Svadeni.cz | Na vše jsme sami | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Na vše jsme sami

Druzí lidé jsou nepopiratelnou součástí našeho života, nicméně nemůžeme na nich být zcela závislí. Na druhou stranu absolutní individualita také není nejlepší řešení. Měli bychom tedy hledat něco mezi, „zlatou střední cestu“. Otázkou je, jak taková střední cesta vypadá.

Asi se vám už párkrát stalo, že jste někomu svěřili pro vás důležitý úkol a on na něj zapomněl nebo jej zcela odbyl. Nebo vám někdo něco slíbil a nedodržel to. Či ještě hůř: ocitli jste se v těžké životní situaci, a když jste potřebovali oporu, vaši přátelé se na vás doslova vykašlali. Je pravda, co se říká, že opravdových přátel má každý člověk jen pár; obvykle jich není víc, než kolik napočítáte na prstech jedné ruky. Avšak ani na ně se nemůžete vždy na sto procent spolehnout, někdy tomu zabrání okolnosti.

Ať už se nám to líbí nebo ne, tak ostatní lidé (rodina, kamarádi, známí, atd.) jsou pro nás jen „vnější objekty“. Řídí se vlastním rozumem, emocemi, pohnutkami, atd. Takže je nemáme pod kontrolou.

„Všechno jiné – vnější – je zprostředkované.“

Z tohoto důvodu na nich musíme přestat být závislí. Musíme si plně uvědomit a rozvinout naši vlastní individualitu.

„Ze své individuality nemůže nikdo vystoupit.“
„Vždy záleží na tom, co kdo je a tedy, co má sám o sobě: neboť jeho individualita jej doprovází vždy a všude a zabarvuje vše, co prožívá. Ve všem a u všeho zažívá člověk nejprve jen sám sebe.“

A co se týče našich pocitů, myšlenek, rozhodnutí, činů, apod., jednoznačně vyplývá jedna zásadní věc: na vše v našem životě jsme vlastně sami.

A sakra....

„Od druhých, z vnějšku vůbec, nelze v žádném ohledu mnoho očekávat. Čím někdo může být druhému, má své velmi úzké hranice: nakonec každý zůstane sám a pak záleží na tom, kým sám nyní je.“

Ať už je toto zjištění třeba šokující, je zároveň také osvobozující. Čím víc lpíme na rozhodnutích, činech a slovech druhých lidí, tím víc jsme potom zklamaní a nešťastní, když se neshodují s naším očekáváním. Lpění, např. na tom, co si o nás druzí myslí, a přizpůsobování svého Já tomuto účelu, vede jednoznačně do pasti nešťastné a slepé závislosti.

„Kdo dává velkou hodnotu mínění druhých lidí, prokazuje jim příliš velkou čest.“

Na druhou stranu, pokud si uvědomíte tyto rozpory mezi vlastní individualitou a individualitou druhých lidí, snadněji se dokážete odpoutat od těchto vnějších projevů, které vás doteď jen zraňovaly. Dopřejte sami sobě plně rozvinout svou vlastní individualitu se vší její samostatností a odpovědností a akceptujte rovněž individualitu druhých lidí. Nikdo vám nikdy plně nevyjde vstříc vašemu Já, vaší individualitě, ale to je naprosto v pořádku.

Neznamená to tedy, že na ostatní lidi zanevřete. Lidé jsou součástí našeho každodenního života a přicházíme s nimi do styku takřka po celý den (pokud zrovna neprosedíte celý den sami doma u počítače nebo televize). Je důležité lidem důvěřovat, ale nemít přehnané očekávání. Buďte si vědomi toho, že člověk je bytost nedokonalá, a pokud vás někdo zklame, je to pro vás jen vnější projev, nic víc. Uvolněte se a nechte lidi, ať chybují a jsou nedokonalí. Vždyť přece každý z nás chybuje a je nedokonalý. Skutečné štěstí můžete nalézt jen uvnitř, nikdy ne zvnějšku. Máte krásnou přítelkyni? Užívejte si ji plnými doušky, ale nelpěte na ní. Nikdy nevíte, co se může stát. Právě lpění na věcech je hlavní příčinou našeho neštěstí. Vnější věci dřív nebo později odezní, ale sami se sebou zůstáváte až do konce. Klíčem je tedy plně rozvinutá individualita, bez lpění na vnějších věcech a s tolerancí k ostatním lidem. Nepřisuzujte tak velkou váhu tomu, co pro vás druzí mohou udělat. Vše důležité si dokážete zařídit sami a je lepší být příjemně překvapený, než neustále zklamaný. To ale neznamená, že budete mít na druhé lidi negativní pohled. Ne, prostě jen akceptujete jejich nedokonalost a to vám dodá větší klid a uvolněnost. Vy přece taky nejste dokonalí a nemůžete každému vyjít vstříc, že? Naučte se mít rádi lidi takoví, jací opravdu jsou. Žádná přehnaná očekávání.

Závěrem tedy: buďte samostatní, vědomi si svého vnitřního Já; nelpěte na činech a slovech druhých lidí, avšak akceptujte jejich individualitu.

Pamatujte, že vnější okolnosti vám někdy mohou přijít na pomoc, ale ve všech případech jste, alespoň zpočátku, na vše sami.

Citáty:
Arthur SCHOPENHAUER, Aforismy k životní moudrosti, Pelhřimov 1997, s. 142

Související články...

  ctenar
  Feromony - magnet na chlapy?
  Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s feromony pro muže, které vyrábí a propaguje tento web. Prostudoval jsem si všechny možné návody a texty, poté jsem vyšel ven a sledoval reakce lidí. Pár pokusů mi ...

  remmyprohibit
  Změňte své návyky
  Ať se nám to líbí nebo ne, my všichni máme ve svém životě určité zažité stereotypy, naše zvyky. Jsou to věci (projevy chování, řeč těla, osobní rituály, různé činnosti, apod.), které ...

97%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 3 (poslední ze dne 2. 12. 2011 23:04:19)
posledni komentare  "Na vše jsme sami"
Na vše jsme sami nikolajn 01.11.2011 17:40
co to je? Defqon 02.12.2011 17:57
Re: co to je? Trim 02.12.2011 23:04
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak