Svadeni.cz | Mužská a ženská součást | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Mužská a ženská součást

Každý z nás v sobě máme mužskou i ženskou část osobnosti bez ohledu na naše pohlaví. Naše chování a rozhodování se pak orientuje především podle toho, jakou z těchto složek osobnosti upřednostňujeme. Charakter ženské součásti je například odpovědí na otázku, proč se muži bojí jedné konkrétní ženy, zatímco větší počet žen jim problémy nedělá.

Nikdo nás nemusí učit, jak prožívat bolest či lásku. Takové věci v sobě máme zakódovány již od dětství. Stejně tak máme zakódováno, zda je v nás dominantní mužská část (animus) nebo ženská část (anima).

Animus, tedy mužská část, se projevuje odvahou, iniciativností, pevností, činy, duchovností. Čistý animus ztělesňují umělci, charismatičtí vůdci s řečnickými schopnostmi nebo duchovní učitelé. Všimněte si, že všechna tato tři povolání jsou ženami velmi ceněna a vyhledávána. Ženy chtějí muže, u nichž je výrazný animus.

Anima, tedy ženská část, ztělesňuje city, neurčité nálady, intuici, lásku k lidem, smysl pro přírodu a vztahy s nevědomím. Projevuje se jako pomíjivá a tajemná žena, smyslná a sexuální bytost, poetická a kultivovaná žena, múza, inspirace či kazatelka. Ženu s těmito charakteristikami bude většina mužů hledat.

Animus mužů podněcuje k tvůrčí práci. Známe ho běžně pod pojmem rozum. Ženské anima je spíše známé jako emoce. Neuchopitelné soubory myšlenek, intuice.

Potlačování jedné části

Jak jsem poznamenal na začátku, každý z nás v sobě má animus i anima. Jedna z těchto složek vždy dominuje (nejčastěji samozřejmě ta ve shodě s naším pohlavím). Ani na tu druhou složku bychom však neměli zapomínat. Někteří muži si zvykli potlačovat svoji složku anima a řídit se výhradně rozumem. Takový muž pak nereaguje na potřeby vztahů s okolím. Anima se u něj však projevuje ve formě výbuchů a nekontrolovatelných nálad. Tyto výbuchy mu pak muži brání navázat uvědomělý vztah se svojí vnitřní ženskou stránkou osobnosti. Když takový muž potká ženu, která sdílí určité jeho vlastnosti, propadá lásce na první pohled.

Náhle se ho zmocňuje podivný cit, kterému nedokáže porozumět, protože mu nedal ve svém životě dostatečný prostor. Muž se dostává pod vliv své ženské stránky, kterou nedokáže ovládat a komunikovat s ní. Jeho nevědomí si našlo trik, jak prosadit utlačovanou animu. Muž si může začít stěžovat, že umírá, je emočně velmi nestabilní a zranitelný. To vše platí, dokud výbuch animy nepomine a muž se opět nevrátí ke svému životu založenému na výhradně mužské složce.

Je to bludný kruh. Výbuchy citovosti se budou stále znovu a znovu opakovat, dokud si muž neuvědomí svoji animu.

I ženy však mohou mít problémy, pokud nedávají průchod svému animu, mužské složce. Taková žena se ze všech sil drží svých názorů, které ji vnukla její intuice. Žádné racionální argumenty nepřijímá. Nemá důkazy k tomu, co tvrdí. Ona to prostě. Taková žena si stojí na svém nepodloženém názoru za každou cenu. Prosazuje ho. Není schopna své názory porovnat ani s tím, co vidí venku. Všimněte si, že taková žena je zaslepena zakrnělým animem, mužskou složkou. Hrubě se prosazuje a neuznává nic, co by její názor mohlo vyvrátit. S takovou ženou nemá cenu cokoli řešit. Dokud bude zaslepena zakrnělým animem, bude veškerá snaha marná.

Podoba animus a anima

Je zajímavé, že animus na sebe bere nejčastěji podobu několika mužů (soudců, profesorů, dětí…), zatímco anima na sebe bere podobu vždy pouze jedné zvláštní a tajemné ženy. Nejčastěji to můžeme vidět v našich snech či v některých uměleckých dílech.

C. G. Jung z toho učinil závěr, že muž hledá určitou konkrétní ženu mezi všemi ženami (chcete-li „nadženu“ nebo „tu pravou“), zatímco žena hledá všechny muže v jediném (musí být milý, hodný…).

Tím se vysvětlují dvě věci. Žena má menší tendenci k nevěře než muž, protože ve spokojeném vztahu ženin muž ztělesňuje všechny muže. Oproti tomu muž má větší tendenci k nevěře, protože má potřebu zkoumat, zda jeho žena je skutečně „ta pravá“. Vyšší tendenci mužů k nevěře odhalila drtivá většina sexuálních průzkumů.

Druhou zajímavostí je fakt žena má často strach z většího počtu mužů, kdežto přítomnost jediného muže ji uklidňuje. U mužů je tomu přesně naopak. Muž má obavy spíše z jedné konkrétní ženy než z většího počtu žen.

Určitě se shodneme na tom, že závěry o nevěře i o strachu jsou více individuální a nelze je aplikovat na všechny lidi stejnou mírou. Je ale zajímavé, nakolik naše pohlaví předurčuje naše chování.

Zdroj:

CORNEAU Guy: Anatomie lásky. 3.Vyd.,Praha: Portál 2007. 248 s. ISBN 978-80-7367-254-6

Související články...

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  testovane
  Konec zapáchajících nohou
  Také se vám stává, že si vyzujete nohy z bot a najednou ucítíte velmi nepříjemný zápach? Člověk si pak nemůže ani ulevit a vyzout se ve vlaku či někde u stolu. Mohou za to bakterie, které se na noze hromadí během ...

  Pravé nebo umělé?
  Obklopuje nás spousta věcí a lidí. Můžeme je vnímat svými smysly, jsou pravé. Lidský mozek je však vybavený všemocnou fantazií, která dokáže jakoukoli pravou věc vylepšit či zkrátka ...

  Počty sexuálních partnerů
  Mnoho mužů si myslí, že za svůj život intimně poznali málo žen. A další skupina mužů poznala sice žen dost, ale museli si je zaplatit. Muži se zkrátka mezi sebou v počtu žen poměřují. Čím více žen, tím ...

97%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 9 (poslední ze dne 8. 11. 2010 23:15:10)
posledni komentare  "Mužská a ženská součást"
Clanok Noro3230 07.11.2010 16:31
Neůpnost Lorwin 08.11.2010 06:51
Re: Neůpnost 08.11.2010 09:31
Re: Neůpnost HS 08.11.2010 20:48
Re: Re: Neůpnost Lorwin 08.11.2010 22:18
lamka 08.11.2010 20:26
Re: 08.11.2010 21:56
Re: Re: lamka 08.11.2010 22:54
Re: Re: Re: 08.11.2010 23:15
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak