Svadeni.cz | Dostaňte se přes rozchod | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Dostaňte se přes rozchod

Strávili jste spolu krásné a nezapomenutelné dny, ale najednou vše končí. Rozešla se s vámi nebo vy s ní. Přemýšlíte, jestli se nedalo něco změnit, jestli to nejde ještě nějak zvrátit. Má vůbec cenu to ještě zkoušet? Podívejme se na to, jak se dostat přes rozchod.

Rozchod je těžký. Nejenom, že ztrácíte svojí přítelkyni, ale také část sama sebe. Kolik času a citových investic jste do vztahu dali? Vše je nyní ztraceno. Říkáte si, že už nikdy nenajdete takovou úžasnou holku, s jakou jste chodili. Několik dní či měsíců po rozchodu nás zkrátka napadají velmi chmurné myšlenky, které je třeba zahnat.

Jako první vás určitě napadne, jestli by se vztah nedal ještě nějakým způsobem zachránit. Jestli se s vámi rozešla ona, tak si naděje nedělejte. Pokud jste se rozešli vy, tak záleží na spoustě okolností. Obecně se radí nevstupovat dvakrát do stejné řeky a vztah znovu nenavazovat. Já ale nejenom z vlastní zkušenosti vím, že to tak úplně neplatí.

Když se rozcházíme, často to děláme pod nepřiměřeným emočním tlakem. Vaše přítelkyně mohla udělat nějakou hloupost, která vás velmi naštvala, ale sama o sobě není důvodem k rozchodu (například si vaše přítelkyně stále po internetu píše s klukem, který jí viditelně balí). Často to dělají nezkušené dívky, které ještě nevědí, co to znamená být ve vztahu. Pokud takové situace nejsou závažné, stačí dívce často vysvětlit, že se vám její jednání nelíbí. Není třeba se s ní rozcházet, a pokud jste to již udělali, teoreticky se k ní můžete do několika dní vrátit. Ale počítejte s tím, že si budete muset na hlavu vysypat hodně popele.

Většina rozchodů je ale trvalá, a proto se z nich musíme nějak dostat a pokračovat v normálním životě.

Krátký vztah

Z krátkých vztahů se zotavíme poměrně rychle. Pokud jste byli se ženou méně než 3 měsíce, budete mít možná několik dní špatnou náladu, a poté se vše dá samo do pořádku. Jestli je vám smutno, jděte s kamarády na pivo, zabavte se koníčky nebo prací. A hlavně se nebojte hned jít do vztahu s jinou ženou, pokud se vám naskytne příležitost. Bavte se, flirtujte, svádějte.

Všechno musí pryč!Delší vztah

U vztahů nad 3 měsíce jsou nejdůležitější tři věci. Délka vztahu, vaše investice (citové i finanční) a sny, které jste do vztahu dávali.

Délka

Čím jste se ženou byli déle, tím bude i vaše zotavování se delší. Existuje spousta pohledů na to, kdy budete schopni prožívat další radostný vztah. Já osobně jsem zastáncem toho pohledu, že ženu na sex si můžete najít okamžitě, ženu na vztah až po uplynutí období čtvrtiny až poloviny délky rozpadlého vztahu. Záleží na mnoha okolnostech.

Investice

S ukončením vztahu pociťujeme vztek, protože ztrácíme veškeré investice, které jsme do vztahu dali. Pokud jsme si nehlídali vyrovnanost investic už během vztahu, tak nyní se nám vše vymstilo. Ztrácíme hodně. Víc, než jsme si vůbec uměli představit.

Sny

Co je však pro většinu z nás horší, spolu s rozpadem vztahu ztrácíme i sny, které jsme měli. Mohli jsme plánovat spoustu věcí, od dovolené po založení rodiny. Nyní je vše pryč a my nevíme, co si počít. Ztráta snů vyvolá smutek.

Jak se z toho dostat

Jak vidíme, s rozchodem cítíme směs vzteku a smutku. Tyto emoce nás budou provázet určitou dobu v závislosti na délce vztahu. Čím více jsme investovali, tím větší máme zlost. Čím více jsme snili, tím větší prožíváme smutek.

Dostat se ze začarovaného kruhu výčitek, výbuchů zlosti a lítosti je těžké. První dny po rozchodu nejsme schopni v podstatě ničeho, nic se nám nedaří. Proto je nejlepší nepouštět se do komplikovaných projektů či činit důležitá rozhodnutí. Buďte s kamarády, pěstujte koníčky nebo se soustřeďte na práci. Snažte se nebýt sami, pak vás snadněji dožene špatná nálada a chmurné myšlenky. Nepijte příliš alkoholu, po rozchodu by akorát zhoršoval váš vztek a smutek náladu.

Mnohaletý vztah se společným bydlením

Po mnohaletém vztahu je rozchod velmi obtížný a poznamená vás v podstatě na celý život. S partnerkou jste již bydleli, možná spolu máte i rodinu. Rozchod v takovém to případě spouští celý řetězec událostí, který ovlivňuje váš život po velmi dlouhou dobu. Podrobněji se tímto tématem zabývá samostatný článek „Fáze rozchodu“.

Snažte se jít dál

Rozchod málokdy přichází jako blesk z čistého nebe. Většinou mu předchází řada událostí, které jste mohli ovlivnit. To si ale říkáte až nyní, když je pozdě. Poučte se ze svých chyb a jděte dál. Je důležité, abyste se ve svých negativních emocích nezabarikádovali před okolním světem nebo se nesnažili pořád obnovit rozpadlý vztah. Takové počínání vede pouze k depresi.

Související články...

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  testovane
  Androvita: Silná ženská zbraň
  Zatímco muži se snaží balit, ženy používají vábničky, aby muže přilákaly. Jednou z takových ženských vábniček je vůně, s jejíž pomocí dokáže žena spolehlivě zaujmout. Když se do vůně navíc ...

  ayam
  Fáze rozchodu
  Rozchod nezačíná ani nekončí pouhým oznámením. Má pět fází. Abychom pochopili, co se při rozchodu děje, musíme tyto fáze znát a pochopit. V tomto článku si jednotlivé fáze ...

  Nevěra a žárlivost (1)
  Žárlivost boří vztahy, přestože k tomu mnohdy není racionální důvod. Často si za to můžeme sami tím, že nevěnujeme tématu nevěra dostatečnou pozornost předtím, než vypukne krizová situace. Pak již ale může být ...

89%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 15 (poslední ze dne 29. 10. 2011 9:28:19)
posledni komentare  "Dostaňte se přes rozchod"
snažte se jít dál defcon 21.03.2011 15:32
Re: snažte se jít dál 21.03.2011 19:32
Re: Re: snažte se jít dál defcon 23.03.2011 15:50
Rash Hlemy 21.03.2011 16:17
Re: Rash 21.03.2011 19:36
Doplněk Hlemy 21.03.2011 18:04
Fantazijni bejvalka Old.Sn@ke 22.03.2011 23:47
23.03.2011 00:13
white 05.04.2011 22:10
Re: 05.04.2011 23:10
Re: Re: HS 06.04.2011 00:30
a co třeba jak ho získat zpátky? Andy 19.08.2011 04:00
Re: a co třeba jak ho získat zpátky? ax 19.08.2011 10:05
Re: a co třeba jak ho získat zpátky? Cmelak 24.08.2011 14:55
naprosto přesné Clive 29.10.2011 09:28
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak