Svadeni.cz | Sexualita je v každodenních vztazích | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Sexualita je v každodenních vztazích

Každé naše chování k člověku opačného pohlaví je ovlivněno naší sexualitou. Chováme se jinak k muži a jinak k ženě. A nezáleží při tom, zda je tato žena naše kamarádka, přítelkyně či známá. Naše jednání s opačným pohlavím sexualita vždy ovlivňuje, přestože se to snažila některá hnutí popřít.

Viděli jste někdy americké dokumenty o sexuálním obtěžování? Autoři těchto děl se pokoušejí oprostit mezilidskou komunikaci od veškeré sexuality. Jakékoli negativní narážky na ženu, ženství jsou zapovězeny. Omezen je i tělesný kontakt. Na první pohled jistě pozitivní myšlenka uchránit ženy před sexuálním obtěžováním se tak pomalu stává překážkou v běžné komunikaci. Někteří lidé totiž zapomínají, že sexualita je nezbytnou součástí komunikace a mezilidských vztahů.

Lze odlišit dva druhy sexuality. Tu, kterou dáváme běžně najevo, nazýváme sexualita vášně. Pokud se tato sexualita rozvine ve vztahu, stává se z ní sexualita harmonie.

Sexualita vášně

Sexualita vášně je naše animální složka. Chceme vystupňovat svůj vliv na někoho za účelem vlastního prožitku. Naším cílem při tom není jedna konkrétní osoba, kterou bychom měli v hledáčku několik let. Sexualita vášně si hledá svůj cíl teprve ve chvíli, kdy se chystáme ke kontaktu se ženou. Vstoupíme do podniku, rozhlédneme a hledáme si svůj cíl. Poté zamíříme k vytipované ženě, oslovíme ji a chceme ji svést. Ještě před minutou jsme o ní nemuseli vědět vůbec nic. Nyní máme touhu ji ovládat, hledat v jejím chování cokoli, co by dokázalo vystupňovat náš prožitek. Toužíme po ni. Ale jen do té doby, dokud nám může poskytnout prožitek. Když nás odmítne, jdeme za jinou.

Toto pravidlo platí v každém našem setkání s opačným pohlavím. Při každém setkání se minimálně naše podvědomí zabývá otázkou, zda bychom mohli mít s danou ženou sexuální styk a jak toho docílit. Proti této snaze však působí rovněž na podvědomé úrovni vštěpené společenské normy, které nám zakazují na takovéto věci myslet. Výsledkem je napětí, nervozita, „zakázané“ myšlenky, očekávání.

Tak o čem dneska pokecáme?

Tyto pocity zažívají obě pohlaví. Do konečného chování se však sexualita promítá odlišně. Ženy láká hra, při níž dávají najevo možný zájem, vysílají signály, aby vzápětí uhnuly a utekly. Nenechávají se chytit, nabízejí se a odvracejí. Snaží se zaujmout tajemností, přímostí, drzostí, svůdnými pohyby či oděvem.

Proč se ženy velmi rády vyzývavě oblékají a parádí? Aby mohly upoutat pozornost mužů a vzápětí je odmítnout.

Muži chtějí v této hře předvést svoji sílu. Fyzickou i psychickou. Proto ukazují své svalstvo, poukazují na svojí inteligenci, snaží se vynikat humorem, někdy až agresivním. Předvádějí svoji odvahu či schopnost ženu zajistit. Muž by rád byl natolik silný, aby dokázal získat každou ženu, kterou potká. Třeba i silou.

Muži se tedy předvádějí a loví, ženy vysílají signály a ustupují. Je to proces, který máme zakódovaný. Když už se muži podaří překonat všechny ústupky a překážky, které mu žena dává do cesty, nastává spojení. Cílem sexuality vášně je dostat se fyzicky do partnerky. Jakmile se to podaří, je partnerka alespoň na nějaký čas naše. Takovým proniknutím je v prvé řadě polibek, který právě z tohoto důvodu považuje většina lidí za počátek vzniku vztahu. Polibek je překonáním tělesných hranic.

Sexualita harmonie

Sexualita harmonie navazuje na sexualitu vášně. Nyní již nechceme partnera ovládat, ale chceme s ním splynout. Harmonie je pocit, kdy se naplno odevzdáváme partnerce v lásce. Konkrétní žena se pro nás stává ústředním bodem života (na rozdíl od sexuality vášně, která nebyla zaměřená na konkrétní ženu).

Během našeho splynutí se ženou si ji idealizujeme. Přehlížíme její nedostatky, které si začneme však postupem času uvědomovat jako součást harmonie.

Citová investice

K tomu, aby vznikla sexualita harmonie, je zapotřebí citové investice. Z touhy někoho vlastnit se stává touha prožívat s někým trávit společný život. Pokud jste zklamaní v lásce, budete mít v zájmu ochrany svých citů sníženou schopnost do nového vztahu investovat emoce. Vztah sice vznikne, ale budete si lidově řečeno „držet partnera od těla“. Snížíte svůj citový vklad, a tím zároveň snížíte i radost ze sexuality harmonie. Budete se bát rozplynout se v partnerce.

Právě z toho důvodu jsou první vážné vztahy zpravidla ty, na které nejraději vzpomínáme. Nebáli jsme se hodně investovat a hodně jsme toho také získali. Jenže po zklamání se bojíme investovat znovu. Tím pádem je i sexualita harmonie v dalších vztazích omezená. Mnohdy i dlouhotrvajícím vztahu převažuje sexualita vášně a touha partnerku vlastnit. Jinak řečeno žárlivost.

Zdroj:

CORNEAU Guy: Anatomie lásky. 3.Vyd.,Praha: Portál 2007. 248 s. ISBN 978-80-7367-254-6

Související články...

  Testujeme DVD o svádění žen (1)
  Pravděpodobně jste si již všimli, že jsme po nekonečných oddalováních uvedli do prodeje DVD z Czech Social Dynamics Konference 2009. Mým úkolem bylo tato DVD shlédnout a krátce zhodnotit jednotlivé přednášky. ...

  Při svádění postupujte nepřímo
  Lidé jsou v podstatě zvířata. A stejně jako ostatní zvířata mají i lidé namlouvací rituály. Samička se pak nechá oplodnit spíše takovým samcem, který její namlouvací rituál ...

  Nevěra a žárlivost (1)
  Žárlivost boří vztahy, přestože k tomu mnohdy není racionální důvod. Často si za to můžeme sami tím, že nevěnujeme tématu nevěra dostatečnou pozornost předtím, než vypukne krizová situace. Pak již ale může být ...

97%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 6 (poslední ze dne 12. 7. 2010 0:11:07)
posledni komentare  "Sexualita je v každodenních vztazích"
Klára 09.07.2010 08:32
Re: 09.07.2010 09:10
Re: Re: Klára 09.07.2010 10:53
Moon 09.07.2010 12:44
nikolajn 11.07.2010 22:13
Re: 12.07.2010 00:11
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak