Svadeni.cz | Vy vs. její přátelé | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Vy vs. její přátelé

Stejně tak jako vy a každý jiný člověk, i vaše partnerka má svůj okruh přátel, na které nedá dopustit. Stává se vám, že se kvůli nim občas trochu chytnete nebo řešíte různé konflikty, které mají s jejími přáteli souvislost? Podíváme se, jak takovým zbytečným potížím předejít. 

Přiznejme si, když svého partnera milujeme, málokdy se o něj chceme dělit. Ovšem tyto pocity musíme držet zkrátka, jinak mohou náš vztah doslova zdevastovat. Jak tedy poznat, jaká reakce se v dané situaci hodí a jaká může naopak váš vztah narušit?

Ukážeme si na konkrétní situaci různé možnosti reakcí a u každé si ujasníme, v čem konkrétně je chyba. Ve všech případech půjde o to, že žena chce jít s kamarády do hospody.

Negativní přístup

Bývá nejčastější ve vztazích, kde je jeden z partnerů více sociálně založen než ten druhý. Jedinec, který příliš nevyhledává společnost jiných lidí, bývá logicky žárlivější vzhledem ke svému protějšku a lidem, se kterými se stýká. Jak už jsem psala, v lásce prostě existují prvky sobectví, a ať už si to přiznáme, nebo ne, vždy budeme chtít toho druhého alespoň trochu vlastnit. Je tedy jen na nás jakou míru volnosti mu dopřejeme.

Zde je nástin běžné situace, která se může lehko změnit v nepříjemný konflikt:

Ona: „Miláčku, pozítří jdu posedět do hospůdky s přáteli, asi se to docela protáhne…“
Vy: „Hm…“

Vaše partnerka pak může v rozhovoru pokračovat například tak, že se vás zeptá: „Co se děje, vadí ti to?“ Chyba. Je ve vašem zájmu v ní nevyvolávat provinilost! Ať už je to jakkoliv lákavé a uspokojující, nedělejte to. Není nic horšího, než když se žena cítí ve vztahu svázána pocity viny.

Další pravděpodobnou možností je, že vám odpoví něco ve smyslu: „Už se těším, bude to parádní akce… Mimochodem, co dnes podnikneme?“ Přestane tedy situaci řešit a záměrně přehlédne vaši nepříliš nadšenou reakci. Nejenže se vám nedostane zadostiučinění, ale ani vašemu vztahu zrovna dvakrát nepomůžete. Žena cítí vaše podráždění, i když o něm nemluví. Může tak ztratit chuť s vámi komunikovat, což se vám vymstí, jakmile půjde o něco závažnějšího než návštěvu podniku.

Nebojte se ukázat, že se staráte a že vám není jedno, co žena říká. Je slušnost projevit trochu zájmu (ať už je hraný, nebo upřímný) a hlavně je to gesto, které váš vztah utuží. Žena bude mít pocit, že se s vámi může bavit o lecčem a potěší ji, že se zajímáte. Vaše reakce by mohla vypadat například takto:

„Jo, něco takového je čas od času nutnost. Kam razíte?“

Třeba takováto odpověď je bezesporu parádní volba. Navíc to pravděpodobně bude jediné, co k této události budete 'muset' říct. Vaše partnerka se nejspíš čile rozpovídá sama od sebe, nebo konverzaci na toto téma ukončí s dobrým pocitem.

Tak jak se daří? :)

Apatický přístup

Jistěže je jednou z možností tyto záležitosti pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Ovšem stejně tak jako není vhodný příliš pozitivní a negativní přístup, laxním také nic neřešíte. Sice ponecháváte situaci volnost, ale zároveň dáváte najevo totální nezájem, což každý člověk nese jinak. Obzvlášť v případě čerstvého vztahu nemůžete objektivně předpokládat, jaký může mít takovéto jednání dopad.

Ona: „Miláčku, pozítří jdu posedět do hospůdky s přáteli, asi se to docela protáhne…“
Vy: „OK. Hele pojď se podívat, co jsem našel tady na internetu…“

Jistě, nevypadá to tak hrozně. Ovšem po nějaké době začne být nepříjemné i toto zdánlivě neškodné řešení, především když máte tendence takto reagovat často. Výhodou tohoto přístupu je skutečnost, že na rozdíl od negativistických jedinců nemáte už tak daleko ke správnému řešení. Není třeba žádného přemáhání, stačí jen ke své obvyklé odpovědi přidat něco navíc a jste tam, kde potřebujete. Třeba takto:

„Dobře, počítám s tím…Taky už bych mohl s kamarády někam zajít. Mimochodem lásko, pojď se podívat, co jsem našel na internetu…“

Taková odpověď ženu pravděpodobně uspokojí a nezavdá jí žádné podněty k pochybám, nebo nepříjemným pocitům.

Pozitivní přístup

Je správný, ale nesmíte to s ním příliš přehánět a působit až „příliš pozitivně“. Pro názornost využiju nadsázky:

Ona: „Miláčku, pozítří jdu posedět do hospůdky s přáteli, asi se to docela protáhne…“
Vy: „Jééé a kdo tam všecko bude? Kam půjdete? To už se asi těšíš, že, zlatíčko?“ (Dále může následovat vlna nekončících nadšených otázek související s onou akcí a jejími přáteli…)

Zcela špatně, stejně tak i mírnější obdoby takového jednání. Nezdravý zájem o lidi, které příliš neznáte, dokáže působit nepříjemně a vtíravě. Pokud máte nutkání reagovat přehnaně vstřícně a zvědavě, snažte se to omezit na co nejnižší možnou míru. Rozhodně se nebojte využít také reakcí, které jsem popsala u negativního a apatického přístupu.

Jak to překousnout

Vhodné a vyspělé reakce samozřejmě nejsou zárukou duševního klidu. Můžete tedy předstírat, že situaci zvládáte levou zadní, ale uvnitř vás ta skutečnost může užírat.

Samozřejmě může dojít na žárlení a podezírání z nevěry. Zkuste přemýšlet racionálně – vaše přítelkyně jde za svými přáteli, aby se pobavila a prohodila s nimi pár slov. Rozhodně nemá v úmyslu zahýbat vám a ani si na onu akci nejde hledat novou lásku.

Zkuste se tedy zamyslet, proč by vás to vlastně mělo užírat a jestli je toto její jednání opravdu důvodem k vašemu rozhořčení. Vždyť i vy sami rádi čas od času podniknete akci s přáteli bez ní a rozhodně to neznamená, že by pro vás vaše přítelkyně byla méně důležitá. Člověk potřebuje kromě svého partnera trávit čas i s někým jiným. To ovšem neznamená, že by mu jeho protějšek nestačil. Pro vztah je něco takového naopak přínosem. Oba partneři od sebe odpočinou a tím pádem se na sebe pak i víc těší. Kromě toho vy také získáte nějaký čas na své osobní záležitosti.

Poznejte je

I když vás to může stát trochu přemáhání, dejte jejím přátelům šanci a snažte se je poznat. Nebraňte se s nimi ani trávit čas. Největší chyba je neustálé hledání důvodů, proč svou přítelkyni za jejími kamarády nedoprovázet, ačkoli je o vás zájem z obou stran. Vaše partnerka má ráda vás i své přátele a je pro ni velmi důležité, abyste spolu vycházeli.

Měli byste však vědět, kde jsou hranice. Není vhodný ani opačný extrém, tedy cpát se mezi váš protějšek a její přátele při každé příležitosti. Pokud už však budete trávit čas i s nimi, chovejte se slušně a nedávejte najevo znuděnost nebo opovržení. Pro ni totiž není moc příjemné na vás poslouchat negativní kritiku a pomluvy ze strany okolí.

Co se hodí a co ne

Když už její přátele alespoň zběžně znáte, jistě s nimi najdete společné téma. Je doufám jasné, že flirtování s jejími kamarádkami je tabu, stejně tak jako jejich pomlouvání. Povídejte si s ní o tom, co máte s jejími přáteli společné, ale v žádném případě se mezi nimi nesnažte být oblíbenější než ona. Někteří lidé k tomu mívají neúmyslné tendence, ovšem to by vám v budoucnu jako argument příliš nepomohlo. Žena může mít pocit, že jí přátele berete, proto se mezi ně raději neangažujte bez ní, alespoň ve vašich začátcích.

Závěr

V první řadě je třeba zapomenout na zažité pověry stylu „člověk je takový, jací jsou jeho přátelé“. Jistěže v mnoha ohledech to platit může, ovšem zrádné jsou převážně první dojmy. Vám se můžou ti lidé zdát takoví a takoví, ovšem vy o nich nic nevíte a neznáte je. Nedávejte tedy na první dojem. Obzvláště ne v případě, že o těchto osobách vaše partnerka mluví velmi pochvalně a dává vám najevo, že pro ni něco znamenají. A kdo ví, třeba mezi těmi lidmi najde pár takových, na které ani vy časem nedáte dopustit. 

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  Nepřivlastňujte si svoji přítelkyni
  Když jsme se ženou ve vztahu, máme tendenci přivlastňovat si ji. Děje se to velmi postupně - začíná to dobře míněnými radami ohledně jejího oblékání, ale časem to může sklouzávat až k různým zákazům ...

  alyx
  Vztah s mladší partnerkou
  V dnešní době je již poměrně běžný určitý věkový rozdíl mezi partnery. Mladší dívky jsou pro muže přitažlivé, ale je třeba počítat s tím, že vztah s nimi přináší i negativa. ...

  Udržte si ji
  Prvotní zamilovanost se ženou jednoho dne pomine a vaše výjimečné chvilky se mohou lehce změnit v šeď všedních dnů. Pokud chcete zvýšit šance na uchování vašeho vztahu i po pominutí období ...

97%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 12 (poslední ze dne 17. 1. 2012 11:14:25)
posledni komentare  "Vy vs. její přátelé"
otazníksotazkou 10.01.2012 17:05
Re: ax 10.01.2012 17:17
Re: Alyx 10.01.2012 18:03
Juss 10.01.2012 21:53
dotaz lunnkas 15.01.2012 00:41
Re: dotaz 15.01.2012 11:16
Svata pravda Kid 16.01.2012 11:22
Quo vadis Svadeni.cz? Básník 16.01.2012 22:45
Re: Quo vadis Svadeni.cz? 16.01.2012 23:20
Re: Quo vadis Svadeni.cz? ax 17.01.2012 11:14
Připomínka k fotoarchivu Básník 16.01.2012 22:48
Re: Připomínka k fotoarchivu 16.01.2012 23:28
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak