Svadeni.cz | Jak nás ovlivňují masová média | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Jak nás ovlivňují masová média

Spousta lidí nadává na současná masová média. Údajně ovlivňují vkus žen, dělají z mužů neschopné kleštěnce, přinášejí samé negativní zprávy či jsou příčinou sebevražd. V tomto článku se dozvíte, jak tomu skutečně je.

Bez masových médií si již nedokážeme představit současný život. Každý z nás někdy četl noviny, poslouchal rádio, sledoval televizi či se díval na internet. A stejně jako každá jiná činnost nás i sledování médií ovlivňuje. Přemýšlíme nad tím, co se událo, co se kde děje, vyvolává to v nás emoce. Hovoříme s ostatními o tom, jak se nám líbil daný film, stahujeme písničky, které jsme slyšeli v rádiu, proklínáme reklamy.

Pravdou je, že různá média na nás působí různě, i když nám mohou podávat jednu a tutéž informaci. U soukromých stanic a titulů je primárním účelem maximalizace zisku. A protože zisk soukromých titulů je téměř výhradně tvořen prodejem reklamy, je cílem každého média získat co nejvíce potenciálních příjemců této reklamy, tedy nejvíce diváků. Toho média docilují agresivním stylem vyjadřování.

Před několika dny jsem náhodou shlédl kousek pořadu Víkend na TV Nova. V reportáži o mravencích jsem se dozvěděl, že to jsou zabijácká a rozpínavá stvoření, která ze všeho nejraději likvidují své sousedy. Údajně, kdyby měli k dispozici atomovku, vyvraždili by celý svět. Myslíte, že by takovou reportáž odvysílala ČT1?

Přepnu tě!

Jedno ze základních rozdělení médií dělí média na seriózní a bulvární dle způsobu, jakým nakládají s informacemi. Seriózní média, mezi které se u nás řadí například programy ČT, MF Dnes, Lidové noviny, Hospodářské noviny, Český rozhlas či Aktuálně.cz kladou důraz na pravdivou a přesnou interpretaci informací. Bulvární média, tedy například TV Nova, Prima, Blesk, Super, Fajn rádia či Novinky.cz kladou důraz na zábavnost informací, pravdivost je až na druhém místě.

Příjemce médií má tedy vždy možnost volby mezi seriózním a bulvárním médiem, přičemž statistiky jasně ukazují, že většina příjemců dává přednost bulvárním médiím. Proč? Inu, protože jsou zábavná, protože dokážou v příjemci vyvolat mnoho emocí, a to především záporných. Divák Televizních novin na TV Nova hltá rozmlácená auta, krev a vyjádření lidí o nepopsatelné hrůze. Divák Událostí na ČT1 a ČT24 vidí autonehodu, vyjádření o možných příčinách a vliv nehody na další omezení provozu.

Proč jsou zprávy plné negativních zpráv vyvolávající špatnou náladu? Důvod je jediný – sledujete špatný program, čtete špatné noviny, posloucháte špatné rádio či sledujete špatné stránky. Nemá cenu myslet na krev půl hodiny po Televizních novinách, má cenu vzít do ruky ovladač a změnit kanál.

Filmy a seriály

Stejně jako u televizních stanic i většina filmů má primárně za cíl vydělat všem zúčastněným peníze. V žádném případě nejde o to co nejvěrněji postihnout realitu, jde o to agresivně útočit, vyvolávat emoce, prodávat práva k vysílání či kopie na DVD.

Přestože u filmů je často rozeznatelné, že se ve skutečnosti takový příběh nemůže stát, najdou se některé snímky, které se tváří na první pohled reálně. Ať již tím, že jsou inspirovanou skutečnou událostí, což se samozřejmě neopomene uvést v úvodních titulcích, nebo zkrátka tím, jak působí na příjemce. Právě do této kategorie spadají velmi často romantické filmy. Žena, která si romantickými filmy stále nahrazuje vlastní potřebu lásky, se postupně stává pro běžný partnerský život nepoužitelná, protože předpokládá u mužů vlastnosti, kterými jednoduše nedisponují.

Nicméně je nutno dodat, že většina diváků takových filmů konfrontuje to, co vidí, se svým osobním názorem a se svými zkušenostmi. Takže na ně film kromě ztraceného času prakticky nemá žádný vliv.

U seriálů je situace podobná. Vyjma mýdlové opery (Esmeralda, Ordinace, Ošklivka, ale i Ulice) se jen stěží může stát, že by někdo zaměňoval skutečný svět s tím televizním.

A co na to my?

Vidíme, že média nás mohou ovlivnit pouze do té míry, jakou jsme sami ochotni připustit. Máme možnost volby. Stát nám garantuje veřejnoprávní televizi i rozhlas, který neútočí na naše emoce v takové míře jako soukromá média. Na novinovém stánku naleznete spoustu seriózních novin, na internetu také. Můžeme si dokonce vybrat i film, na který se podíváme. Díky výborné stránce CSFD.cz dokonce lze z hodnocení ostatních zjistit, zda daný film či seriál vůbec stojí za zhlédnutí.

Tak na co si stěžujeme? Pokud je nějaká žena natolik zblblá romantickými komediemi, je to pouze její chyba. Ona si vzala ovladač a stiskla tlačítko. Ona dala své peníze za produkty z reklamy. A ona taky bude nést důsledky tohoto jednání.

Takže až si vám někdo bude opět stěžovat, jak je ten svět zkažený, pošlete ho raději do… internetových vod přečíst si tento článek.

Související články...

  ctenar
  Feromony - magnet na chlapy?
  Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s feromony pro muže, které vyrábí a propaguje tento web. Prostudoval jsem si všechny možné návody a texty, poté jsem vyšel ven a sledoval reakce lidí. Pár pokusů mi ...

  testovane
  Konec zapáchajících nohou
  Také se vám stává, že si vyzujete nohy z bot a najednou ucítíte velmi nepříjemný zápach? Člověk si pak nemůže ani ulevit a vyzout se ve vlaku či někde u stolu. Mohou za to bakterie, které se na noze hromadí během ...

  Pomoc, jsem trapák
  Pravděpodobně každý z nás se někdy cítil trapně nebo o nás někdo jiný říkal, že jsme trapní. Myslíte si, že kvůli tomu nikoho nesbalíme? Naopak, trapák dokonce mnohdy získá ženu, na kterou nemá ani ...

  Pravé nebo umělé?
  Obklopuje nás spousta věcí a lidí. Můžeme je vnímat svými smysly, jsou pravé. Lidský mozek je však vybavený všemocnou fantazií, která dokáže jakoukoli pravou věc vylepšit či zkrátka ...

68%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 7 (poslední ze dne 24. 12. 2010 16:33:14)
posledni komentare  "Jak nás ovlivňují masová média"
Příklad Moon 17.12.2010 12:09
Re: Příklad Hunter 24.12.2010 16:33
HS 17.12.2010 22:25
nikolajn nikolajn 18.12.2010 14:32
Re: nikolajn 18.12.2010 16:56
19.12.2010 11:36
Re: 19.12.2010 12:26
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak