Svadeni.cz | Naučte se improvizovat | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Naučte se improvizovat

Schopnost umět improvizovat je jednou z důležitých dovedností, kterou disponují úspěšní lidé. Dokážou si v každé situaci poradit díky tomu, že velmi rychle reagují. A je jedno, jestli to dělají správně či nikoli, vždy dokážou své jednání odůvodnit.

Improvizaci používáme pokaždé, když se dostaneme do situace, ve které jsme ještě nebyli. Snažíme se nahromadit co nejvíce informací v co nejkratším čase, a podle toho začít jednat. Bohužel, pokud nejste v této oblasti vytrénovaní, zmocní se vás úzkost. Nebudete se cítit v pohodě a na vašem vystupování se to odrazí.

V tomto článku si ukážeme, jak při improvizaci co nejlépe postupovat a vystupovat. Nejdříve se podíváme na postup v obecné situaci, poté se zaměřím na slovní improvizaci.

Obecná situace

Jak jsem již napsal výše, improvizujeme v podstatě pokaždé, když se dostaneme do nové situace. Pojem chápejme ve smyslu jakéhokoli chování, které není připravené (tedy i nákup oblečení, které jsme neměli v plánu koupit, je svým způsobem druh improvizace).

Zatímco některé situace jsou pro nás zcela běžné a zažité, jiné v nás vyvolávají nejistotu. V řadě případů nás mohou doslova rozhodit, čímž se zhorší naše nálada i působení. Proto se podíváme na několik bodů, jak těmto nepříjemnostem zabránit.

1. Zjistěte si informace předem

Představte si situaci, kdy kvůli nějakému úkolu musíte zajet do cizího města a dorazit na nějaké místo. Jestli chcete po doražení na místo určení vypadat uvolněně a svěže, neobejdete se bez přípravy. Stačí vám 5 – 10 minut na to, abyste si na internetu zjistili přibližnou cestu a vzhled prostředí, do kterého se chystáte. Jste-li líní připravovat se předem, pořiďte si telefon s operačním systémem, připojení k internetu a veškeré informace můžete zjistit až na místě.

Pamatujte, prakticky všechna místa a situace, která vám mohou dělat problémy, lze dohledat předem.

Tohle zvládneš levou zadní. :)2. Mějte dost času

Při improvizaci je důležité vědět, že máte dostatek času napravit případné nedostatky. Když jste v časové tísni a musíte improvizovat, rozhodujete se ve stresu. To se odrazí na vašem rozhodnutí, a zároveň na vašem působení. Pokud máte nedostatek času, můžete si jej v určitých situacích dodatečně vytvořit.

Představte si, že máte domluvené rande, ale nešťastnou shodou okolností se zdržíte. V takové chvíli je mnohem lepší napsat ženě SMS s oznámením zpoždění a omluvou, než se za každou cenu dostat rychle na místo schůzky.

3. Zeptejte se na místě

Občas se dostaneme do situace, ve které nám nepomůže intuice. Je úplně normální, že se v takové situaci zeptáme člověka stojícího opodál.

Přišli jste do banky za novým bankéřem, ale bohužel nevíte, kde přesně sedí. Nejrychlejší, nejjednodušší a nejsebevědomější řešení v takové situaci je, že se zeptáte prvního zaměstnance, kterého vidíte. Nehledejte nikoho sami.

Možná se budete divit, ale spousta lidí se skutečně bojí na něco zeptat. Nejenom nesebevědomí muži, ale i ženy.

4. Vytvořte si standardizované reakce a neobhajujte je

Vytvořte si soubor standardizovaných reakcí, které poté již nebudete rozebírat ani obhajovat. Do některých situací se totiž dostáváme opakovaně, a přece jsou vždy nové. Například taková návštěva podniku, který neznáte. Vejdete, rozhlédnete se, někam zamíříte, popřípadě se otočíte. Nebudete půl hodiny stát mezi dveřmi a rozhodovat se, zda zůstanete nebo ne.

Slovní improvizace

Pod slovní improvizací si představte situaci, kdy máte či chcete něco říct, ale nevíte co. Například byste rádi oslovili ženu na zastávce, ale zrovna si nemůžete vzpomenout na žádné oslovení. Nebo co hůř, oslovení byste zvládli, ale celou akci raději vzdáte, protože už předem nevíte, o čem byste se s dotyčnou bavili. Za monitorem počítače se to zdá jako banalita, ale ve skutečnosti je to dost velký problém. A to nejenom v balení žen.

Co když po vás někdo bude chtít rychlou reakci? Nečekaně se zeptají na váš názor nebo po vás budou chtít, abyste bez přípravy něco vymysleli a řekli. Stává se to nejenom ve škole a v práci, ale téměř kdekoli a kdykoli. Při rozhovoru vám najednou dojdou témata, nebudete mít co říct na rande. Tímto stylem často vznikají trapné situace, kterým bychom se rádi vyvarovali. Opět přijde nervozita a zhoršení nálady.

Abychom tomu předcházeli, je třeba naučit se improvizovat. Proto vám teďka napíšu jedno cvičení, pomocí kterého se zdokonalíte ve slovní improvizaci.

1. Podívejte se nalevo a řekněte minutový příběh o prvním předmětu, který vidíte

V prvním bodě zkrátka vezměte jakýkoli náhodný předmět či slovo a na jeho základě vytvořte malý příběh. Je úplně jedno, jestli bude smysluplný, pravdivý či o čem příběh bude, jen nesmí být složený z otázek.

Tento trénink dělejte aspoň 14 dní několikrát denně, kdykoli máte chvilku. Čekáte ve frontě na oběd? Tak to určitě stihnete vytvořit historku na ubrus, vidličku či na toho týpka, který vydává obědy. Na veřejnosti si příběhy říkejte v duchu, doma nahlas.

2. Vytvářejte uvěřitelné příběhy

Další dva týdny bude vaším úkolem v činnosti pokračovat s tím rozdílem, že nyní již budete klást důraz na uvěřitelnost příběhů. Takže ubrus už opravdu bude jen ubrus a ne létající koberec, vidlička už bude jen na jídlo a ne na kypření půdy. S uvěřitelnými příběhy pokračujte dalších 14 dní.

3. Přidejte nonverbální komunikaci

Dobří improvizátoři umí i z prstu vycucané historky podat tak, že jim skutečně věříte. Toho docilují tím, že mají podvědomě spojené své vyprávění s pozitivní řečí těla. Vaším cílem je docílit toho samého. Během improvizace musíte působit uvolněně a ideálně ještě využívat gesta na podpoření toho, co říkáte, bez ohledu na skutečnou pravdivost.

Spousta příběhů je na hranici uvěřitelnosti a z pohledu posluchače zkrátka není možné je ověřit. Proto je důležité přidat pozitivní řeč těla. S její pomocí vám ostatní spíše uvěří.

V souvislosti s tímto bodem vám dám ještě jednu speciální radu, kterou ale využijí jen ti hodně zkušení. Pokud umíte dobře ovládat svoji řeč těla a zároveň analyzovat různé situace, můžete ovlivňovat podvědomí ostatních lidí. Například existují gesta, která jsou spojena se snahou něco si vybavit, „vylovit v paměti“. Když se je naučíte správně používat spolu s propracovanou improvizací, budou si lidé okolo vás myslet, že víte mnohem víc, než ve skutečnosti víte.

Pamatujte, že všechny věci napsané v tomto článku získáte pouze a jedině tréninkem. Nemusíte oslovovat několik žen denně, stačí na to jen myslet a pravidelně zkoušet.

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  reklama
  Feromony vám zaručí úspěch nejen u ...
  Víte, že existují parfémy, díky kterým po vás ženy budou doslova šílet? Mnozí muži už je běžně používají a ostatní na jejich úspěch jen zírají s otevřenou pusou. Feromony mají ...

  Ovládněte sílu řeči
  Mluvit umí každý z nás. Dokážete ale okolní lidi přesvědčit, že zrovna váš názor je ten správný? Síla řeči je téměř neuvěřitelná. Lze s její pomocí manipulovat davy, ale také ...

  Kolosální síla sebeprezentace
  Už toho máme hodně za sebou. Rozvíjeli jsme se, přicházeli jsme na způsoby, jak být silný a sebevědomý. Je na čase sklízet plody naší snahy. Být svůdníkem není pouze o tom umět balit ženy. Je to o tom ...

87%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 0
posledni komentare  "Naučte se improvizovat"
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak