Svadeni.cz | Nalaďte se hudbou | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Nalaďte se hudbou

Hudba má moc ovlivňovat naše podvědomí. Dokáže změnit naši náladu, vyvolat v nás staré vzpomínky a uvést nás do stavu, ve kterém zrovna chceme být. Správným výběrem hudby tak dokážete podpořit vaše úsilí nejen v balení.

Již od pradávna lidstvo přitahují různé tóny a jejich kombinace. První muzikální instrumenty sloužily jako prostředek socializace – kmen lidí se sešel u ohně a za zvuků píšťal a bubnů jeho členové tancovali, aby si tím naklonili svá božstva. Následovaly různé rituály, zaříkávadla a šamanismy, jejichž součástí byla a stále je hudba.

Hudba zkrátka provází člověka od počátku věků a i dnes má v našem životě nezastupitelné místo. Její funkce se obrovským způsobem rozšířily. Dnes už to není pouze o společném zpěvu a tanci za účelem ovlivnění božstev, i když v chrámu Páně můžete stále takové praktiky zažít. Hudba je dnes nástrojem manipulace, demonstrace, kategorizace či sebeovlivňování.

Určitě máte sami svůj oblíbený hudební styl. A o příznivcích těch ostatních stylů si myslíte své. Tak například, pokud je vaším oblíbeným stylem pop, asi si nemyslíte nic pěkného o posluchačích punku. A pokud jste posluchač punku, máte pro změnu předsudky vůči posluchačům vážné hudby. Z vašeho pohledu to jsou nudní staří páprdové. Hudební styl zkrátka ovlivňuje váš náhled na sebe i na lidi ve svém okolí. A někteří lidé o tom moc dobře vědí. Ostatně všichni jsme určitě byli svědky rozkvětu stylu emo a kapel s ním spojených. Myslíte, že to byla náhoda? Nebo někdo zkrátka ucítil touhu něco vydělat v nově se rozvíjejícím žánru?

JooooOvlivňování hudbou

Hudba dokáže ovlivnit náš psychický stav. A to ať už ji produkujete či posloucháte. Zářným příkladem jsou vojenské písně někdy nazývané pochoďáky. Jejich účel je v podstatě jediný, ovlivnit skupinu vojáků natolik, aby všichni sledovali společný cíl určený velitelem namísto svých vlastních individuálních cílů. Je to v podstatě součást manipulace.

Jak přesně nás hudba ovlivní záleží na složení jednotlivých komponent, jejich hlasitosti a rytmu. Jinak řečeno, zda převažují basy, středy či výšky, jaké hudební nástroje tam hrají, s jakou hlasitostí a jak rychle. Celé to je ještě mnohem více komplikované, ale hlavním smyslem je, abyste věděli, že každá skladba působí víceméně tak, jak to její autor zamýšlel. To, že je vám po některé smutno, veselo, že ve vás vzbuzuje nějaké emoce, je cílem tvůrce oné skladby. Rozhodně to není náhoda.

Hudba a nálada

Spousta lidí tvrdí, že nemá žádný vyhraněný hudební styl. Líbí se jim zkrátka to, co má rytmus. Ve skutečnosti nejde ani tak o rytmus jako spíše o náladu. Máme náladu poslouchat to, co podporuje naši náladu. Je to zkrátka kruh. Když máme depresi, podvědomě vyhledáváme smutné skladby. A naopak, když jsme šťastní, jsou nám blízké energické skladby, při kterých se můžeme na židli lehce pohupovat. A samozřejmě existují další kategorie jako hudba k učení, ke řízení automobilu atd.

Většina těchto skladeb má vlastnost, že vám opakovaným poslechem dokážou pomoci přivodit potřebnou náladu, i když v ní zrovna nejste. Takže když si zapamatujete skladby, při kterých je vám dobře, a ty si pak pustíte v horších chvílích, pomohou vám. Prvních několik minut se vám jejich poslech bude zdát trochu proti srsti, ale po chvíli si zvyknete a vaše podvědomí se přizpůsobí.

Zaposlouchejte se

Nyní si ukážeme několik příkladů hudby, která vás může žádoucím způsobem ovlivnit.

Pokud chcete dosáhnout svých cílů, pomůže vám v tom energická hudba. A jak už víme z článku „Alternativní dodávky energie“, existují dva druhy energie. Eros, tedy živoucí a tvořící energii, vám nejlépe podpoří rychlé rytmy, styl disco. Jako zástupce vybírám skladbu „Rise Up“ od Yves LaRocka.

Thanatos, tedy destruktivní energii, podporuje tvrdší hudba. Její poslech oceníte tehdy, když vás čeká něco stresujícího a potřebujete se připravit k tomu, abyste podali co nejlepší výkon. Vybírám skvělou německou skupinu Crematory se songem „Greed“.

Občas se nám naopak hodí něco zklidňujícího. Například když se potřebujeme na něco soustředit, ale zároveň jsme příliš rozptýlení. Taková hudba by měla mít relativně stálý rytmus, který nebude příliš rychlý ani pomalý. Jako zástupce vybírám velmi tematický song od známých Pet Shop Boys nazvaný „Love etc“.

Po uklidnění si dáme něco výraznějšího k vyvolání balící nálady. Vybírám skladbu „Name of Love“ od Jeana-Rocha, Pitbulla a Nayer především kvůli kontrastu výrazného ženského hlasu s basovým podkladem. (Doporučuji shlédnout i klip ve fullscrennu a maximální kvalitě, celý klip je dělaný tak, aby maximálně stimuloval mužské podvědomí.)

Poslední zástupce se hodí pro činnosti, při kterých potřebujete zůstat vzhůru, ale zároveň nechcete věnovat hudbě moc velkou pozornost. Takže například učení či noční řízení auta. Takovou službu vám poskytne klasika v podobě The Sisters of Mercy se skladbou „Dominition / Mother Russia“.

Závěr

Z tohoto článku byste si měli odnést, že hudba ovlivňuje vaši náladu a že ji můžete změnit, pokud změníte poslouchaný repertoár. Neudržujte se zbytečně v náladě, která se vám nehodí. Snižuje to pak váš výkon i spokojenost. Raději popřemýšlejte nad tím, které skladby vás osobně nejvíce ovlivňují, a ty si poté pouštějte, kdykoli to budete potřebovat.

Související články...

  Seznamte se s feromony
  Víte, že existují parfémy, díky nímž se můžete stát neodolatelnými pro opačné pohlaví? Někteří lidé je běžně používají. Ostatní pak na jejich úspěch zírají s ...

  Alternativní dodávky energie
  Lidé v našem na okolí na nás každý den působí, nejvíce samozřejmě naši bližní. Ovlivňují naši náladu, čímž nám doslova dodávají nebo naopak ubírají energii. Je v ...

  Prokletí nezkušených
  Méně zkušení muži často nejsou ve vztahu spokojení. I když zezačátku vypadalo vše v pořádku, postupem času je na ženě začne štvát spoustu věcí. Jenže ve skutečnosti není chyba ani tak v ženě, jako v ...

70%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 4 (poslední ze dne 30. 5. 2014 21:14:47)
posledni komentare  "Nalaďte se hudbou"
hudba na balení lunnkas 29.09.2012 21:19
Re: hudba na balení xx 30.09.2012 00:05
nesouhlas Jan257 13.10.2012 15:46
Huda pro zlepseni nalady Skapawn 30.05.2014 21:14
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak