pouze jemně, téměř neznatelně dotknout.

Zajímavostí je, že nos lháře skutečně svědí. Při lhaní se totiž v mozku vylučují chemické látky, které spolu se zvýšeným krevním tlakem vyvolají zduření nosní sliznice. Říká se tomu Pinocchiův efekt. Někdo se holt musí pořád škrábat na nose, když děkuje za podporu.

Přistižen

3. Doteky kolem očí

Zatímco u žen může toto gesto nabývat pouze symbolických doteků pod okem, muži si zpravidla doslova třou oči.

Toto gesto je často doprovázeno přerušením očního kontaktu po celou dobu lži. Představte si člověka s brýlemi, který vám bude lhát. Pravděpodobně to bude vypadat tak, že si sundá brýle, promne si oči, jako kdyby byl unavený, a po lži si brýle opět nasadí.

Stejnou vypovídací hodnotu má těkání očima z jedné osoby na druhou. Pokud budete s wingmanem balit dívky v baru, a jedna se během věty: „Mám přítele“ několikrát přesune pohledem mezi vámi a wingmanem, přestože předtím se věnovala především vám, lže vám.

4. Doteky na uších

Doteky na uších jsou opět signálem, který může mít více interpretací. Když se někdo během rozhovoru začne dotýkat uší, škrábe se za uchem, hraje si s lalůčkem nebo si do ucha strká prst, pravděpodobně vám lže. U žen může mít toto gesto podobu dotýkání se náušnic.

Stejné gesto ale člověk dělá, pokud si nevěří nebo pokud se cítí v nebezpečí. Ohrožení od lhaní rozeznáte tak, že ohrožený člověk se bude ucha dotýkat i poté, co domluví.

Když se člověk dotýká uší v případě, že mluvíte vy, nelíbí se mu to, co říkáte, nebo s vámi nesouhlasí.

5. Šíje

Výše jsem zmínil, že lhaní vyvolává svědivý pocit na nose. Totéž platí i o šíji. Lháři mají tendenci podrbat se na šíji. Pokud je šíje přikrytá například límečkem košile, často si dotyčný za límeček tahá.

Stejně jako u uší platí i dvě další interpretace. Škrábání šíje může být tedy rovněž projevem nervozity či nesouhlasu. U mužů může jít rovněž o znak vzteku.

Vše je v obličeji

Všimněte si, že ty nejdůležitější signály lhaní se odehrávají v obličeji. Ano, lhaní je často doprovázeno i specifickým postojem, založením rukou atd., avšak to vše můžeme lehce kontrolovat. Stahy obličeje či gestikulaci okolo obličeje ovládáme s většími problémy.

Obecně lze říci, že jakákoli gestikulace v prostoru obličeje vždy vyjadřuje něco negativního – lži, nejistotu, nesouhlas. Proto jsem gesta okolo obličeje většinou špatně přijímána okolím. Chcete-li být úspěšnější, snažte se gestům v obličeji vyhýbat.
 

Související články...

  Seznamte se s feromony
  Víte, že existují parfémy, díky nímž se můžete stát neodolatelnými pro opačné pohlaví? Někteří lidé je běžně používají. Ostatní pak na jejich úspěch zírají s ...

  Řeč těla (1) - Pravidla interpretace
  Řeč těla patří mezi jednu z nejdůležitějších dovedností, které by měl umět svůdník ovládat. Působit na dívku správně a zároveň i správně číst její signály je velmi důležité. ...

  Řeč těla (2) - Ženské signály
  Jedna důležitá vlastnost, kterou při kontaktu s jednotlivými ženami potřebujete, je schopnost naučit se číst, co vám její tělo říká o jejích myšlenkách.

  Řeč těla (3) - Poznejte lháře 1
  Umění odhalit lháře je jednou z dovedností, kterou využijeme každý den. Bezesporu každý člověk někdy lhal. Ať už to byla žena, které s vámi bylo údajně úžasně, avšak již se neozvala, nebo prodejce, který na ...

  Řeč těla (5) - Nuda a hodnocení
  Již víme, že ruku ve spojitosti s obličejem většinou neznamená nic dobrého. Abychom však rozeznali, co si daný člověk skutečně myslí, je potřeba rozlišovat mnohdy podobná gesta. Tak co? Nudí se, nebo vám ...

  Řeč těla (6) - Typy úsměvů
  Existuje základních 6 typů úsměvů, se kterými se většina z nás setkává každý den. Každý z těchto úsměvů říká něco trochu jiného. Od tajnůstkářství, přes sarkasmus po ...

83%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 3 (poslední ze dne 18. 7. 2009 16:53:16)
posledni komentare  "Řeč těla (4) - Poznejte lháře 2"
Killer 14.07.2009 00:40
Re: 18.07.2009 16:53
Kaze 14.07.2009 19:16
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak