Svadeni.cz | Mužská osobnost prochází krizí | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Mužská osobnost prochází krizí

„Většina mužů nežije svůj život. Místo toho žijeme ve velké přetvářce, kterou zachováváme kvůli své ochraně. Záhy po dosažení dospělosti si zvolíme jednu z několika standardních masek: dříč, sebevědomý borec, dobrák, drsňák, citlivý muž „nového věku“. A pak po mnoho následujících let předstíráme, že to jsme my a že všechno je v pořádku. Pod maskou se však často skrývá nesmírná osamělost. Předstírat nějaký život a žít ho není totéž.

Ženy to většinou nedělají. Žijí podle svého vnitřního cítění a vědomí. Taky mají své problémy, ale většinou alespoň jednají na základě jasného vnímání sama sebe, s určitou odvahou a důvěrou. Ženy obvykle vědí, kdo jsou a co chtějí.“ (1)

„Trvalá mužská přetvářka je však náročná, a proto není divu, že se na mužově masce někdy objeví trhliny. Možná jste to zažili sami. Někdy, když ochutnáte, jaká by opravdová svoboda mohla být, dostaví se letmé tušení, co to znamená žít naplno. Kupříkladu jste sami v přírodě a náhle se jakoby rozpustíte ve slunci, stromech a vodě. Nebo máte zvláštní zážitek se ženou – zážitek silné vášně nebo nenadálé slasti soucitného porozumění. Nebo si hrajete se svými dětmi a tu se sám cítíte být znovu dítětem, v němž život přímo kolotá. Onen pomíjivý dojem se také snadno dostavuje, když posloucháte hudbu nebo se díváte na film. Zahlednete něco znepokojivého, ale krásného… A za okamžik to zmizí. Cítíte se pak hůř; nevíte, jak tu chvíli přivolat zpátky. Proto tu vzpomínku zapudíte a všechno se vrátí do starých kolejí.

Buďte opět sami sebou!

Trhliny v mužově přetvářce se však můžou projevit i bolestněji: jako tíseň, neúspěch, nehoda. Anebo se ho častěji – obzvlášť ve středním věku – zmocní hluboké zoufalství a vyčerpání, když si uvědomí, že jeho blízcí ho nejen nemilují, ale dokonce ani neznají. Spojení s vlastním životem se náhle zdá být jako tenké vlákenko, jemuž každým okamžikem hrozí přetržení. Podobné příběhy slyšíme dennodenně:

Učitel, kterého opustila jeho žena, se za pozdního večera vrhá do moře. Má na sobě potápěčský pás a na něm připojená závaží tak aby neměl šanci se vymanit. Během několika vteřin se ponoří do temné vody. Jeho modré nafouklé tělo je ranním přílivem vyneseno na břeh.“ (2)

„Nyní je řada na mužích, aby důkladně prozkoumali, jaké síly omezují jejich život. Dnes je to průměrný muž, kdo je hluboce nešťastný, a neštěstí takového rozsahu obvykle vyvolá nějakou odezvu. V posledních deseti letech se objevilo Hnutí mužů, jež nabízí jasnější vzhled do toho, co se v muži stalo a jak to napravit. Místo abychom se dál potáceli v tichém zoufalství, světem letí zvěst, že je možné měnit svůj život k lepšímu a že (i když to snad zní neuvěřitelně) být mužem může být i pozitivní věc! My muži nejsme zrůdy tohoto světa – přinejmenším ne dobrovolně. A také nejsme kopie žen, jak se nám snažily namluvit některé ideologie z konce dvacátého století. Je tolik způsobů, jak být mužem, kolik je jednotlivých mužů, a všechny tyto způsoby můžou být dobré, plodné, uculené, nonkonformní, ohleduplné, odlišné a svobodné.“ (3)

„Musí se stát něco mnohem závažnějšího – a vhodnou silou by k tomu mohlo být seizmické nahromadění frustrace v mužích. Spolu s ostatními velkými osvoboditelskými hnutími – za ochranu životního prostředí, za spravedlnost pro rozvojové země či za přežití původních obyvatel – může být naší jedinou nadějí. Energii a nadání mužů, jež jsou nyní nasměrovány na nenasytnost, obchod, militarismus a pouhé vydělávání peněz, potřebujeme k naléhavějším úkolům. Nic dnes nepotřebujeme tolik jako víc dobrých mužů.“ (4)

Mužství

V dnešní době mnoho mužů ztrácí smysl žití. Zdá se jim, že je vlastně nikdo nezná, mají krizi osobnosti. A to i přesto, že navenek vypadají spokojeně. Tento problém způsobuje prudká změna životního stylu společnosti. Zatímco ženy se se svojí novou rolí díky feministickým hnutím většinou vyrovnaly, pro muže může být život stresující. Kniha Mužství vás dovede k vlastnímu nitru. Sdělí vám, jak navázat vztah se svým otcem, jak zvládat vztahy či jak se chovat ke svému synovi. Kniha je rovněž přínosná i pro ženy, které se snaží mužům porozumět.

MužstvíPro více informací o knize a možnost objednání klikněte na tento text.

(1) BIDDULPH Steve: Mužství. 1. Vyd., Praha: Portál 2007. 200 s. ISBN 978-80-7367-209-6, s. 9
(2) BIDDULPH Steve: Mužství. 1. Vyd., Praha: Portál 2007. 200 s. ISBN 978-80-7367-209-6, s. 10
(3) BIDDULPH Steve: Mužství. 1. Vyd., Praha: Portál 2007. 200 s. ISBN 978-80-7367-209-6, s. 12
(4) BIDDULPH Steve: Mužství. 1. Vyd., Praha: Portál 2007. 200 s. ISBN 978-80-7367-209-6, s. 13

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  hitch
  Pomohou vám feromony?
  Někteří muži používající naše feromony říkají, že se k nim ženy začaly chovat viditelně příjemněji. Jiní naopak cítí pouze velmi malou či dokonce žádnou změnu v chování žen. Tyto ...

  ayam
  Nebraňte se milostné touze
  „Každému hlubokému milostnému vztahu pravděpodobně předchází delší fáze milostné touhy. Toužíme, aby nás někdo poznal, abychom získali něčí odezvu, abychom se ponořili do lásky, v ...

73%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 0
posledni komentare  "Mužská osobnost prochází krizí"
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak