Svadeni.cz | Svět 'jakoby' | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Svět 'jakoby'

Virtuální povaha řady našich aktivit, vztahů a pracovních činností vede k úpadku člověka jako pečlivé, ohleduplné a citlivě reagující bytosti, která žije pro druhé a zároveň je druhými podporována.

Všichni se dnes chováme na první pohled ohleduplně, emocionálně nevázaně a otevřeně. Jsme neustále online, neustále v kontaktu. Mailujeme, chatujeme, hýříme smajlíky a lichotkami, ale v našem duševním životě je vše jen "jakoby".

Jsme součástí neskutečné, virtuální, krátkodobé, povrchní a naše srdce pouze dočasně naplňující atmosféry, která proniká do našich vztahů a kontaminuje je informacemi, které by nás nikdy nenapadly.
 
Vše je poté pouze jakoby a schází nám smysl pro to rozlišit, co je pro naše já přípustné a co už nás posouvá do prostoru, který je sice na první pohled zábavný a nevázaný, ale stejně tak prázdný a frustrující.
 
Ve světě jakoby jde často pouze o fasádu, která maskuje nedůvěru v naše já, emocionální frustraci, strach z osobního kontaktu s druhými lidmi a vůbec nedostatek zkušeností s nevirtuálními vztahy. Sami tuto nezkušenost následně jen prohlubujeme, nepěstujeme vztahy, které se neodehrávají na počítačích, nechodíme mezi lidi a nepovídáme si s nimi.
Svět není jakoby, reaguje na nás stejně jako my na něj. Realita je reálná. Virtuální je pouze náš pocit, že cokoli uděláme, bude brzy zapomenuto.
Na internetu se častujeme pusinkami, lichotkami a smajlíky, a přesto cítíme, jak je náš život mělký. Postrádáme pocit pevné půdy pod nohama. Životními ideály jsou pro nás postavy z amerických filmů. Chvíle oddechu nám zajistí zábavné spoty na youtube, vzrušení zaručí komerční hudební klipy.
 
Žít doopravdy
 
Svět není jakoby, reaguje na nás stejně jako my na něj. Realita je reálná. Virtuální je pouze náš pocit, že cokoli uděláme, bude brzy zapomenuto. Jsme součástí pavučiny vztahů a faktických událostí, které reflektují, kým jsme, a zároveň se utváří podle toho, co děláme. My sami jsme spolutvůrci obrazu světa, ve kterém žijeme, dýcháme, myslíme a prožíváme.
 
Mylně se domníváme, že začínáme pokaždé znova od nuly. Představujeme si, že naše minulost mizí jako hořlavý papírek, který se rozplyne a zbudou po něm jen prachové částečky. Jsme přesvědčení o všemocnosti našeho já a zapomínáme budovat pocit pevné půdy pod nohama, pěstovat zdravý rozum, sbírat adekvátní zkušenosti a čelit výzvám každodenního života.
Opravdu věříte, že i vám stačí ke štěstí, že vám někdo olajkuje fotku nebo napíše lichotivý komentář ke statusu?
Svět jakoby ovlivňuje naše osobní životy a většinou jim škodí. Nechává nás lehkovážně dělat to, co bychom si v realitě nedovolili. Dává nám prostor zacházet s druhými jako s instrumenty, prostřednictvím kterých dosáhneme svých cílů. Tím jen prohlubuje lidskou sobeckost a nahrává prohlubování krize mezilidských vztahů, které v rámci ekonomické soutěže už tak dost trpí.
 
Řekněte si upřímně, kolikrát na nejrůznějších sociálních sítích, dejme tomu facebooku, pusinkujete, lajkujete, srdíčkujete nebo chválíte způsobem, který byste jinak nezvolili, proto, abyste druhému udělali radost? Opravdu věříte, že i vám stačí ke štěstí, že vám někdo olajkuje fotku nebo napíše lichotivý komentář ke statusu?
 
Činí naše já šťastnější a spokojenější virtuální lajkování ve světě jakoby, nebo otevřená, z očí do očí vyřčená slova? Dokáže vám zpříjemnit den lichotivý komentář k vašemu statusu na facebooku nebo věcná, emocionálně otevřená a upřímná opora ze strany spolužáků, kamarádů, spolupracovníků nebo rodičů?
 
Změna je možná
 
Spousta lidí má tendenci neřešit, co je potká v budoucnosti. Podle toho vypadá i jejich jednání. Často si neuvědomují, že jejich činy mohou způsobit nezvratné důsledky a zanechat negativní stopy v těch, na kterých jim záleží.
 
 
 
Převzato z http://psychologie.cz/. Celý článek si přečtěte http://psychologie.cz/svet-jakoby/
 
Související články...

  reklama
  Feromony vám zaručí úspěch nejen u ...
  Víte, že existují parfémy, díky kterým po vás ženy budou doslova šílet? Mnozí muži už je běžně používají a ostatní na jejich úspěch jen zírají s otevřenou pusou. Feromony mají ...

  lordmaximus
  Co se týče holek, musíme si pomáhat
  Je zcela přirozenou lidskou vlastností vybírat si to nejlepší. Funguje to při výběru pantoflí stejně jako při výběru holek. Ne každý však má to štěstí a hlavně vůli, aby na ono vytoužené ze ...

  rpetry
  První láska – první lekce ...
  První láska v nás zažehne touhu učit se MILOVAT. Touhu objevovat nepoznané. Pojďme si proto zavzpomínat a zjistit, jak to s první láskou bylo je a bude.

90%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 1 (poslední ze dne 20. 5. 2013 23:26:10)
posledni komentare  "Svět 'jakoby'"
Elliasson 20.05.2013 23:26
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak