Svadeni.cz | Vztah s člověkem ze zahraničí | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Vztah s člověkem ze zahraničí

V naší republice se můžete často setkat s cizinci, pokud bydlíte v těch správných městech. Lidé z jiných kultur jsou pro nás přitažliví a s trochou angličtiny není zase takový problém utvořit s nimi vztah. Problémy mohou nastat později, když si neuvědomíte, s kým vlastně chodíte.

Ženy i muži z okolních zemí či přímo kultur nás zpravidla buď odpuzují, nebo naopak silně přitahují. Mohou za to předsudky, které nám rodiče a okolní lidé vtloukali do hlavy, potažmo naše přirozenost. Neutrální vztah k cizincům si musíme zpravidla vybudovat tím, že je budeme respektovat a často se s nimi stýkat.

Jsme-li na cizince zvyklí a neprotiví se našim zásadám, zjišťujeme, že jsou pro nás dost přitažliví. Jsou odlišní a „voní“ nám, láká nás jejich kultura či tak trochu jiný způsob života. Všichni jsme v podstatě předurčeni k tomu, aby nás biologicky přitahovali co nejodlišnější jedinci. A tak s nimi začneme chodit. Jenže spolu se vztahem se objeví tři problémy.

Problém č. 1 – Rodiče

Naši kamarádi a známi zpravidla bez větších problémů překousnou, že máme partnera či partnerku z jiné kultury. Horší je to ale s rodiči, většina z nich si pro svého potomka představuje pokud možno člověka ze stejné země nejlépe opačného pohlaví. Pakliže budete chtít svůj nový objev představit rodičům, připravte se na jejich nesouhlas. Budou chtít váš nový objev poznat. Ale určitě k němu nezaujmou hned ten nejlepší postoj. Časem se to určitě změní, ale je vhodné připravit se na prvotní náraz.

Můj krásný španěl...Problém č.2 – Kulturní odlišnosti

Mnoho lidí si neuvědomuje, že vztah s člověkem s ciziny s sebou nese také jiné zvyky a chování v případech, které se nám zdají zcela automatické. Tak například každého asi napadne, že žena z Indie nebude příliš holdovat Vánocům. To je ale pouze jeden z nejviditelnějších rozdílů. Ve skutečnosti jich je mnohem víc a týkají se samé podstaty vztahu.

Každá kultura se vyznačuje svými odlišnostmi. Pro jejich hledání nemusíte letět na opačný konec světa, stačí se podívat jen za hranice. Češi se chovají trochu jinak než Poláci či Slováci. I když jsme všichni Slované a máme společnou minulost, už jsme si vyvinuli mírně odlišný hodnotový žebříček, budeme mít trochu jinou etiku apod. S rostoucí vzdáleností budou tyto odlišnosti samozřejmě narůstat.

Existuje pojem „kulturní dimenze“, tedy v podstatě škála, na které můžete najít specifika daných oblastí. Například je otázkou, nakolik je daná kultura individualistická či kolektivistická. Nakolik má raději přímé či nepřímé jednání, jak je to s postavením muže a ženy ve společnosti, jak pevné jsou rodinné vazby apod. Všechny tyto údaje lze najít na internetu, a vřele vám doporučuji je opravdu dohledat, pokud máte vztah s člověkem ze zahraničí. I když jste s ním po všech směrech spokojení, alespoň lépe pochopíte jeho jednání v určitých situacích.

Problém č.3 – Chování tady a tam

Zde přichází kámen úrazu, na kterém vzniká spousta problémů. Jednoduše řečeno, spousta lidí si neuvědomuje, že partner z jiné země se v ČR chová jinak než v domovské zemi. Pokud zde žije trvaleji, například studuje, přizpůsobil se našemu prostředí a našim zvykům. Jakmile se ale dostanete do jeho země, nastane zvrat. Někdy je tak velký, že se budete sami sebe ptát, s kým to vlastně chodíte. Zde jsou nejčastější „překvapení“, se kterými se muži i ženy při příjezdu do domovské kultury partnera setkávají:

 1. Jiné postavení muže či ženy ve společnosti. Mohou vám být upřena některá lidská práva, případně se po vás vyžadovat něco úplně nového.
 2. Chování na veřejnosti. Partner se k vám bude chovat jinak, protože se to v zemi zkrátka „nesluší“ (například se vás nebude dotýkat na veřejnosti).
 3. Hlas rodičů partnera může mít najednou mnohem vyšší váhu (vyšší než váš).
 4. Jiná životní úroveň. Některé „samozřejmosti“ budou vzácné, nebo naopak se setkáte se spoustou nových věcí.
 5. Odmítavý postoj okolí. Vezměte na vědomí, že váš partner je pravděpodobně jediný člověk, kterého v dané zemi znáte.

Zkrátka a jednoduše, v cizí zemi vás čeká něco, čemu se říká „kulturní šok“. Můžete ho zmírnit tím, že si předem zjistíte dostatek informací nejenom od partnera.

Myslete hlavou

Ať už máte vztah s jakýmkoli člověkem ze zahraničí, nikdy si nezapomínejte najít informace o kultuře, ze které pochází, případně přímo o něm. I kdyby byl či byla sebemilejší, sebepřitažlivější a navzájem jste si věřili až za hrob, nikdy nevíte, co „považuje za normální“. Tisíce případů zklamaných žen a mužů to pouze dokazují.

Dovětek: Internetové podvody á la kráska z Ruska

Krátce se ještě zmíním o internetovém fenoménu ruských krasavic. Pravděpodobně každému z nás někdy přišel e-mail nebo na seznamce viděl inzerát s fotografií ženy z Ruska či jiné podobné země. Tyto ženy s vámi budou flirtovat a hlavně se s vámi budou chtít setkat, pokud jim zaplatíte letenku. Toto samozřejmě není vztah, ale způsob, jakým z důvěřivých a zoufalých lidí vymámit peníze. S podobnými záležitostmi ani neztrácejte čas.

Související články...

  reklama
  Feromony vám zaručí úspěch nejen u ...
  Víte, že existují parfémy, díky kterým po vás ženy budou doslova šílet? Mnozí muži už je běžně používají a ostatní na jejich úspěch jen zírají s otevřenou pusou. Feromony mají ...

  Investice ve vztahu
  Partnerský vztah je ve své podstatě souhrnem investic. Vzdáváme se své svobody a dáváme partnerce spoustu materiální či psychické podpory. Neděláme to samozřejmě ze své dobré vůle, na oplátku ...

  Sbalte ho!
  Často se tu objevují ženy a žádají nás o rady. Rozhodli jsme se jim vyhovět a oprášili článek o tom, co na muže zabírá.

94%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 3 (poslední ze dne 4. 7. 2012 1:43:45)
posledni komentare  "Vztah s člověkem ze zahraničí"
Zkušenost s Ruskou Big 03.07.2012 15:53
Re: Zkušenost s Ruskou Tom 04.07.2012 01:29
Re: Zkušenost s Ruskou Básník 04.07.2012 01:43
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak